Volt már könnyebb, de megvan: csoportelső a Veszprém!

2013.02.23. 17:08
Kellemetlen ellenfél volt az Atlético, de a hajrára megadta magát (Fotók: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában az MKB Veszprém hazai pályán 26–19-re legyőzte a spanyol Atlético Madridot, így megnyerte a csoportját. A tartalékosan érkező madridiak – elsősorban a meccsbe káprázatosan beszálló 19 éves kapus, Antonio Díez révén – sokáig jól tartották magukat, a hajrára azonban a Veszprém felőrölte erejüket.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Nem adják fel a meccset, mégis csalóka az Atlético Madrid edzője, a világhírű Talant Dusebajev hozzáállása és „üzenete” csapata veszprémi fellépése előtt. A kirgiz-spanyol tréner, aki talán a világ valaha volt legjobb irányítója, el sem hozta Magyarországra anyagi gondokkal küzdő, egykor multimilliomos együttese temérdek klasszisát, a macedón Kiril Lazarovot, a horvát Ivano Balicot, a norvég Magnus Dahlt, valamint Joan Canellast, Julen Aguinagaldét és a sérült francia Xavier Barachet-t. A minden hájjal megkent mester az Atlético második sorának ad lehetőséget, kímélve és pihentetve a szerdai, Granollers elleni Király-kupa-negyeddöntőre a fentebb említett sztárokat.

Az Atlético Madrid már biztosan a harmadik helyen végez a csoportban. Egy éve a csoportkör utolsó fordulójában ugyancsak az Atlético volt az ellenfél, akkor 28–27-re nyertek a bakonyiak hazai pályán.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Az Atlético kezdte a találkozót, a Veszprém Alilovic – Iváncsik G., Terzic, Császár, Sulic, Nagy L., Iváncsik T. összeállításban vágott neki első támadásának, védekezésben érkezett Schuch. Két szélső góllal kezdődött a találkozó Josep Masachs találatára Iváncsik Gergő felelt, majd Álvaro Ferrer köszönt be, utána pedig Mirsad Terzic. Három perc kellett az első kivédekezett támadáshoz, Nagy László révén pedig először vezetett a hazai gárda. 3–2

Nagy László különösen az első félidőben
húzta a csapat szekerét
Nagy László különösen az első félidőben húzta a csapat szekerét

6–10. perc: Nagy betörés után a második lövésénél sem hibázott, miközben az Atléticónak egyre inkább meggyűlt a baja a veszprémi fallal, így Császár Gábor villanása után már 5–2-t mutatott az eredményjelző. Több mint másfél percig támadtak a madridiak, mégsem született meg a 3. góljuk, Nagy Lászlót viszont nem tudták tartani. 6–2

11–15. perc: Iváncsik Gergő látványos szerelést mutatott be Masachs ellen, ám nem csak ő volt dicsérhető, Masachs majd' tízpercnyi gólcsend után vette be Alilovic kapuját. Nagy láb közötti passzát Renato Sulic értékesítette, majd újra a beálló talált be svédcsavaros mozdulattal, miután David Davis szélről elengedett lövését védte Alilovic. 8–3

16–20. perc: Ferrer gólja után feljebb zárkózhatott volna az Atlético, ám Masachs ziccerét hárította a horvát kapus, Jonas Källman viszont átlövésből hálót talált. Érkezett Laluska Balázs a veszprémieknél, góllal tért a pályára, míg Nagy László vérző térde miatt kénytelen volt ápoltatni magát. Davisszal Alilovic űzött gúnyt, amikor felkínálta a hosszú sarkot, ám újabb ziccerét hárította, Sulic ejtésgólját követően pedig már 10–5 volt a hazaiaknak.

21–25. perc: Miguel Sánchez középen találta meg a rést a falon. Jakov Gojun az épp pályára érkező Iman Dzsamalinak mosott be egyet, meg is kapta a jogos két percét, nem sokkal később pedig követte őt Källman is, mert ziccerben szabálytalankodott Iváncsik Gergővel szemben, a büntetőt a tesó, Iváncsik Tamás értékesítette. Ángel Romero kettős hátrányból lőtt gólt Nagy László mellett. A Veszprém egy támadáson belül három lövést is elhibázott, szomorúbb azonban, hogy Adnan Sabanovic kapus megsérült, ami súlyosnak is tűnt. Jött a helyére a 19 éves Antonio Díez García, mondani sem kell, csekély élvonalbeli rutinnal a háta mögött. A fiatal hálóőr Dzsamali első próbálkozását hárította is, Nagy László viszont már felavatta. 12–7

