Az utolsó pillanatban ejtette ki magát a Veszprém

2012.03.25. 17:48
Nyert a Veszprém, de a két gól kevés volt a továbbjutáshoz (Fotó: Korponai Tamás)
Nem jutott be az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután a nyolcaddöntő hazai visszavágóján nem tudta ledolgozni háromgólos hátrányát a spanyol Ademar Leónnal szemben. A veszprémiek az első félidőben kézben tartották a mérkőzést, de a vendégek a szünet után felzárkóztak. A hazaiak nagy rohammal újra saját kezükbe vették sorsukat, de az utolsó percben Pérez Carlos rontott, a vendégek pedig másodpercek alatt gyors gól vittek az utolsó támadásból, amivel továbbjutottak.

1. félidő

Kimondottan jó fordulatszámon pörögve kezdte a mérkőzést a Veszprém, amelyben ezúttal a beállóban rendre megjátszható, egyszerre két-három védővel is csatába bonyolódó Renato Sulic volt a vezéregyéniség. Császár Gáborra nagyon figyeltek a vendégek – nem csoda, az irányító egy héttel ezelőtt nagyon megszórta őket –, de így kevesebb koncentráció jutott Ilyés Ferencre, vagy éppen Marko Vujinra. A két átlövő sem volt eredménytelen, de elsősorban Sulicot keresték a bejátszásokkal. A jobb szél teljesen eltűnt, Iváncsik Gergely támadójátéka is csupán néhány kontrára korlátozódott. Viszont a vendégek nem véletlenül cseréltek kapust az első félidő végjátékában, majd kértek időt a 21. percben. Akkor 4–1-es hazai roham után a Veszprém meglépett hattal (13–7).

KATTINTSON A KÉPRE ÉS TEKINTSE MEG A VISSZAVÁGÓ LEGJOBB KÉPEIT!
(FOTÓK: KORPONAI TAMÁS)
KATTINTSON A KÉPRE ÉS TEKINTSE MEG A VISSZAVÁGÓ LEGJOBB KÉPEIT! (FOTÓK: KORPONAI TAMÁS)

A hazai védelem kiválóan semlegesítette a spanyolok kinti embereit, és a falban is nagy csatát vívott előbb Juan Andreúval, majd a 20. percig pihentetett őserővel, Gonzalez Baenával. A brusztba persze belefért hetes és kiállítás is, de a spanyolok nem igazán tudtak élni ezzel a lehetőséggel. Ráadásul Martin Stranovskyt is sikerült tartani, a spanyolok nem jutottak gyors kontrákhoz. A kezdésnél pár bravúrt bemutató Mirko Alilovic a hajrára átadta a helyét Fazekas Nándornak, de utóbbi a pár perc alatt már nem tudta döntően befolyásolni a mérkőzést, igaz, olyan nagyon nem is kellett. Összességében a Veszprém kézben tartotta a találkozót (16–12).

2. félidő

Beragadt a rajtnál a Veszprém. Nyolc percig csak a lendületbe jött vendégek tudtak gólt dobni, a veszprémiek elbizonytalanodtak. Pérez Carlos mozdította el a holtpontról a házigazdákat, de közben megúszott a Veszprém egy piros lapot: négyen kerültek a földre a hazai hatos előtt, Sulic pedig letalpalta Andreút, akit ezt érthetően felpaprikázott. Mindkét játékos két-két percet kapott.

FÉRFI KÉZILABDA BL
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Barcelona (spanyol)–Montpellier (francia) 36–20 (17–8)
Továbbjutott: a Barcelona, 64–50-nel
Hamburg (német)–Berlin (német) 23–24 (11–10)
Tj.: a Berlin, 56–53-mal
Atlético Madrid (spanyol)–Schaffhausen (svájci) 26–30 (14–14)
Tj.: az Atlético, 62–57-tel
A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE
Ademar León, Atlético Madrid, Barcelona (spanyolok), Füchse Berlin, THW Kiel (németek), AG Köbenhavn (dán), CO Zagreb (horvát), Cimos Koper (szlovén)

Az utolsó fertályórában új meccs kezdődött, az MKB-nak akkor nemcsak a továbbjutása, hanem a hazai győzelme is erősen veszélyben forgott. A veszprémiek azonban nagy rohamra indultak, összehoztak egy 4–0-s etapot, ezzel megint meglett az a különbség, ami már bizakodásra adott okot a végjáték előtt. Az még különben, hogy Mirko Alilovic több bravúrt is bemutatott, ráadásul kevesebb gól is született, mint az első meccsen, így már a közte három is a hazaiaknak ért volna továbbjutást.

