Kézilabda: másfél hónapos lehet a bajnokság Romániában

MTI MTIMTI MTI
2020.08.06. 22:25
Alexandru Dedu, a Román Kézilabda-szövetség elnöke mindössze 45 nap alatt bonyolítaná le a férfi és a női élvonal következő idényét.

A ProSport című román sportlap beszámolója szerint az elnök a Nemzeti Liga klubjainak találkozóján ismertette a javaslatát.

A következő szezonnak augusztus második felében kellene kezdődnie, de ennek esélye a nullára csökkent, mert a koronavírus-járvány miatt a csapatok egyelőre felkészülési mérkőzéseket sem játszhatnak.

A szövetség javaslata szerint az egész idény mindössze 45 napig tartana, és egy vagy két sportcsarnokban rendeznék meg a meccseket. Az ötletet az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) lebonyolítása ihlette, ezért minden csapatnak ugyanabban a városban kellene szerepelnie, és a sportolók, a szakmai stábok tagjai, illetve a hivatalos személyek nem kerülhetnek kapcsolatba más emberekkel.

A klubok már nagyon várják, hogy elkezdődjön a szezon, és a többségük elfogadja a rendhagyó lebonyolítás ötletét.

Alexandru Dedu pénteken nyújtja be a javaslatot Ionut Stroe ifjúsági és sportminiszternek.

Legfrissebb hírek

„A legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondtam neki, hogy hagyja a futballt a fenébe” – Bölöni Lászlót megrázta Mircea Lucescu halála

Minden más foci
2026.04.07. 23:08

Gyász: elhunyt Mircea Lucescu, a „román futball nagymestere”

Minden más foci
2026.04.07. 20:02

Egyelőre folytatják Mircea Lucescu kezelését, de új beavatkozásról is dönthetnek

Minden más foci
2026.04.07. 08:34

Kézilabda: tisztul a kép a korosztályos leánybajnokságokban

Utánpótlássport
2026.04.06. 13:35

„Imádkozzunk érte!” – Mircea Lucescu kómában fekszik a bukaresti kórházban

Minden más foci
2026.04.06. 11:57

A jövő sztárjai: Iváncsik Máté, Iváncsik Gergő

Utánpótlássport
2026.04.06. 08:57

Szívinfarktust kapott a kórházban Mircea Lucescu

Minden más foci
2026.04.03. 12:19

Kézilabda: a Veszprém és a Debrecen is továbbjutott az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.04.02. 20:32
Ezek is érdekelhetik