Megtette az első fontos lépést a Loki

2010.09.17. 19:04
Bogdanovics Annamáriáék fontos győzelmet könyvelhettek el a Lublin ellen (fotó: Czerkl Gábor – archív)
Győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligája-selejtezőt a DVSC-Korvex női kézilabdacsapata. A hajdúságiak első mérkőzésükön egygólos félidei hátrány után 29–26-ra győzték le a négycsapatos tornának otthont adó lengyel SPR Lublin együttesét.

Keményebb hete aligha lehetne a Lokinak, hiszen a Győri ETO elleni idegenbeli, elveszített bajnoki után két hosszú utazás várt az együttesre az év egyik legfontosabb eseménye, a Bajnokok Ligája-selejtező előtt. A debreceniek Lublinban ráadásul rögvest az erős ellenfélnek ígérkező hazai csapattal néztek szembe pénteken.

A Debrecen jól kezdte a mérkőzést, a gyakorlatilag a Metaliszt Harkiv elleni labdarúgó-mérkőzésről érkező szurkolók buzdítása közepette elhúzott 5–3-ra, majd a félidő közepén a hajdúságiak tartották is kétgólos előnyüket.

Talán az utazás okozta fáradtság számlájára írható, de az idő előrehaladtával egyre több lett a vendégek eladott labdája, Triffa Ágnes így mind gyakrabban került kiszolgáltatott helyzetbe. 11–10-nél átvette a vezetést a Lublin, és ugyan Bognár Barbara hetese után egyenlített a Loki, egy időntúli szabaddobást követően a szünetben a vendéglátónál volt az előny (14–13).

A második játékrész elején – elsősorban Slakta Petra és Bulath Anita találatai révén – visszavette a vezetést a magyar bajnoki ezüstérmes, 21–18-nál a lengyelek edzője ki is kérte az idejét.

Ez azonban nem hozott jelentős változást a játék képében, az utolsó tíz percre fordulva Sopronyi Anett is bevette kétszer a kaput (25–20), Hornyák Dóra kiállítása után mégis lendületbe jött a Lublin, és felzárkózott 27–25-re, de közelebb kerülnie már nem sikerült: a DVSC 29–26-ra megnyerte az összecsapást.

Köstner Vilmos lányai szombaton 16 órától a szerb Zajecsar, vasárnap 15.30-tól a dán Vejen ellen lépnek pályára. A négy csapat közül egy jut fel a BL főtáblájára.

NŐI KÉZILABDA
 BL-SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT (LUBLIN)
SPR LUBLIN (lengyel)–DVSC-KORVEX 26–29 (14–13)
Lublin, 1500 néző. V: Volodkov, Zotyin (oroszok)
LUBLIN: Jurkowska – MAJEREK 4, Repelewska 3, Wilczek 1, Marzec 3, WOJTAS 6, WLODEK 5 (2). Csere: Baranowska (kapus), Mihdaliova, Malek 2, Sviderskiené, Danielczuk 2. Vezetőedző: Gregorz Goscinski
DVSC: TRIFFA – Csáki, BULATH 7, Hornyák D. 1, SZABÓ V. 3, Bogdanovics 4, Kazai 3.
Csere: Kiss É. (kapus), Bognár B. 3 (2), SOPRONYI 3, SLAKTA 4, Juhász G. 1. Vezetőedző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 10. p: 2–5. 27. p.: 11–10. 38. p.: 17–19. 50. p.: 20–25. 58. p.: 25–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill 2/2
Gregorz Goscinski: – Rosszul kezdtünk, nem tudtunk mit kezdeni a debreceniek védekezésével, és bár az első játékrész hajrájában sikerült fordítanunk, szünet után ismét változtatni tudott a magyar bajnoki ezüstérmes.
Köstner Vilmos: – Az első tíz perc után azt hittem, könnyebben nyerünk, de a saját figyelmetlenségeink miatt egyenlített az ellenfél. A folytatásban azonban ismét jobbak voltunk, és a sikerhez kellett néhány remek egyéni teljesítmény is.