Gyenge játék, súlyos vereséggel kezdett az FTC a BL-ben

2013.10.06. 16:55
Szucsánszkiék a főtáblára jutás kiharcolása után súlyos vereségbe szaladtak Dániában (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának első fordulójában a Ferencváros idegenben sima, 32–23-as vereséget szenvedett a dán bajnok Midtjylland otthonában.

1. FÉLIDŐ

Jobb kezdésről nem is álmodhatott volna a Ferencváros, mely egy gyors kapott gól után 4–1-re meglépett, Kovacsic Mónika kétszer is eredményes volt a meccs elején. Itt azonban megtorpantak Elek Gábor tanítványai, és a Midtjylland egy 5–0-s rohammal kétgólos előnyre tett szert a 11. percre. Sőt, az első negyedóra végére már négy volt a két csapat között, a hazaiaknál Line Jörgensen és Trine Troelsen is remekül játszott.

Az első félidő végére úgy tűnt, összeszedi magát az FTC, Tomori Zsuzsanna és Nerea Pena is belelendült, így sokáig egy gól volt a különbség. A szünet előtt azonban ismét megléptek a többször is emberelőnybe kerülő dánok, Susan Thorsgaard kétszer is beköszönt a végén, így ötgólos hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. (16–11)

2. FÉLIDŐ

A fordulás után két gólra is fel tudott kapaszkodni a Fradi, Tomori kétszer, Vérten egyszer volt eredményes a második játékrész elején. 18–16-nál úgy tűnt, van keresnivalója a magyar együttesnek, ám innen sorozatban nyolc gólt kapott a Ferencváros, ami behozhatatlan előny lett.

A hajrában próbálta kozmetikázni az eredményt a magyar csapat, mely tízgólos hátrányban is volt, a végén kilenc lett közte a különbség, az FTC tehát súlyos vereséggel kezdett a Bajnokok Ligájában. (32–23) A zöld-fehérek legközelebb a Buducsnoszttal találkoznak.

„Mindenben felülmúlt minket a dán csapat. Nincsen magyarázat a mai teljesítményünkre – idézi a fradi.hu Elek Gábort. – Szégyenteljes, amit ma nyújtottunk. A felelősség viszont közös. Ahogyan a sikereket is csapatként értük el, úgy most a kudarcot is együtt vállaljuk. Csapatként kell kimásznunk a gödörből. Elsősorban a fejekben kell most rendet tennünk. Egy dolgot tehetünk, felemeljük a fejünket és harcolunk tovább."

