Kiütéses debreceni vereség Vácon

2010.03.06. 14:35
A női kézilabda NB I szombati rangadóján a Vác meglepően simán, 37–30-ra győzte le a DVSC-Korvexet. A Herr Orsolya és Tóth Tímea vezette csapat így vesztett pontok tekintetében már jobban áll szombati riválisánál.

Tóth Tímeáék immár a tabella második helyét ostromolják (fotó: Veres Viktor)

Ugyan a Vác vendégeként nem tűnt esélyesebbnek a Debrecen – különösen az elmúlt hetek formája és az edzőváltás után –, a hajdúsági drukkereket is meglephette az, hogy az első félidőben Németh András együttese mennyire lelépte ellenfelét.

A válogatott formában lévő Herr Orsolya vezére volt a védekezésnek, a váci csapat pedig a kivédekezett debreceni támadások után gyors lerohanásokkal operált. A Bakó Botond helyét nemrégiben átvevő Köstner Vilmos már a 8. percben kénytelen volt kikérni az idejét, mert a Tóth Tímea vezette fehér mezes együttes ekkor már 6–1-re elhúzott.

A félidő közepére állandósult is a négygólos különbség, 12–8 után azonban ismét eggyel magasabb sebességbe kapcsolt a hazai együttes, és a félidőre jelentős, hétgólos előnyre tett szert (19–12).

A második játékrész elején Bulath Anita és Slakta Petra góljaival csökkentette ugyan hátrányát a Köstner-csapat, ám ez is csak arra volt elég, hogy a látogatók felzárkózzanak öt gólra. A folytatás újra  a váciaké volt, akiket az utolsó percekben már joggal ünnepelt a telt házas közönség.

Noha a Vác a győzelmével még mindig csak a 3. helyen áll a pontvadászatban, már csak egy ponttal van lemaradva szombati riválisától, a vesztett pontok tekintetében pedig meg is előzte a Debrecent. A következő fordulókban is fontos találkozók várnak a Duna-partiakra: jövő héten Békéscsabán szerepel a Németh-csapat, majd a Ferencvárost fogadja.

A mérkőzés után Tóth Tímea és Németh András is elégedetten értékelt a találkozót közvetítő RTL Klub kamerája előtt. „Ismertük a Debrecent, tudtuk, mire készüljünk. Szerencsésnek mondhatom magam, mert olyan a csapatom, amely nagyon akarja a sikert és képes is küzdeni a minél jobb eredményért. Most ünneplünk, mert számunkra nagy győzelem a mai, majd hétfőtől már a Békéscsaba elleni mérkőzésre készülünk” – mondta Németh.

„Most mondjam, hogy bajnokok leszünk? – kérdezett vissza nevetve Tóth a nekiszegezett kérdés után, miszerint mi lehet a céljuk a bajnokságban. – A mai győzelem után azt mondom, hogy meglehet a második hely. Nagy céljaink vannak, de még hosszú a bajnokság. A dobogóra mindenképpen szeretnénk odaérni.”