Egy perccel a vége előtt a Veszprém állt továbbjutásra, de támadhattak a spanyolok, akik viszont belementek, így a házigazdák számára teljesen elérhető lett a továbbjutás. Újabb góllal bebiztosíthatták volna magukat, de a labdatartás is elég lett volna. Pérez viszont elvállalta, betört, de kimaradt a helyzet, a spanyoloknak meg elég volt a hátralévő pár másodperc is a gólt érő gyors kontrához a rendezetlen hazaiak legnagyobb megdöbbenésére (27–25).

„MÁR VÁRTUK, HOGY FELROBBANJON A CSARNOK...” – ILYÉS FERENC

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
MKB VESZPRÉM–ADEMAR LEÓN (spanyol) 27–25 (16–12)
Veszprém, 5000 néző. V: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás 1, VUJIN 8 (2), Császár 2, SULIC 7, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 4. Cs: Fazekas (kapus), Laluska 1, Terzic, Vilovszki, Pérez 2, Schuch. Edző: Mocsai Lajos
LEÓN: Losert – Krivoslikov 3, FERRER 2, Carou, ANDREU 3, GARCÍA 6, STRANOVSKY 6 (2). Cs: ALAMO (kapus), RUESGA 3, Csutura 1, BAENA 1, Goni, Borges. Edző: Isidoro Martínez
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–2. 11. p.: 7–3. 19. p.: 11–6. 21. p.: 13–7. 26. p.: 14–11. 38. p.: 16–17. 42. p.: 20–18. 46. p.: 21–22. 56. p.: 26–23. 60. p.: 27–24
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Mocsai Lajos: A hullámzó összecsapáson elég lett volna a háromgólos siker, s ez bőven benne is volt a meccsben, még a hajrában is. Emberelőnyben játszhattunk az utolsó másfél percben, kétszer is a kezünkben volt a továbbjutás, ám előbb eladtuk a labdát, majd ziccert hagytunk ki. A védőjátékunkkal elégedettebb lehettem, de támadásaink során öt-hat ziccert kihagytunk a felállt védőfallal szemben.
Isidoro Martínez: Klubunk történetében először jutottunk a BL-ben a nyolc közé, ezért rendkívül boldogok vagyunk, és reménykedünk a sikeres folytatásban. A nézők szórakoztató, mozgalmas, szoros csatát láthattak, amelynek a végén a szerencse is mellénk állt. Elégedett vagyok, és főleg Garcíát kell kiemelnem, aki pénteken este még lázas beteg volt, mégis vállalta a meccset, és remekül játszott.
Tj. a León, 56–55-tel
ONLINE KÖZVETÍTÉS
60. perc Vége a mérkőzésnek.
60. perc Alig volt hátra a mérkőzésből, gyors gólt lőttek a spanyolok, Baena volt eredményes beállóból. 27–25
60. perc Pérez lövését védte Alamo.
60. perc Spanyol belemenés.
59. perc Spanyol időkérés.
59. perc Császár tört be középen, gólt lőtt és még egy kiállítást is adtak róla Borgesnek. 27–24
59. perc Garcia-Robledo lőtt kapu mellé.
58. perc Vujin bombájába nézett bele Alamo. Ápolni kellett a spanyol kapust.
57. perc Nagyon kijátszották a helyzetet a spanyolok, Ferrer lőtt gólt beállóból. 26–24
57. perc Eladott veszprémi labda.
56. perc Garcia-Robledo átlövését tolta ki Alilovic.
56. perc Terzic védekezett keményen, kapott is két percet.
55. perc Sulic ismét gólt lőtt. 26–23
54. perc Labdát veszített a Veszprém, Alilovic Krivoslikov ziccerét még hárította, Martin Stranovskyét már nem tudta. 25–23
54. perc Alilovic védett.
53. perc Sulic lőtt gólt. 25–22
53. perc Garcia-Robledo kapott hatalmasat a veszprémi falban, büntetlenül, támadhatnak a házigazdák.
53. perc Labdát szereztek a házigazdák, majd Vujin ezt már bevágta. 24–22
52. perc Vujin átlövését védte Alamo.
51. perc Garcia-Robledo lövését védte Alilovic, a passzív közelében jártak a vendégek.
50. perc Pérez tört be, de Alamo óriásit védett lábbal. A spanyolokhoz került a ladba.