26–30. perc: Nagy újabb lövése a kapufáról jött ki, majd a ziccerét a pumuklis fizimiskájú Díez védte, a kettő között Källman dobott nagy gólt középről. Dzsamali pontatlan lövését követően 20 másodperccel a félidő vége előtt Dusebajev időt kért, újabb gól azonban már nem született. 12–8

31–35. perc: A második félidő legelején Cristian Ugalde szerezte meg az első gólját, amire Ferrer reagált gyönyörű elhajlásos góllal, Davis pedig leindulás után háromra hozta fel az Atléticót. A túloldalon Díez védett újabb ziccert Császárral szemben, Gulyás Péterrel szemben ellenben esélye sem volt. Romero Sulicot verte meg a hatoson, Díez pedig újabb lövést hatástalanított, ezúttal Nagyét. 14–11

36–40. perc: Ferrer zseniális bejátszása után Romero beállóból betalált, és kettőre hozta fel a madridiakat. Ugalde enyhített a gól nélküli percek frusztráltságán, amin viszont nem segítettek a technikai hibák. Nagy elképesztő labdaszerzésére indulásgóllal tette fel a koronát. 16–12

41–45. perc: Ugalde újabb gólja után Carlos Ortega is kicsit nyugodtabban magyarázott az oldalvonal mellől: ötre nőtt a különbség. Gulyás két percet kapott, de érdekesebb, hogy miért: Davist Ferrer(!) zavarta a gólszerzésben a hatoson belül, mégis hetes következett, amelyet Masachs dobott be. A szélső nem sokkal később ismételt egy újabb mutatós Díez-védés után. Terzic középről lőtte ki a felső sarkot, Ugalde labdaszerzését visszafújták a horvát bírók, Davis gólja után így a félidő közepén 18–15 volt az állás.

46–50. perc: Sulic sokadik találata után Eduardo Fernández áttörte a hatosfalat, Ugalde gólja után pedig Dusebajev lelkesítette az időkérésnél az övéit. Iváncsik Tamás ziccerénél a kapufáról jött ki a labda, Alilovic újabb passza után viszont már betalált a szélső. Chema Rodríguez Romeróval szemben provokált ki egy kiállítást, a lövőhelyzetét azonban elrontotta. 21–16

51–55. perc: Indulás végén már Chema is gólt szerzett, Alilovic viszont összeszedett egy potyát Miguel Sánchezzel szemben. Ugalde szép csendesen a csapat egyik legeredményesebbjévé nőtte ki magát, Alilovicot pedig másodszor is megtréfálta Sánchez ütemtelen lövése, ráadásul Terzicet még ki is állították. Az sem volt semmi, hogy Jakov Gojun indulás végén be tudott találni, de az ólomléptű horvátnak valahogy sikerült felérnie a kapu elé. 23–19

56–60. perc: Szerencsére Ugalde hatékonysága nem csökkent, ejtésből szomorította Díezt. Beállóba az utolsó percekre jött Zsivan Pesics, jól is készített elő, a következő gólt azonban Dzsamali szerezte. Alilovic védéssel zárt, Pesics pedig góllal: a Veszprém 26–19-re legyőzte az Atlético Madridot, és első lett a csoportjában!

Nem mindenki volt teljesen elégedett

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 10. (UTOLSÓ) FORDULÓ

MKB VESZPRÉM KC–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 26–19 (12–8)
Veszprém, 5000 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
VESZPRÉM: Alilovic – Császár 1, SULIC 4, NAGY L. 5, Schuch, Terzic 2, Iváncsik G. 1. Csere: Iváncsik T. 2 (1), Laluska 1, Chema Rodríguez 1, Dzsamali 1, UGALDE 6, Gulyás P. 1, Pesics 1. Edző: Carlos Ortega
ATLÉTICO: Sabanovic – Masachs 4 (2), Fernández 1, Ferrer 3, ROMERO 3, Källman 2, Davis 2. Csere: DÍEZ (kapus), Gojun 1, Sánchez 3. Edző: Talant Dusebajev
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 6. p.: 6–2. 20. p.: 10–5. 32. p.: 13–10. 41. p.: 17–12. 46. p.: 19–16. 53. p.: 23–17
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Carlos Ortega, a Veszprém edzője:
– A csoportban az első hely megszerzése jó eredmény, ezzel elégedett vagyok. Ugyanakkor az utóbbi két BL-mérkőzésünkön a játékunk elmaradt a várakozásomtól. Le kell ülnöm a játékosokkal, hogy ezt alaposan megbeszéljük.
Talant Dusebajev, a Madrid edzője: – Erre a találkozóra átalakított együttessel érkeztünk, sok játékosunknak pihenőre volt szüksége. Nagyjából elégedett vagyok a játékunkkal, de átlövők nélkül nem lehet meccset nyerni. A nyolcaddöntőben elvárom csapatomtól a továbbjutást, bárki is legyen az ellenfelünk.