Könnyedén nyert az ETO, nehezebben a Fradi

2011.09.17. 20:42
Görbicz Anita is beletette a magáét a „győri közösbe” Siófokon (fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda NB I 3. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 30–27-re legyőzte a Fehérvár együttesét. A zöld-fehérek a szünetben kényelmes előnnyel vezettek, de a második félidőben öt gólt is leadtak előnyükből. A bajnoki címvédő Győri ETO Siófokon nyert tíz góllal, a Vác a Kiskunhalast intézte el könnyedén, míg a Veszprém otthon gyűrte le az Érdet.

A Győri ETO a nyáron alaposan megerősített Siófokhoz látogatott, és Imre Vilmos együttese összességében jól is tartotta magát, de az már a szünetre kialakult hatgólos különbségből világos volt, hogy a győzelemre nem lehet esélye.

A Görbicz Anita, Eduarda Amorim, Andrea Lekics, Jovanka Radicsevics, Heidi Löke ötösfogat által hajtott győriek 17–11-re vezettek félidőben, de Szepesi Ivették a második félidőben sem hagytak játékszert csinálni magukból, így végül tízgólos különbséggel zártak a csapatok.

A Jelena Zsivkovics és Szucsánszki Zita góljai húzta Ferencváros is gyakorlatilag már a szünetre eldöntötte a Fehérvár elleni csatát, ám a budapesti zöld-fehérek második félidei teljesítményük miatt aligha kapnak dicséretet Elek Gábortól, hiszen az Alcoa öt gólt is ledolgozott a hátárnyából. A vezetőedző a találkozó után elsősorban cserejátékos miatt volt csalódott a találkozó után.

A Veszprém a remeklő és kilenc gólig jutó Bulath Anita vezérletével a második félidőben végül a maga javára döntötte el az Érd elleni csatát, ezzel fontos két pontot szerzett, míg a Vác az erőtlen Kiskunhalas otthonában gazdagodott megérdemelt győzelemmel.