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT

FC Midtjylland (dán)–FTC Rail Cargo Hungaria 32–23 (16–11)
Ikast, 1000 néző. V: Florescu, Data (románok)
Midtjylland: ENGLERT – JENSEN 6, L. JÖRGENSEN 6, GROOT 6, Spellerberg, S. Jörgensen 3, Rasmussen. Csere: Led 2, Troelsen 6 (4), Möller, THORSGAARD 3
FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, TOMORI 7 (2), Szucsánszki 1, Cifra, Zácsik, Vérten 1. Csere: Szikora (kapus), PENA 8 (2), Steinbach 2, Szamoránsky P. 1, Such, Szarka A., Mészáros R.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–4. 16. p.: 8–4. 21. p.: 10–6. 23. p.: 10–9. 28. p.: 14–10. 38. p.: 18–16. 46. p.: 26–16. 51. p.: 30–18. 54. p.: 31–21.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Amikor kiegészült a Midtjylland, gyorsan emberelőnybe is került, a hetedik két perc volt ez a Fradinál. Line Jörgensen fölé lőtt, majd Pena rossz lövése után Brogger Led gólja zárta a találkozót. 32–23 A VÉGEREDMÉNY
59. perc: Szucsánszkinak összejött a gól, ezen a meccsen először, a dánok időt kértek. 31–23
58. perc: Szamoránskyhoz ment a remek bejátszás, Englert azonban lábbal védte a zöld-fehérek beállójának lövését.
57. perc: Emberelőnybe került a Ferencváros, de Vérten lövését Englert tolta fölé. Fél perccel később kettős emberfórban volt a Fradi.
56. perc: Abramovics fontos védése, így a különbség nem változott.
55. perc: Szucsánszki harcolt ki hetest, Tomori pedig bevágta, a bal alsóba dobott. 31–22
54. perc: A dán időkérés után Line Jörgensen zúdított a Fradi kapujába. 31–21
53. perc: Kovacsicz ziccerből volt eredményes, majd egy gyönyörű támadás végén Szamoránsky Piroska is betalált. Ezek a támadások nagyon hiányoztak eddig az FTC játékából... 30–21
52. perc: Gyorsan jött a dánok válasza, 12 gólt volt a különbség, a Fradi pedig emberelőnybe került, amit Pena gyorsan ki is használt. 30–19
51. perc: Pena találta meg jól a rést, és gólt is dobott, a spanyol légiós a legeredményesebb a Fradiban. 29–18
50. perc: Kovacsicz dobott mellé, szenvedett a Ferencváros, semmi sem jött össze a magyar csapatnak.
49. perc: Stine Jörgensen tört be két ferencvárosi védő között és a hosszúba dobott a jobb oldalról. A túloldalon Pena lövése ezúttal sem volt jó, Stine Jörgensen viszont talált egy újabb gólt. 29–17
48. perc: Zácsik lövése nem talált kaput, Grooté viszont igen, ráadásul Cifrát kiküldték két percre mezhúzásért. 27–17
47. perc: Tomori szépített, majd Groot döngette a kapufát. 26–17
46. perc: Cifra válaszolt volna az újabb dán gólra, ám leért a lába. A kontrából Jensen volt eredményes, tíz gól volt a különbség. 26–16
45. perc: Englert lehúzta a rolót, 8 perc óta gólképtelen volt a Ferencváros.
44. perc: Pena középre tartó lövését védte Englert, majd Groot kísérlete becsorgott, az eddigi legnagyobb különbség alakult ki. 23–16
43. perc: A dánok ezt kíméletlenül ki is használták, Thorsgaard emelt a kapuba, Elek Gábor időt kért. 22–16
42. perc: Egy fontos Szikora-bravúr után Steinbach eladta a labdát támadásan.
41. perc: Nagy a baj, Tomorit kiküldték két percre, a Midtjylland pedig hetest kapott. Troelsen újfent büntetett, öt gól volt a dán előny. 21–16
40. perc: Egy szép lefordulás után Groot lövése is utat talált a kapuba, néggyel mentek a dánok. 20–16
39. perc: Line Jörgensen hetest harcolt ki, Troelsen keze nem remegett meg, a túloldalon Pena csúnyán fölé durrantott. 19–16
38. perc: Tomori lövése megpattant, így becsapta a dánok kapusát, becsorgott a labda. 18–16
37. perc: Steinbach lapos lövését védte Englert, aki 55 százalékkal védett ekkor.
36. perc: Sőt, feljött háromra a Fradi, a túloldalon pedig belemenést fújtak. 18–15
35. perc: Lemaradtunk védekezésben, Thorsgaard talált be, ám Vérten révén gyorsan jött a válasz. 18–14
34. perc: Tomori harcolt ki hetest, Spellerberget ráadásul ki is küldték a román bírók. Tomori ejtése jó volt, így zárkózott a Fradi. 17–13
33. perc: Line Jörgensen kilenc méterről bombázott a jobb felsőbe, Szikorának esélye sem volt. 17–12
32. perc: Eladott labda dán részről, újabb esély a zárkózásra.
31. perc: Az emberhátrányban kezdő Fradi Szikora Melinda védése után támadhatott, és egy gyönyörű góllal sikerült a szépítés, Tomori adta fel, Pena pedig berepülve húzta a kapuba a labdát a kínai figura végén. 16–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Thorsgaard gólja zárta az első félidőt. 16–11 A SZÜNETBEN A MIDTJYLLAND JAVÁRA!
