Nincs már veretlen csapat: a Szeged kikapott Tatabányán

2011.11.09. 20:46
Szente rendre kifogott korábbi csapatának húzójátékosain (fotó: Németh Ferenc)
A Tatabánya meglepetésre 27–19-re legyőzte a Pick-Szegedet a férfi kézilabda NB I nyolcadik fordulójának mérkőzésén. A Szeged vereségével immár nincs hibátlan csapat a bajnokságban.

A Tatabánya összeszedetten kezdte a mérkőzést a Szeged ellen, így már az első percektől hatalmas csata dúlt a pályán. Díaz Ivo remekül kezdett, de a túloldalról Buday Dániel, Lékai Máté, Ancsin Gábor vagy Vadkerti Attila révén mindig érkezett egy egyenlítő találat.

Először 8–8 után tudott elhúzni a hazai csapat, és a félidő hajrája – többek között az önkívületben védő Szente Gábor védései révén – olyan jól sikerült a tatabányaiaknak, hogy el is húztak három góllal.

Frantisek Sulcon érződött, hogy nem százszázalékosan egészséges, és ezúttal Zubai Szabolcs teljesítménye is elmaradt elmúlt hetekbeli formájától. Ennek ellenére a második játékrész elején a vendégek utolérték a hazaiakat, ám a hajrá egészen elképesztően alakult.

Lele Ákos és Iváncsik Ádám találatával újra kétgólos előnyre tett szert Debre Viktor együttese, majd Díaz elképesztő teljesítményével és sorozatos góljaival nemcsak hogy tartotta előnyét, de el is húzott.

A végére nem maradt esélye a Szegednek a pontszerzésre, a Tatabánya kitűnő játékkal 27–19-re legyőzte az eddig egyedüliként hibátlan Skaliczki-csapatot.

A Veszprém 37–25-re győzött a Kecskemét vendégeként, így jelenleg 20 pontjával vezeti a tabellát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
TATABÁNYA-CARBONEX KC–PICK-SZEGED 27–19 (13–10)
Tatabánya, 1000 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: SZENTE – Pásztor, RÉDEI 4, Pordán 2, DÍAZ 10, LELE 5, Iváncsik Á. 1. Cs: HARSÁNYI 4, Szabó Gy., Dénes, Bodó 1. Szabó T., Takács B. Edző: Debre Viktor
SZEGED: TATAI – Nagy N. 2, Zubai 1, Vadkerti 2, Sulc 2, BUDAY 4 (1), LÉKAI 4. Cs: Mikler (kapus), Bajorhegyi, Pribanic 2, Czina, Ancsin 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 18. p.: 7–6. 27. p.: 10–8. 30. p.: 13–9. 33. p.: 13–13. 38. p.: 15–15. 42. p.: 17–15. 49. p.: 21–18. 55. p.: 26–19
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/1
Debre Viktor: – A védekezésünknek és Szente bravúrjainak köszönhettük a Veszprémet legyőző Szeged elleni sikert.
Skaliczki László: – A második félidő közepén szétesett a csapatjátékunk, több kulcsemberünk formán kívül kézilabdázott. Hiányzott belőlünk a motiváció. A gólkülönbség miatt szégyellem magam.
16. FORDULÓ
KECSKEMÉT–MKB VESZPRÉM 25–37 (13–18)
Kecskemét, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
KECSKEMÉT: NAGY L. – VANCSICS 9 (1), DOBÓ 5 (1), Antal 1, Tóth E. 2, Szabó P. 1, VARSANDÁN M. 5. Cs: Árki (kapus), Konkoly 1, Varsandán Á., Temesvári 1, Kupcsik. Szakmai igazgató: Avar György
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 3, Laluska, Vilovszki 3, Terzic 1, ILYÉS 7, IVÁNCSIK G. 6 (1). Cs: Vujin 5, PÉREZ 5, Schuch, Gulyás P. 2, Korazija 2, Hudj 3. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–2. 11. p.: 2–3. 17. p.: 4–8. 21. p.: 7–11. 26. p.: 11–14. 35. p.: 16–20. 38. p.: 16–24. 45. p.: 19–26. 51. p.: 21–29. 57. p.: 24–34
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Avar György: – Európa legjobb együttese ellen játszottunk. Minden tiszteletem a csapatomé.
Mocsai Lajos: – Az elmúlt tíz napban most találkozott először a csapat. Fáradtak voltunk, ez meg is látszódott a játékunkon. Annak örülök, hogy a második félidőben kiszolgáltuk a közönséget.