Női kézi: 16 gólos sikerrel hangolt az FTC a négyes döntőre

2018.03.27. 19:43
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 36–20-ra nyert az MTK otthonában a női kézilabda NB I-ben, ezzel győzelemmel melegített a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőre.

A fradi.hu beszámolója szerint Nerea Pena a repülőgép késése miatt csak kedd hajnalban ért vissza Magyarországra, de az FTC magyar válogatott játékosai is hétfőn landoltak Budapesten a hollandiai Eb-selejtezőt követően. Talán ennek is volt betudható, hogy csak a 9. percben vezetett először a népligeti együttes, majd a szünet előtti perceket megnyomva ötgólos előnyre tett szert. A második játékrészben aztán már kinyílt az olló a két csapat között, és végül 16 találattal győzött az FTC, amely szombaton a Győrrel találkozik a Magyar Kupa elődöntőjében. fradi.hu beszámolója szerint Nerea Pena a repülőgép késése miatt csak kedd hajnalban ért vissza Magyarországra, de az FTC magyar válogatott játékosai is hétfőn landoltak Budapesten a hollandiai Eb-selejtezőt követően. Talán ennek is volt betudható, hogy csak a 9. percben vezetett először a népligeti együttes, majd a szünet előtti perceket megnyomva ötgólos előnyre tett szert. A második játékrészben aztán már kinyílt az olló a két csapat között, és végül 16 találattal győzött az FTC, amely szombaton a Győrrel találkozik a Magyar Kupa elődöntőjében.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
MTK–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 20–36 (12–17)
Népfürdő u., 300
néző. V: Héjjas, Kránicz
MTK: TERENYI – Slakta, KARNIK 6 (1), Tóth E. 1, Dakos 2, Termány, Szádvári 1. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 1, Barna, Valovics 1, Gorilszka 3 (2), Sallai 2, Kuti, MÓD 3, Juhász E. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: SZIKORA – LUKÁCS 6, Háfra 2, Szekeres, Mészáros 1, Kovacsics 2, Schatzl Nadine 2. Csere: Pena 3 (1), Faluvégi 3, JOVANOVICS 4, MÁRTON 3, VAN DER HEIJDEN 5 (1), Szucsánszki 3, Hornyák D. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 9. p.: 6–7. 19. p.: 7–11. 43. p.: 13–23. 51. p.: 16–29
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Golovin Vlagyimir: – A második félidőben sok hibával játszottunk, nem sikerült kihasználnunk a Fradi fáradtságát.
Elek Gábor: – Az első félidőben nagyon jó MTK-val találtuk szemben magunkat. A második játékrészben kiderült és érvényesült, hogy többen vagyunk.