Pocsék hajrá, a Mocsai-csapat négygólos vereséget szenvedett

2014.04.04. 18:59
Nagy Lászlóék nagy küzdelemben maradtak alul (Fotó: MTI)
A magyar férfi kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen pocsék hajrával 28–24-re kikapott Németországtól. Folytatás szombaton 20.15-től Lingenben.

Parádésan kezdett a hármas céllal (idegenbeli összecsapás, nagy nyomás alatt, felfokozott érdeklődés mellett; az újoncok beépítése; a régiek összecsiszolódása) Németországban érkező Mocsai-csapat, hiszen az első percekben Mikler nagyszerű védéseinek, és a gyors befejezéseknek köszönhetően villámgyorsan háromgólos előnyre tett szert (0–3).

A támadójáték ezt követően azonban alaposan visszaesett, és bár Mikler továbbra is jól teljesített, az első negyedóra végéhez közeledve kiegyenlítettek, majd fordítottak a németek (5–4). Az újabb lendületet nyerő magyar együttes Lékai révén ismét ellépni látszott ellenfelétől (6–8), de a házigazda erre szintén gyors duplával felelt (8–8).

Varasdán találata után már megint három volt a felek között, a szünetig azonban újabb magyar találat már nem esett, Kraus viszont belelendült, és az utolsó másodpercben kiegyenlítettek a németek (12–12).

A fordulást követően lassan indultak be a csapatok, majd fej fej mellett haladtak sokáig. 17–18 után azonban a németek produkáltak egy gyors 3–0-s sorozatot. Gulyás révén 21–21-nél felzárkóztunk a házigazdára, Klein találata után pedig egy 3–0-s öt perccel 24–22-es előnnyel vártuk a véghajrát.

A rengeteg pontatlanságot hozó időszakban a németek előbb Klein révén szépítettek, majd Wiencek és Haas lövéseivel már fordítottak, míg a mieinken Mocsai időkérése sem segített. Weinhold erőszakos betörése gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést, Sellin két indulása pedig már német jutalomjátékot hozott. A magyar csapat az utolsó öt percet így 0–6-tal zárta, ennek eredményeképpen pedig a németek végül 28–24-re megnyerték az összecsapást.

FÉRFI KÉZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 28–24 (12–12)
Oldenburg, 5000 néző. V
: Gjeding, Hansen (dánok)
NÉMETORSZÁG: HEINEVETTER – Groetzki 1, Weinhold 3, Wiencek 2, Pekeler, Kneer 1, Allendorf 2 (1). Csere: Kneule 2, KRAUS 4, Danner 1, HAAS 4, Glandorf, SELLIN 5, Klein 3
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Harsányi, Nagy L. 1, LÉKAI 6, Zubai Sz. 3, ILYÉS 3, Varsandán 2. Csere: Schuch, Vadkerti 1, Putics 1, Ancsin 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Császár, Gulyás P. 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–3. 12. p.: 3–4. 16. p.: 5–5. 21. p.: 6–8. 26. p.: 9–10. 27. p.: 9–12. 34.p.:13-13. 40. p.: 16–17. 45. p.: 20–19. 49. p.: 21–21. 55. p.: 22–24. 57. p.: 24–24. 59.p: 26-24
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 0

április 5. (szombat)
20.15, Lingen: Németország‒Magyarország

A MÉRKŐZÉS

56–60. perc:
Labdaeladások és -szerzések egymás után, Klein töri meg a pontatlanságok sorozatát, a bal szélről szépít. Sőt, Wiencek és Haas nagy bombáival fordítanak a németek, Mocsai időt kér (25–24). Putics lövése jócskán fölé száll, Weinhold betörésből viszont a jobb alsóba lőtt, eldőlni látszik a meccs (26–24). Két blokkolt magyar próbálkozás, Sellin pedig kétszer büntet. 28–24

51–55. perc:
Sellin ront kínai végén, cserében két gyors magyar gól is érkezett, előbb Szöllősi beállóból kiegyenlített, majd az indulás után fordított is (22–23). Jöhetett volna egyből a harmadik is de Lékai ziccere már kimaradt, Ancsin viszont már nem ront, kilencről a jobb felsőbe tüzelt, jött is a hazai időkérés (22–24). Mikler két védése után is maradt a közte kettő. 22–24

46–50. perc:
Sellin labdaszerzés után növeli az előnyt, Vadkerti pedig a bal szélről szépít, a bal felsőbe lőtt (21–20). Sőt, Gulyás révén mi is szerzünk egy gólt lerohanásból, de Klein felkanyarodása után visszaveszi az előnyt. 22–21