GÖRBICZ: NEM SZÁMÍTOTTAM ENNYIRE NEHÉZ MECCSRE A SIÓFOK ELLEN

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
KISKUNHALAS NKSE–VÁCI NKSE 23–40 (10–17)
Kiskunhalas, 300 néző. V: Andorka, Hucker
KISKUNHALAS: Scholtz – STERBIK A. 5, Tápai A., Takács B. 4, Szamoránsky A. 3, Kosik 2, Kurgyis 1. Cs: Pethő (kapus), Toplak, Katona 1, Csákovics 2, FEHÉR V. 5 (2). Edző: Varga József
VÁC: JUHÁSZ E. – Baross 2, BARJÁN 8, Uhraková 3, Fülöp 2, Tápai Sz. 8 (3), Szegedi 3. Cs: Péntek (kapus), Ertl 3, Ivanics 1 (1), Petrovics 2, Mészáros R., KLIVINYI 6, Szondi, Gyetván 2. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 12. p.: 4–7. 22. p.: 7–13. 35. p.: 12–22. 50. p.: 17–32
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4
Varga József: – Továbbra is lejtmenetben.
Ökrös Csaba: – A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, és ennek eredményességét jelzi, hogy több ifista pályára lépésével is kevés gólt kaptunk.
FTC-RAILCARGO HUNGARIA–ALCOA FKC RIGHTPHONE 30–27 (17–9)
Kőbányai út, 400 néző. V: Ágnecz, Sipos
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, Szamoránsky P. 3, Cifra 1, TOMORI 5, SZUCSÁNSZKI 5 (1), Szarka A. 1. Cs: Pastrovics (kapus), ZSIVKOVICS 9 (3), Such 2, Dajka, Szádvári, Deáki. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: TRIMMEL – Niksic 4, Németh K. 4, Bízik 3, Horváth B. 2, TILINGER 6 (2), Turcsányi. Cs: Szikora (kapus), Lelkes, Maruscec 1, Kuhinkó, NÉMETH NÓRA 4, Rádl 3. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–2. 14. p.: 10–5. 22. p.: 11–9. 26. p.: 16–9. 36. p.: 17–12. 42. p.: 22–16. 48. p.: 26–19. 54. p.: 27–24
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Elek Gábor: – Nagyon rosszul alkalmazkodtunk az antikézilabdához, egy-két cserejátékosom teljesítménye időnként az ifi szintet sem éri el.
Mihály Attila: – Nehéz héten vagyunk túl, mindkét arcunkat megmutattuk. Remélem, hogy a mai volt az igazi.
VESZPRÉM BARABÁS KC–ÉTV ÉRD 26–23 (14–13)
Veszprém, 1000 néző. V: Bonifert, Oláh
VESZPRÉM: KISS É. – Azari 3, FARKAS V. 3, FÖLDES V. 3, MAYER 5, BULATH 9 (1), Juhász G. 2. Cs: Lengyel (kapus), Hanczvikkel, Borkowska, Nagy Ivett 1. Edző: Gyurka János
ÉRD: Oguntoye – Tamás 2, Kuridza, Pádár M., Kisfaludy, VINCZE 5, Tóth T. 5 (1). Cs: BOGNÁR 5, Kovács A. 2, Szekeres, Vukcsevics 2, Wolf 2 (1), Balog B. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–0. 8. p.: 4–3. 13. p.: 7–7. 20. p.: 10–9. 27. p.: 11–12. 40. p.: 19–15. 46. p.: 21–17. 49. p.: 23–18. 57. p.: 26–21
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Gyurka János: – Nagyon fegyelmezetten kézilabdáztunk, a csapatmunka igazi diadalaként sikerült legyőznünk az érdieket.
Szabó Edina: – Gondjaink voltak a küzdőképességgel, és fennakadtunk Kiss Éván.
SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ–GYŐRI AUDI ETO KC 22–32 (11–17)
Siófok, 600 néző. V: Baranyi, Szloska
SIÓFOK: HERR O. – Bódi 4, De Souza 2, Bogdanovics 1, Ábrahám 2, Mörtel 1, SZEPESI 10 (3). Csere: Szalai, Németh Cs. 2, Bloj, Kiss Olivia, Kovács A. Vezetőedző: Imre Vilmos
GYŐRI ETO: PÁLINGER – Radicsevics 4, Hornyák Á. 1, Kovacsics 1, LÖKE 5, LEKICS 4, GÖRBICZ 7 (2). Csere: E. Amorim 4, Vérten 2, Orbán 1, Palkó 2, Kurucz 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 2. p: 1–0. 8. p.: 4–4. 12. p.: 4–7. 14. p.: 7–8. 20. p.: 7–13. 26. p.: 10–14. 32. p.: 11–19. 40. p.: 13–22. 45. p.: 16–23. 50. p.: 19–26. 54. p.: 20–29
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Imre Vilmos: – Az eredményt illetően nincs okunk szégyenkezni, hiszen nagyon jó formában lévő Győrt fogadtunk. Természetesen a támadójátékunkkal vagyok kevésbé elégedett, sok volt a technikai hibánk, de az ETO most ennyit engedett nekünk. A jövőre nézve az első tizenöt perc lehet számunkra biztató.
Konkoly Csaba: – Lassan alakult ki a különbség a jól felkészített Siófok ellen, az első félidőben saját hibáink miatt nem tudtunk elszakadni a hazaiaktól, a másodikban viszont már az volt a kérdés, mikor lépünk el, és mekkora lesz a különbség. Ekkor már több taktikai variációt is próbálgattunk.
1. Győri Audi ETO KC 5 5 197–118 +79 10
2. Váci NKSE 3 3 79–48 +31 6
3. FTC 4 3 1 124–122 +2 6
4. DVSC 3 2 1 91–80 +11 4
5. UKSE Szekszárd 3 2 1 88–86 +2 4
6. Veszprém Barabás KC 3 1 1 1 82–86 –4 3
7. Siófok KC 3 1 1 1 84–91 –7 3
8. Alcoa Fehérvár KC 4 1 1 2 105–135 –30 3