Még hibátlanok Vujinék, negyvennel nyertek a spanyolok

2013.01.15. 21:00
A szegedi Prodanovics (jobbra) öt gólt szerzett a szaúdiak ellen (Fotó: Imago)
Szerbia három fordulót követően is még százszázalékos a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon, Marko Vujinék a második félidőben tették biztossá sikerüket Szaúd-Arábia ellen. A házigazda spanyol válogatott kiütéses, 40 gólos (!) győzelmet aratott az ausztrál csapat felett a mieink csoportjában, és ezzel továbbjutott, míg Algéria és Egyiptom döntetlenre végzett egymással. A németek szoros meccsen verték meg Argentínát, míg Izland Macedóniát múlta felül. Tunézia begyűjtötte második győzelmét is, ezúttal Montenegró ellen. Oroszország is két sikernél tart, miután 29–22-re legyőzte Katart, míg a fehéroroszok biztosan megverték Dél-Koreát. Győzelmével nyolcaddöntősök a franciák, a dánok, a szlovénok, a spanyolok és a horvátok.

Az A-csoportban a németek a Tunéziától elszenvedett zakó után kiélezett meccset játszottak Argentínával, amely az egész meccs alatt nem akart leszakadni, de végül nem tudott pontot csenni európai ellenfelétől.

A vb-n eddig talán várakozásokon felül szereplő tunéziaiak (az első körben nagyon megszorították a franciákat, majd a németeket már le is győzték) ezúttal az első félidőben többnyire csak szaladtak az eredmény után Montenegró ellen, a második játékrészben azonban átvették a kezdeményezést. Négy gól is volt az előnyük, végül kettővel nyertek (27–25). A montenegróiaknál a legeredményesebb játékos a PSG-hez szerződő Fahrudin Melics volt hat találattal.

A címvédő franciák Brazílián is könnyedén átgázoltak: Daniel Narcisse-ék 27–22-re győztek a dél-amerikai gárda ellen, és ezzel biztosították helyüket a folytatásban.

Az oroszok a B-csoportban a dánoktól elszenvedett vereség után Katar ellen javítottak. Az olimpiát kihagyó oroszok az első félidő nagy részében tartották három-négy gólos vezetésüket, amelyet a második játékrészben tovább növeltek, a vége hétgólos siker (29–22).

Az eddig két sikerrel álló Macedónia Izlanddal már nem bírt, az északiak szinte végig vezetve 23–19-re nyertek.

A B jelű hatosban Dánia 43 gólt dobott Chilének, így három kör után továbbra is hibátlanul vezeti csoportját, amivel nyolcaddöntős, míg a dél-amerikaiak harmadik vereségüket könyvelték el.

A C-csoportban tovább várat magára az első dél-koreai győzelem, megvan viszont az első fehérorosz: a sikerből 11 góllal vette ki a részét Sziarhej Rutenka, míg a kapus, Vitalij Csarapenka 40 százalék felett védett, közel kétszer akkor hatékonysággal, mint dél-koreai kollégája.

A mieinkkel egy ágon szereplő Szerbia harmadik meccsét is megnyerte, a dél-koreaiak és a fehéroroszok után ezúttal Szaúd-Arábiát győzte le. Marko Vujinék a félidőben ugyan még csak kettővel mentek, de a folytatásban nagyobb sebességre kapcsolva végül közte tízzel nyertek (30–20).

Nagy csatában győztek a szlovénok a lengyelek ellen. A szünetben még Lengyelország vezetett három góllal, ám egy jó második félidő után Szlovénia végül egyel nyert, így Szerbiához hasonlóan hibátlan, a lengyelek pedig először kaptak ki a C-csoportban. A szlovénok is ott vannak a következő fordulóban.

Bár az ausztrálok szerezték a meccs első két gólját, végül nagy verésbe szaladtak bele a házigazda spanyolokkal szemben. A mieink csoportjában rendezett találkozón az ibériaiak végül egy utolsó pillanatban szerzett Rocas-találat révén éppen negyven góllal, 51–11-re nyertek a szerény képességű ellenfél ellen. Ezzel a spanyolok már biztos továbbjutók.

A továbbjutás szempontjából játszott döntő meccset Algéria és Egyiptom: a magyar csoportban az eddig egyaránt két vereséggel álló együttes csatájában Egyiptom a meccs nagy részében vezetett (a második játékrészben volt, hogy öt góllal is), de Algéria sikerrel üldözte őt, és a vége 24–24 lett.

A horvátok szintén ott vannak a kieséses szakaszban, miután biztosan legyőzték a magyar válogatottat.