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
VÁCI NKSE–DVSC-CORVEX  37–30 (19–12)
Vác, 800 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: HERR – Baross, TEMES 8, FARKAS 3, UHRAKOVÁ 6, TÓTH T. 11 (6), VASZARI 7. Csere: Juhász E. (kapus), Bagócsi, Borkowska, Klivinyi 2, Laki, Mezei, Barján
DEBRECEN: Triffa –  CSÁKI 4, BORBÁS 3, BULATH 4, Szabó V. 2, Bogdanovics 3, Juhász G. 3. Csere: Kiss É. (kapus), Lovrics, Bognár B. 5 (3), Hornyák D. 3, Kazai 1, Slakta 2
Az eredmény alakulása. 8. p..: 6–1. 15. p.: 10–7. 25. p.: 17–9. 33. p.: 22–13. 39. p.: 25–20. 46. p.: 27–23. 52. p.: 33–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Németh András: – A találkozón végig a mi elképzelésünk érvényesült. A legfontosabb, hogy céljaink elérése után is sikeréhesek maradtunk. Bizonyítottuk, hogy az élmezőnyben a helyünk.
Köstner Vilmos: – Megérdemelten nyert a Vác, jobban összedolgozott csapat. Rossz helyzetkihasználásunk meghatározta a pontok sorsát. Támadásban láttam biztató jeleket, amelyekre építeni lehet.
HUNNIA KSK–MONDI-BÉKÉSCSABAI ENKSE 22–49 (7–25)
Üllő, 200 néző. V: Nagy L., Végert
HUNNIA: KISS O. – Horváth M. 2, RÓZSAHEGYI 10 (2), Lázár 6, Bodó 2, Ökrös 2, Selenka. Cs: Pécsi (kapus), Pál A., Simkó. Edző: Pál Tibor
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – Bódi 5, NIKOLAJENKO 6 (1), Rácz 3 (1), Tóth K. 9, Szekeres 5, KELEMEN 8. Cs: VERESS, Futaki (kapusok), Kisfaludy 1, SZÖGI 4, Czifra 3, Gávai 1, HAJDUCH 4. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–6. 11. p.: 5–7. 21. p.: 5–17. 38. p.: 10–30. 47. p.: 14–37. 52. p.: 16–41
Kiállítások. 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Pál Tibor: – Elég hamar kiderült, hogy nem a végjátékban fog eldőlni a mérkőzés, de a csapat jelenlegi helyzetében többet csak remélni lehet, elvárni semmiképpen.
Mátéfi Eszter: – Kötelezően lejátszandó mérkőzésen sima győzelmet arattunk, minden játékosomnak elég játéklehetőséget tudtam adni.

ALCOA FKC–SIÓFOK KC 27–29 (10–15)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
ALCOA FKC: Szikora – Azari 2, BERNATAVICIUTE 7, Rádl, TILINGER 11/3, Horváth B. 1, VINCZE M. 5. Cs: Trimmel (kapus), Kovács Angéla, Kuhinkó, Németh K. 1, Becséri. Edző: Mihály Attila
SIÓFOK: Lajtos – Sterbik 2, Kovács Adrienn 3/1, Csuka, SZŰCS V. 3, BARNA É. 7, SZEPESI 5. Cs: Scholtz (kapus), BLOJ 6/1, Tóth M. 1, Vasas 2, Valovics. Edző: Varga József
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 10. p.: 1–5. 17. p.: 3–8. 23. p.: 5–10. 28. p.: 10–13. 33. p.: 11–17. 39. p.: 16–19. 46. p.: 21–23. 52. p.: 23–25. 56. p.: 24–27
Mihály Attila: – Az első félidőben olyan előnyt adtunk a vendégeknek, hogy a felzárkózás felemésztette az összes erőnket, és elfáradtunk a végére.
Varga József: – Vérbeli rangadó volt a két szomszédvár csatája, úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk. A mérkőzés egészét tekintve összeszedettebb játékot nyútottunk.
KISKUNHALASI NKSE-BRAVOTEL–VESZPRÉM BARABÁS KC 27–31 (13–13)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Pech, Vágvölgyi
KISKUNHALAS: Guiu – KAKAS 9 (7), Budecsevics 3, Csendes 2, LEPOSOVA 6, Gerstmár Sz. 1. Cs: Pethő (kapus), Domokos 1, Szűcs 2, Szarka 1, Kárpáti, TAMÁS 2, Virág. Edző: Éles József
VESZPRÉM: HOFFMANN – FÖLDES K. 5, SMIDÉLIUSZ 5, ÁBRAHÁM 3, VESZELI 10 (5), GERSTMÁR R. 4, Földes B. 4. Cs: Lengyel (kapus), Koszorús, Bognár, Horváth V. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 14. p.: 7–3. 20. p.: 7–9. 37. p.: 17–17. 55. p.: 23–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5
Éles József: – A kapusteljesítmények és a ziccerek kihasználása adta a különbséget.
Gyurka János: – Ilyen nehéz mérkőzésre számítottam, a túlzott akarás hozta eleinte a sok hibát. Amikor végig tudtuk játszani támadásainkat, hoztuk a győzelmet.