Maratoni meccsek, 138 gól a két csütörtöki helyosztón

2011.01.27. 22:38
Vereség után, kimerülten: Matías Schulz (jobbra) és az argentinok hatalmasat küzdöttek a németekkel <br />(Fotó: Action Images)
Norv&eacute;gia szerezte meg a 9., N&eacute;metorsz&aacute;g pedig a 11. helyet cs&uuml;t&ouml;rt&ouml;k&ouml;n a sv&eacute;dorsz&aacute;gi f&eacute;rfi k&eacute;zilabda-vil&aacute;gbajnoks&aacute;g helyoszt&oacute;in. A k&ouml;z&ouml;ns&eacute;g igen j&oacute; kiszolg&aacute;l&aacute;st kapott a bel&eacute;pők&eacute;rt cser&eacute;be: a n&eacute;met&ndash;argentin meccs k&eacute;tszeri, a norv&eacute;g&ndash;szerb &bdquo;sima&quot; hosszabb&iacute;t&aacute;sban dőlt el, &ouml;sszesen 138 g&oacute;l esett.

A 11. helyért lejátszott találkozón kiegyenlített első félidő után 13–12-re Németország vezetett, sőt, a második játékrészben a Brand-csapat négy góllal (23–19) is el tudott menni. Nem volt elég: az argentinok visszaküzdötték magukat, és egy másodperccel a vége előtt Diego Simonet góljával egyenlítettek (27–27).

A hosszabbítást két gyors góllal a dél-amerikai válogatott kezdte jobban, volt, hogy kettős emberelőnyben is játszhatott. Glandorf góljával megint a németek kerültek minimális előnybe a hajrában, de az argentinok megint az utolsó pillanatokban egalizáltak (31–31).

A második hosszabbítás már sima volt: az argentin játékosok ereje elfogyott, így végül Németország 40–35-ös győzelemmel szerezte meg a 11. helyet. Így is ez minden idők legrosszabb német világbajnoki szereplése – korábban 9. helynél rosszabbul még nem végzett a válogatott.

A kétszeri hosszabbításban eldőlt Németország–Argentína helyosztót követően a 9. helyért megvívott mérkőzésen is hatalmas csatát láthattak a nézők: Norvégia hosszabbítás után egy góllal, 32–31-re győzött Szerbia ellen.

A mérkőzésen egyik csapat sem tudott három gólnál jobban ellépni a másiktól, szünetben a szerbek kettővel, 16–14-re vezettek.

A nagyon szoros találkozó hajrája óriási izgalmakat hozott: 28–28-nál Lund góljával az északiak kerültek előnybe húsz másodperccel a vége előtt, de Ivan Sztankovics egyenlíteni tudott a rendelkezésre álló minimális időben.

A hosszabbításban is folytatódott az óriási csata, Ilics hetese után 31–30-ra még Szerbia vezetett, de Christoffer Rambo egalizált, Havard Tvedten pedig a 68. percben megszerezte a győztesnek bizonyuló gólt.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
 A 9. HELYÉRT
Norvégia–Szerbia 32–31 (14–16, 29–29) h.u.
Ld: Tvedten 9, Myrhol 6, Paulsen, Koren 4-4, ill. Ilics 7, I. Sztankovics 6, Sesum, R. Sztojkovics 4-4