Ljubljanai döntetlenjével elődöntős az ETO

2010.03.13. 19:56
A Győri ETO KC 24–24-es döntetlent játszott a szlovén Krim Ljubljana vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, és ezzel már biztosan bejutott a legjobb négy közé, míg ellenfele kiesett.

Bradeanuék továbbjutást ünnepelhettek Ljubljanában (fotó: Meggyesi Bálint)
Bradeanuék továbbjutást ünnepelhettek Ljubljanában (fotó: Meggyesi Bálint – archív)

Óvatosan kezdtek a felek, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy nehezen lendültek bele a mérkőzés elején, ugyanis az első tíz percben mindössze három gól esett, sőt negyedóra elteltével is 3–3 állt az eredményjelzőn.

Az orosz beállós, Ljudmila Bodnyeva góljaival előnybe kerültek a hazaiak, a magyar csapat azonban idegenlégiósai – Simona Spiridon, Eduarda Amorim és Aurelia Bradeanu – vezetésével fordított. Jellemző volt a mérkőzés kezdeti szakaszára, hogy Zácsik Szandra és Kovacsics Anikó is büntetőt hibázott.

A félidő hajrájára aztán „megtalálta” támadójátékát mindkét együttes, s ennek elsősorban a Győri ETO örülhetett, mert Zácsik ugyan egymás után háromszor is megtalálta az utat a hálóba, góljai csak a zárkózásra voltak jók, így a pihenőre a zöld-fehérek vonulhattak 11–10-es előnnyel.

A második játékrész elején gyorsan fordítottak a hazaiak, ám a zöld-fehérek azonnal visszavették a vezetést. A két csapat fej fej mellett haladt, nem nagyon tudtak elszakadni egymástól. Zácsik bombáira a túloldalon Amorim válaszolt.

Az utolsó tíz percnek a Krim Ljubljana vághatott neki előnnyel, ám a sok hibával tarkított összecsapáson érezni lehetett, a magyar együttes jó lehet a pontszerzésre. Az addig is kiemelkedő teljesítményt nyújtó Bradeanu újabb fontos góljával már vezetett is az ETO, és Pálinger Katalin is ziccert fogott, ám a győriek támadásban hibáztak, sőt Bradeanu is hetest rontott az utolsó előtti percben, így maradt a 24–22-es hazai előny.

A szlovén edző, Marta Bon hiába kért időt, Amorim szerezte a következő találatot, majd Pálinger fogott lélektani pillanatban hetest, így Bradeanu javítani tudott, és kiegyenlítette az állást (24–24).

Életben maradásáért támadott a Krim Ljubljana, ám a győriek jól, a taktikai szabálytalanság fegyverét is jókor alkalmazva védekeztek, így Zácsiknak időn túli szabaddobásból kellett volna bevenni a hálót, ami nem sikerült.

A 24–24-es végeredménnyel és pontszerzésével az ETO továbbjutott a csoportjából, és már a középdöntő utolsó fordulója előtt elődöntős, míg a Ljubljana lemondhat a négy közé jutásról.

KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 5. FORDULÓ
KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–24 (10–11)
Ljubljana, 2000 néző. V: Zotyin, Vologykov (orosz)
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–0. 11. p.: 3–1. 18. p.: 3–4. 21. p.: 4–7. 26. p.: 7–9. 36. p.: 12–14. 40. p.: 15–14. 52. p.: 21–19. 55. p.: 21–22. 58. p.: 24–22
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5
LJUBLJANA: GRUBISIC – Vidic 1, Vergeljuk 2, Jankovics 2, Bodnyeva 4, De Sousa, Zrnec 1. Cs: Stefanisin (kapus), ZÁCSIK 6, Cvijic 1, GROS 6 (4), Mavsar, Koren 1. Edző: Marta Bon
GYŐR: PÁLINGER – Mravíková 1, Hornyák, Kovacsics 1, Spiridon 4, BRADEANU 8 (5), VÉRTEN 5. Cs: Amorim 4, Mayer, Orbán, Tomori 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Marta Bon: – Nagyon csalódott vagyok, hiszen a kezünkben volt a mérkőzés, de az utolsó két percben mégis veszítettünk egy pontot. Hogy miért? Nagyon fiatal ez a csapat, és bár lelkesen küzd, harcol, törvényszerű, hogy eközben hibázik is. Ezzel együtt nagyjából elégedett lehetek a teljesítményünkkel.
Konkoly Csaba: – A célunkat elértük, kiharcoltuk a továbbjutást, ráadásul az utolsó percekben óriásit küzdöttek a lányok, Pálinger pedig szokás szerint zseniális volt a végén, ziccereket, hétméterest fogott. Nem lehetünk mindig maximalisták, de azt el kell ismerni, hogy ma nem játszottunk jól, támadásban sokszor bátortalanok voltunk, az első félidő végén pedig olyan hibákat követtünk el, amilyeneket ezen a szinten nem lehet.

Larvik (norvég)–Leipzig (német) 31–21 (15–11)