Még élnek a németeket legyőző Izland reményei

2011.12.08. 01:51
A németek elbuktak Izlanddal szemben (Fotó: Fábio Oliveira / Photo&Grafia)
A Brazíliában zajló női kézilabda-világbajnokságon a szerdai mérkőzések után a B-csoportban már csak egy kérdőjel maradt, az A-csoportban viszont még sok izgalmat tartogat az utolsó kör.

A-CSOPORT

Montenegró–Kína
Kína mindössze tíz percig tartotta a lépést Montenegróval, amely ezután rálépett a gázpedálra, és már a szünetre 12 gólos előnyt szorgoskodott össze. A második félidőben tovább nőtt a különbség a két csapat között – Montenegrónak volt egy 10–0-s sorozata is –, végül 42–15-re nyertek a délszlávok, akiknél a győri Jovanka Radicsevics jutott a legtöbb, szám szerint kilenc találatig.

Angola–Norvégia
Norvégia az első játékrészben kilenc (összesen pedig tíz) gólt szerző Linn Jorum Sulland vezérletével 16–10-re vezetett a szünetben Angola ellen, ám az afrikai válogatott nem adta meg magát. A fordulás után feljöttek a támadásban visszaeső norvégokra, akiknek az 51. percre kétgólosra olvadt az előnyük. A hajrá mégsem tartogatott nagy izgalmakat, mivel Angola ezután már csak egyszer, az utolsó percben tudott betalálni, a norvégok végül 26–20-ra nyertek. Heidi Löke mindhárom lövése utat talált az angolai kapuba, míg a szintén az ETO-t erősítő Katrine Lunde Haraldsen 44 százalékkal védett.

Izland–Németország
Izlandnak a vereség a kiesést jelentette volna, ám az északi együttes remek védekezéssel győzni tudott. Pedig az első 17 perc nem ezt ígérte, a németek ugyanis 11–4-re is vezettek már, a szünet előtt azonban Izland sorozatban hat gólt dobott. A második játékrész első fele kiegyenlített játékot hozott, a 47. percben Németország visszavette a vezetést (17–18), ám Izland ismét fordított, és a kilencgólos, hatból hat büntetőt értékesítő Karen Knútsdóttir vezetésével szép győzelmet aratott.

A szoros állásnak és az eddig körbeverésnek köszönhetően még rengeteg forgatókönyv megvalósulhat, az biztos, hogy Norvégia és Montenegró már továbbjutott az utolsó forduló eredményeitől függetlenül, míg Kína kiesett.

B-CSOPORT

Hollandia–Oroszország
Negyedik meccsén sem hibázott az orosz válogatott, amely 20 perc után állva hagyta ellenfelét, és végül simán diadalmaskodott. A címvédő – amelyben a legeredményesebb játékos a rutinos Ljudmila Bodnyeva volt – ezzel megnyerte a hatost.

Kazahsztán–Spanyolország
Szintén eldőlt a második hely sorsa, amelyet a spanyolok kaparintottak meg. A kazahok az 54. percben még hihettek a pontszerzésben (17–21), ám a hajrában az ibériaiak nem hagytak kétséget afelől, hogy ki a jobb.

Ausztrália–Dél-Korea
Az ázsiaiak 7–0-val és 13–1-gyel indították a találkozót, amely a papírformának megfelelően inkább edzés jelleget öltött. Az összes mezőnyjátékos betalált legalább egyszer a dél-koreaiaknál.

Ausztrália és Kazahsztán kiesett, az egyetlen lényeges kérdés az maradt, hogy Hollandia vagy Dél-Korea lesz-e a harmadik. Erről a két fél pénteken ki-ki mérkőzésen dönt.

Izland–Németország 26–20 (13–12)
Ld: Knútsdottír 9, Skúladóttir 5, ill. Mietzner 8, Richter, Langkeit, Althaus 3–3