50. perc Andreu kapott újabb két percet, a harmadikat, így a piros lapot is felmutatták neki. Császárral szemben szabálytalankodott.
50. perc Garcia-Robledo lövését védte Alilovic. Kiegészültek a spanyolok.
49. perc Passzív miatt elvették a labdát a spanyoloktól, az indításból Iváncsik Gergő volt eredményes. 23–22
48. perc Iváncsik Gergő a beállóban harcolt ki hetest és kiállítást, Carou másodszor kapott két percet. Vujin végezte el a büntetőt, majd a kapuba vágta a labdát. 22–22
47. perc Ami késett csak keveset múlt, Garcia-Robledo tört be. 21–22
46. perc Cutura lövését védte lábbal Alilovic, de hetest kaptak a spanyolok, Laluskát pedig kiállították. A veszprémi hálóőr ezúttal kifogott Martin Stranovskyn.
45. perc Iváncsik Gergely került ziccerbe a szélen, de kimaradt a helyzet.
45. perc Andreu harcolt ki büntetőt, Vilovszkit ráadásul ki is állították. Martin Stranovsky durván bevágta fej fölé. 21–21
44. perc Császár lövése ment kapu mellé. Kiegészültek a spanyolok.
43. perc Garcia-Robledo lőtt újabb gólt emberhátrányból. 21–20
43. perc Vujin válaszolt. 21–19
42. perc Garcia-Robledo tört be és lőtt gólt. 20–19
42. perc Pérez ki is használta, Alamo alatt pattintott a kapuba. 20–18
41. perc Andreu lökte meg a levegőben Pérezt, újabb spanyol kiállítás.
41. perc Cutura találta meg a rést, pedig már szorította az idő a vendégeket. 19–18
40. perc Rossz spanyol átadást Gulyás szerzett meg, majd értékesítette a ziccert. 19–17
40. perc Vujin vágta be a jobb alsóba. 18–17
40. perc Ferrer kapott két percet, mert lerántotta Vilovszkit.
39. perc Fazekas védte Krivoslikov lövését.
38. perc Pérez lőtt gólt. 17–17
38. perc Császár veszített labdát, ezúttal Krivoslikov lőtt gólt ziccerből. 16–17
38. perc Mocsai Lajos időt kért.
38. perc Császár adta el a labdát, Martin Stranovsky ziccert vihetett és kiegyenlített. 16–16
37. perc Andreu két percet kapott, felkapta a vizet, a földön fekvők közül Sulic rúgott bele a hasába talppal, nem túl erősen. A veszprémi is csak két percet kapott. A spanyolok reklamálják a piros lapot a szándékosságért.
37. perc Négy játékos a földön, Fazekas védett.
36. perc Labdát szerzett az MKB, támadhatnak a hazaiak. Császár bejátszásából Sulic lőtt, Alamo védett.
35. perc Vujin lövését védte Alamo.
35. perc Spanyol labdaszerzés után Krivoslikov vihetett ziccert és lőhetett gólt. 16–15
34. perc Spanyol támadóhiba.
33. perc Ilyés szerzett labdát, de csak pillanatokra.
33. perc Ilyés lövését védte Alamo.
32. perc Remek passz után Andreu beállóból volt eredményes. 16–14
32. perc Andreu és Baena egyszerre a pályán a vendégeknél támadásban.
31. perc Kimaradt az első veszprémi támadás.
31. perc Ruesga tört be és lőtt a bal felsőbe. 16–13
31. perc Elkezdődött a második játékrész.
30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc Passzív közelében jártak a spanyolok, akik el is adták a labdát, majd Ilyés lőtt kapu fölé. Teljes létszámban a spanyolok is.
29. perc Kiegészült az MKB, keményen védekeznek a házigazdák. A vendégek meg faultoltatták magukat.
29. perc Császár átlövésből visszahúzta a jobb felsőbe. 16–12
28. perc Császárt vágta szájon a brazil Borges, utóbbinak is ki kellett mennie két percre.
28. perc Vujintól Garcia-Robledo szerzett labdát, a kontrát Ruesga lőtte be. 15–12
28. perc Garcia-Robledót blokkolta a veszprémi fal.
27. perc Ilyés kapott két percet két kezes lökésért.
