Dániában is dominált, elődöntős a Győri ETO!

2012.02.24. 18:26
Folytatódott a Győri Audi ETO KC hibátlan menetelése a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében: a kisalföldiek 29–24-re nyertek Ikastban, a Midtjylland vendégeként, és így – két fordulóval a középdöntő vége előtt – elődöntősnek vallhatják magukat.

Az ikasti győzelemhez elengedhetetlen volt a kemény győri védekezés (fotó: Németh Ferenc – archív)

Az ETO fehér mezben feszült neki a mérkőzésnek és az első támadásnak – a dánok feketében és az AC/DC Highway to Hell című opuszával fogadták őket. Görbicz Anita első lövése nem volt jó, ez természetesen hazaiaknak kedvezett: az irányító jobban érzi magát, ha az első próbálkozás bejön, ezt épp a múlt heti gólfesztiválja (12 góljával átvette a vezetést a góllövőlistán) után mondta el.

A BUDUCSNOSZT IS NÉGY KÖZÖTT
A másik csoportban az eddig szintén hibátlan Podgorica is győzött, így bejutott az elődöntőbe. A montenegróiak harmadik idegenbeli győzelmüket könyvelhették el, ami – akárcsak korábban a Metz és a Valcea ellen – ugyancsak szoros volt, ám a Krim Ljubljana is kénytelen volt behódolni a podgoricaiaknak. 26–27

Andrea Lekics nevéhez fűződött az első találat, majd egyenlítés. Nem sokkal később megvolt az első győri csere is, ami ugye a múlt heti meccs után nem is olyan egyértelmű, Hornyák Ágnes beállóból talált be. 1–2

Egymást követő három győri találat után némi dán zavar volt észlelhető, ám jött két fantasztikus átlövés Line Anna Jörgensentől, illetve a svéd Linnea Torstenssontól, majd Gitte Brogger Led találatával már vezetett is a hazai csapat. 5–4

A tempóra és a rohanásra nem lehetett panasz, más kérdés, hogy ez bizony mindkét oldalon hibákat hozott magával, Vérten például tőle szokatlanul fölé lőtt egy ziccert, ám a következő támadásnál precíz (gól)passzal hozta ziccerbe Jovanka Radicsevicset, majd nem sokkal később visszahúzott átlövéssel lepte meg Sabine Englert kapust. Andrea Lekicset ugyanakkor maradéktalanul dicsérhettük ezekben a percekben, góljai mellett agilis védekezése és passzjátéka is elsőrangú volt.

9–6-ra meglépett az ETO, Ryan Zinglersen pedig máris időt kért a 13. percben. Ekkor a statisztikákból kibogarászhattuk, hogy valóban sok a technikai hiba, ami megmaradt a szusszanásnyi pihenő után is: a győriek például Eduarda Amorim révén eltotyogták első támadásukat emberelőnyben, majd Lekics is ekkor rontotta el első lövését.

Remek szélsőhúzás után Debbie Bont hozta fel a feketemezeseket mínusz egyre, egy Görbicz Anita, Amorim páros kapcsolat azonban hetest eredményezett, amelyre az irányító tette fel a koronát első értékesített hetesével. Az ETO-ból Heidi Lökét szórták ki először, ám Görbicz hátrányban szerzett labdát és fontos gólt, amire a dánok kettővel válaszoltak. 10–12

Állandósult a két-háromgólos vendégelőny, a győriek elsősorban védekezésben remekeltek, sorjáztak a blokkok, a labdaszerzések és olykor Katrine Lunde Haraldsen is megzabolázta a dán lövőket. Karl Erik Böhn 13–10-nél hívta magához csapatát, és főként a támadásépítésben előforduló hibákra hívta fel a figyelmet.

Radicsevics egy villámgyors támadás végén először növelte négyre a különbséget, ám Amorim összeszedett egy feleslegesnek tűnő kiállítást, ami lehetőséget adott a Midtjyllandnak a felzárkózásra, ami némileg össze is jött, igaz, Görbicz gólja csillapított a dinamikáján. 13–15

Lekics-duplával állt vissza a „plusz négy”, így talán nem is volt véletlen, hogy épp ő kapott egy mafflást védekezésben a beállótól. A szünet előtt Troelsené volt az utolsó gól (14–17), ami ráadásul duplán büntetett, hiszen egy lökésért Amorimot egyidejűleg másodszor is kiállították.

