Férfi kézi BL: kiesett a Montpellier, megvannak a magyarok lehetséges ellenfelei

2013.02.23. 21:16
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának záró mérkőzésén a Hamburg hazai pályán 35–33-ra legyőzte a Montpellier-t, így a német csapat zárt a hatos élén, míg a francia együttes búcsúzott a további küzdelmektől.

Bár vannak még hátra mérkőzések a csoportkörből, mindegyik hatosban kialakult a továbbjutók végleges sorrendje. Az A-csoportban az Ademar León végzett a negyedik helyen, így megvan az a három csapat, amelyek közül kikerül az MKB Veszprém ellenfele a nyolcaddöntőben, illetve ismertek a Pick Szeged lehetséges ellenfelei is – 33 százalék az esélye, hogy a két magyar együttes találkozik a 16 között.

A CSOPORTOK VÉGEREDMÉNYÉT, ILLETVE ÁLLÁSÁT ITT TALÁLJA!

A csoportok 1. helyezettjei: Hamburg (német), MKB VESZPRÉM, Vive Kielce (lengyel), Barcelona (spanyol)
A csoportok 2. helyezettjei: Flensburg (német), THW Kiel (német), Metalurg Szkopje (macedón), Füchse Berlin (német)
A csoportok 3. helyezettjei: Csehovszkije Medvegyi (orosz), Atlético Madrid (spanyol), Gorenje Velenje (szlovén), Dinamo Minszk (fehérorosz)
A csoportok 4. helyezettjei: Ademar León (spanyol), Celje (szlovén), Silkeborg (dán), PICK SZEGED

A Veszprém lehetséges ellenfelei a nyolcaddöntőben: Ademar León (spanyol), Silkeborg (dán), PICK SZEGED
A Szeged lehetséges ellenfelei a nyolcaddöntőben: Hamburg (német), MKB VESZPRÉM, Vive Kielce (lengyel)

A csoportelsők a negyedik helyezettekkel, a másodikok a harmadikokkal csapnak össze a 16 között. A sorsolást február 26-án rendezik. A nyolcaddöntő időpontjai: első mérkőzések – március 13–17., visszavágók – március 20–24.