29. perc: Gyorsan érkezett Nerea Pena válasza, a bal alsóba lőtt az FTC légiósa, a túloldalon pedig egy blokk feletti lövés talált utat Abramovics kapujába. 15–11
28. perc: Kettős kiállítás, Tomorinak és Thorsgaardnak is „pihennie kellett” 120 másodpercet. Groot megdobta a 14. dán gólt. 14–10
27. perc: Szépen végigjátszották az emberelőnyt a dánok, Thorsgaard pedig beállóból volt eredményes. 13–10
26. perc: Jörgensen harcolt ki hetest, ráadásul Szarka Adriennt kiküldték két percre. A büntetőt Troelsen magabiztosan bevágta. 12–10
25. perc: Steinbach távolról lőtt nagy gólt, a keresztlécről pattant a hálóba a labda. 11–10
24. perc: Tomori talpról nem tudott gólt lőni, a túloldalon Trine Jensen akcióból viszont igen. 11–9
23. perc: Feljött egy gólra a Ferencváros, Tomori a jobb felsőt pókhálózta ki. A Midtjylland időt kért. 10–9
22. perc: Tomori szépített, majd Abramovics fontos védése után már kiegészülve támadhatott a Fradi, Nerea Pena óriási gólt ragasztott a felső léc alá. 10–8
21. perc: Tomori passzívnál lőtt, Englert lábbal védett. Csak kihasználta fórját a dán együttes, Groot a szélről ejtett a kapuba. 10–6
20. perc: Kivédekezte az első emberhátrányos támadást a Fradi.
19. perc: Groot kísérletét védte Abramovics, de maradt a dánoknál a labda, Kovacsicz pedig két percet kapott.
18. perc: Nerea Pena kilenc méterről, talpról volt eredményes, ezúttal a Fradinak segített a kapufa. Sőt, a következő támadásból hetest harcolt ki a Fradi, ám Pena lövését védte Englert. 9–6
17. perc: Gyors gólváltás, Tomori és Troelsen is betalált – legalább megtört a zöld-fehérek rossz szériája. 9–5
16. perc: Hetest kaptak a dánok, Troelsen pedig büntetett, kezdett elhúzni a Midtjylland. 8–4
15. perc: Újabb ferencvárosi kapufa, Kovacsicznak még szerencséje sem volt, közel tíz perce gól nélkül a Fradi.
14. perc: Troelsen talpról bombázott a rövid felsőbe. 7–4
13. perc: Steinbach kísérletét is védte Englert, küszködött a Fradi.
12. perc: Kihagyott helyzetek, rossz bejátszások, maradt a 6–4.
11. perc: Tomori kapott sárgát kemény védekezéséért, majd a dánok eladták a labdát. Tomori lövése után kontrázott a hazai csapat, Brogger Led pedig betalált, 5–0-s szériában a Midtjylland. 6–4
10. perc: Fordítottak a házigazdák, Stine Jörgensen tört be határozottan és dobott gólt. Elek Gábor időt kért, és kicsit leteremtette játékosait, küzdésre biztatva őket. 5–4
9. perc: Line Jörgensen tett róla, hogy ne teljen el újabb minutum gól nélkül, a dán játékos egyenlített. Kovacsicz ejtése mellé ment a túloldalon. 4–4
8. perc: Egy védés itt, egy ott, újabb perc gól nélkül.
7. perc: Line Jörgensen talált be, felzárkóztak egy gólra a hazaiak. 3–4
6. perc: Egy Abramovics-védés után mellé lőttek a dánok, így az eredmény nem változott.
5. perc: Gyors gólváltás, 2–4
4. perc: A második dán kapufa után Vérten is a lécet trafálta telibe, Kovacsicz pedig hetest harcolt ki.
3. perc: 7 méterest kapott a Fradi, Vértennel szemben történt szabálytalanság. Nerea Pena bevágta, átvette a vezetést a Fradi, sőt, Kovacsicz újabb találata után már kettővel ment a magyar együttes.. 1–3
2. perc: Kovacsicz egyenlített egy szerencsés góllal, majd Abramovics védett egy nagyot. 1–1
1. perc: Elkezdődött a találkozó! Szucsánszki lövését védte Englert, majd Jensen révén előnybe került a Midtjylland. 1–0

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Midtjylland–Ferencváros csoportmeccs a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros játékosai hosszú napon vannak túl (a dániai csatlakozást lekéső vezetők meg még hosszabbon), merthogy hajnali háromkor keltek, és szinte az egész napot úton töltötték, hogy végül szombat este még tréningezzenek egyet Ikastban, az FC Midtjylland elleni BL-nyitány helyszínén.

„Szekerczés Lucának meghúzódott az Achilles-ina, úgyhogy van egy turistánk, de őt leszámítva mindenki egészséges és bizakodva várja a nehéznek ígérkező meccset” – adott gyors helyzetjelentést Elek Gábor vezetőedző, akinek együttese – selejtezős csapat ide vagy oda – a B-csoport megnyerésére is esélyes. Egy dániai győzelem például nagyon sokat jelentene ebből a szempontból. A teljes beharangozó itt!