A dánok nem kezdtek jól a második játékrészben, az első bő öt perc 0–5-tel jött le, ráadásul Torstensson is lefáradhatott kétperces pihenőre. A 22–14-es győri győri előny pedig több, mint jól hangzott magyar szempontból, Zinglersen ki is használta második időkérését.

Lundén ekkor nem lehetett kifogni, Löke újabb hetest és kiállítást harcolt ki (Tina Troelsen ment ki), Görbicz továbbra sem hibázott. Ez jó védekezéssel párosulva nyolc és fél perces dán gólcsendet eredményezett, amit Jörgensen tört meg egy kétségkívül szép cunderrel.

Böhn ekkor több poszton is váltott: a két szélre érkezett Orbán Adrienn, illetve Kovacsics Anikó, ám mindkettejüknek balszerencsésen alakult első megmozdulása – előbbi ziccert rontott, utóbbit kiállították. Lekics azonban továbbra is ellenállhatatlannak bizonyult, kiharcolt büntetőjét pedig Görbicz zúdította a léc alá: 16–24!

Troelsen vezetésével és egymás utáni gójaival közelebb jöttek a hazaiak, Karl Erik Böhn talán ekkor tűnt először idegesnek az összecsapáson, amit fokozhatott, hogy Görbicz elterült a padlón, ám az irányító folytatni tudta az összecsapást, sőt, rögvest gólt is szerzett. 19–25

Hornyák kiállításánál Lunde Haraldsen fontos védést mutatott be, Lekics pedig egyenlő létszámnál, öt az öt ellen újra betalált. Miközben a dán csapat görcsösen próbálta befejezni gyorsan a támadásait, hogy feljebb zárkózzon, Görbiczék felszabadultan tették a labdát, s még az is vendégek malmára hajtotta a vizet, hogy ekkor volt egy négyperces gól nélküli szakasz az összecsapáson. 19–26

Ana Gros góllal kapcsolódott be mérkőzésbe, a túloldalon pedig Nycke Groot jött bele a végére, ám ez csak arra volt jó, hogy legyen kiütéses a győri győzelem, ami persze ekkor már cseppet sem forgott veszélyben. Böhn – talán épp a múlt heti terhelést enyhítendő – az utolsó percekben Planéta Szimonettát is bevetette, aki egy fájó blokkal tette hozzá magáét a sikerhez.

A Győri ETO 29–24-re győzött a Midtjylland vendégeként, és már biztosan elődöntős a Bajnokok Ligájában! A magyar bajnok sorozatban hatodik alkalommal lesz ott az elődöntőben. Amennyiben az Itxako szombaton legyőzi a Larvikot úgy már az is biztos, hogy a kisalföldiek csoportelsőként jutnak tovább.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 4. FORDULÓ
FC MIDTJYLLAND (DÁN)–GYŐRI AUDI ETO 24–29 (14–17)
Ikast, 1800 néző. V: Sivak, Dvorsky (szlovákok)
MIDTJYLLAND: Englert – Bont 1, L. Jörgensen 3, TORSTENSSON 5, Svalastog Spellerberg, T. Troelsen 4 (1), Brogger Led 3. Csere: Ödegard (kapus), Groot 2, Thorsgaard 2, Jensen 2, F. Woller 2, Sörensen. Edző: Ryan Zinglersen
GYŐRI ETO: LUNDE HARALDSEN – Radicsevics 3, LEKICS 6, GÖRBICZ 9 (4), LŐKE 2, E. Amorim 4, Vérten 2. Csere: Hornyák Á. 1, Orbán A., Kovacsics 1, Gros 1, Planéta. Edző: Karl Erik Böhn
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 7. p.: 5–4. 9. p.: 6–5. 13. p.: 6–9. 18. p.: 8–10. 21. p.: 10–12. 25. p.: 10–14. 38. p.: 14–23. 41. p.: 16–24. 45. p.: 19–24. 52. p.: 19–27. 56. p.: 22–27. 59. p.: 22–29.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Szombaton: Itxako Navarra (spanyol)–Larvik HK (norvég) 19.00