41–45. perc:
Jó védekezés, rossz indítás, Kneule pedig büntet. Ilyés kitámasztásból válaszolt, a Göppingen játékosa azonban betörésből is eredményes volt. Ilyés újabb próbálkozása már kimaradt, Klein viszont gyönyörűen húzta fel a jobb szélről, majd Ilyés újabb rossz befejezését Sellin találata követte (20–18). A sokadik kimaradó magyar támadást követően időt kértek a németek. Mikler fontos védést mutat be Kraus lövésénél, Lékai pedig szépen megverte emberét, és a bal alsóba lőtt. 20–19

36–40. perc:
Lékai egyenlít, Mikler védése után pedig a vezetésért támadhattunk, de Vadkertinek nem volt jó a labda, a túloldalon pedig a kapufa ugyan védett, de a kipattanót Sellin értékesítette (15–14). Heinevetter és Mikler újabb hárításai után Zubai lépett ki ziccerben, és a bal felsőbe lőtt. Haas könnyedén vitte el Nagy mellett, Lékai viszont egy testcsellel küldi el védőjét, mindkét lövés góllal zárult, majd a gyors támadás végén Ilyés próbálkozása is. 16–17

31–35. perc:
A második játékrész újabb Mikler-védéssel indult, a kiegészülő magyar válogatott viszont eladta támadásban a labdát. Haas átlövésére Pekeler kiállítása után Nagy László erőszakos találatával reagált a Mocsai-gárda (13–13). Kraust az emberhátrány sem zavarta, Vadkerti szélső próbálkozását pedig védte Heinevetter. 14–13

26–30. perc:
A sokadik magyar labdaszerzés után Putics lőtt a jobb felsőbe (8–10), Haas újabb góljára pedig Szöllősi felelt, majd Varasdán is megszerezte második gólját a szélről (9–12). Szöllősi hiába próbált belemenést kiharcolni, Kraus betörésből szépített, a mellé szálló magyar löket után pedig Putics húzta vissza két percet érően ellenfelét. Kraus gyors befutással hamar kihasználta az emberfölényt, a passzív miatt elvették tőlünk a labdát, Danner pedig az utolsó pillanatban kiegyenlített. 12–12

21–25. perc:
Az újabb gyors támadás után Varsandán ezúttal már szabályos gólt lőtt, időt is kértek a németek (6–8). A magyar szélső belülvédekezése után Allendorf már értékesítette a harmadik német hetest, a bal felsőbe tüzelt, a belemenés után pedig Haas átlövésével kiegyenlítettek a hazaiak (8–8). Ancsin találatával itt az előny 25 perc után. 8–9

16–20. perc:
Weinhold átlövésével először vezettek a németek (5–4), Lékai cserébe gyorsan felelt. Wiencek kapott jó bejátszást, újabb zicceréből pedig már betalált, a bal alsóba pattintott, ahogyan a túloldalon Szöllősi is beállóból volt eredményes – Harsányi ziccere még kimaradt, az ismétlés azonban már bement (6–6). Lékai újabb átlövését védte Heinevetter, a védekezés során azonban labdát lopott a Celje légiósa, és gyorsindulásból a kapu jobb oldalába lőtt. 6–7

11–15. perc:
A gyors három gól után visszaesett a magyar támadójáték, Weinhold lövése pedig meglepte Miklert. Heinevetter sajnos szintén jó formába lendült – Lékai lövését is védte –, Kneer találata pedig már német előnyt jelentett (4–4). A német kapus Nagy blokkolt lövése után pocsékul indított, majd sor került az első időkérésre is. Putics átlövése sem törte meg a majd hétperces gólcsendet. 4–4

6–10. perc:
Mikler újabb védése után újabb hazai hetes jöhetett, de a szegedi kapus a büntetőt is hárította. A labda viszont maradt a németeknél, és a bal szélről Alendorf már betalált, de Zubai beállóból egyből felelt (2–4). Mikler Wiencek beállóból ellőtt ziccerét is hatástalanította, elöl viszont Ilyés eladta.

1–5. perc:
A mieink kezdték el a mérkőzést, és Zubai egy masszív belülvédekezés ellenére megszerezte a vezetést. Mikler védéssel mutatkozott be, Ilyés átlövése után pedig már a második gól is a német kapuban táncolt. Weinhold fölé szálló dobása után Lékai test mellől lőtt a jobb alsóba (0–3). Allendorf még hetesből sem tudta megtörni a német gólcsendet, majd három villámgyors támadás következett, mindkét kapus a helyén volt. Varsandán szépen lőtt ugyan a kapuba, de sípszó után jóval, így gól helyett két percet kapott. Groetzki a jobb szélről csak megtöri a hazai rossz sorozatot. 1–3

A magyar férfiválogatott kerete
Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Tatai Péter (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Nagy László (MKB-MVM Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (PSG, francia), Lékai Máté (Celje, szlovén)
Beállók: Schuch Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (Grundfos Tatabánya), Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Putics Barna (VfL Gummersbach, német), Zdolik Bence (Balatonfüred)
Balszélsők: Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös), Bóka Bendegúz (Balatonfüred)
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Edző: Juhász István