27. perc Vujin lőtt egy bombát átlövésből. 15–11
26. perc Fazekas állt be a veszprémi kapuba.
26. perc Ferrer tört be és lőtt gólt. 14–11
25. perc Elkapkodta a Veszprém a támadást.
25. perc Veszprémi időkérés.
24. perc Alamo védett egy betörés után lábbal bravúrosan, majd a kontrából gólt szereztek a leóniak, Martin Stranovsky volt eredményes. 14–10
24. perc Martin Stranovsky lepte meg védőjét, Gulyást és Alilovicot is. 14–9
23. perc Vujin talpról lőtt kapu mellé.
23. perc Garcia-Robledo lőtt a magyar kapu mellé.
22. perc Vujin bombázott a spanyol kapuba. 14–8
22. perc Két beállóval álltak fel támadni a vendégek, Krivoslikov a szélről volt eredményes. 13–8
21. perc Spanyol időkérés.
21. perc Gyors hazai kontrából ismét Sulic lőtt gólt. 13–7
21. perc Alilovic védte Beana lövését.
20. perc Gyors gólváltás, Sulic volt eredményes veszprémi részéről. 12–7
20. perc Spanyol belemenésből indult a gyors veszprémi kontra, amiből Iváncsik Gergő volt eredményes. 11–6
19. perc Terzicnek is le kell mennie két percre visszahúzásért.
18. perc Iváncsik Gergőre jött ki a húzás, aki a bal szélről be is pattintotta a labdát Losert alatt. Utóbbi át is adta a helyét Alamónak. 10–6
18. perc Carou lökte fel Sulicot, újabb spanyol kiállított játékos.
17. perc Először pályán Baena, a tarthatatlan beálló, aki Császárról kapott hetest. A büntetőt Martin Stranovsky értékesítette. 9–6
17. perc Ilyés lőtt kapufát, a labda a spanyolokhoz került.
16. perc Kiegészültek a spanyolok, de Alilovic újra védett.
16. perc Sulic kapott egy bejátszást, amit be is vágott beállóból. 9–5
15. perc Garcia-Robledo is közbelőtt a falat. 8–5
15. perc Ilyés középről, a földről lőtt közbe, gól lett a vége. 8–4
14. perc Ilyés cselezte ki Ferrert, utóbbi visszarántotta, azonnal kiállították két percre a spanyolt.
13. perc Alilovic védett egy hatalmasat.
12. perc Lépéshibát követett el a Veszprém.
11. perc Andreu kapott egy jó bejátszást, ki is használta. 7–4
11. perc Andreu a kapufát találta el, a gyors hazai támadásnál Sulic fordult be beállóból. 7–3
10. perc Sulic harcolt ki büntetőt, amit Vujin értékesített. 6–3
9. perc Andreu szedett össze egy labdát, majd lőtt gólt beállóból. 5–3
8. perc A betörő Császárt faultolták, majd Vujin rossz lövése lett jó passz, Ilyés pedig a szélre keveredve is bevágta. 5–2
7. perc Újabb labdát szerzett a Veszprém.
7. perc Sulic tört be a bal szélen és átejtette Loserrtet. 4–2
6. perc Garcia-Robledo átlövését most védte Alilovic, ugyanoda ment a labda, ahová a gólnál.
5. perc Garcia-Robledo átlövése csúszott be Alilovic keze mellett, de Vujin is bevágta. 3–2
4. perc Újabb spanyol technikai hiba támadásban, az eladott labdából most gyorsan tudott indulni a Veszprém, Iváncsik Gergő pedig bevágta. 2–1
3. perc Laluska tört be és lőtt gólt. 1–1
2. perc Labdát szereztek a magyarok, de elkapkodták a támadást, így ismét a spanyolok jöhetnek.
2. perc Császár lövését védte Losert.
1. perc Ilyés lövése kimaradt, Ruesga viszont betalált. 0–1
1. perc Elkezdődött a találkozó, a Veszprém támadhat először.
1. FÉLIDŐ
Sajátos módját választotta tiltakozásul a veszprémi tábor: zajkeltő dolgokkal elnyomta az EHF BL-himnuszát. Amint arról beszámoltunk: a nemzetközi szövetség szankciókat helyezett kilátásba azért, mert a veszprémi drukkerek a hazai találkozó előtt rendre eléneklik a Himnuszt, ami felborítja a sűrű és pontos műsorrendet, amit a tévé-közvetítések miatt illene tartani.