Karol Bielecki visszatért

2010.07.24. 17:48
null
Bielecki nem adja fel, újra pályára lépett (Fotó: Action Images – archív)
Címkék
Mint ahogy arról már korában beszámoltunk, sokáig úgy tűnt, Karol Bieleckinek, a Rhein Neckar Löwen lengyel válogatott kézilabdázójának be kell fejeznie a pályafutását, csütörtökön azonban pályára lépett együttese TSB Horkheim elleni, 100 éves jubileumot ünneplő mérkőzésén.

Karol Bielecki június 11-én, a lengyel válogatott Horvátország elleni felkészülési mérkőzésén sérült meg, amikor Josip Valciccsal ütközött. Több operációra is szüksége volt, a kezelés után még bizakodva nyilatkozott

„Tudom, hogy most kaptam egy esélyt, amit nem szeretnék elszalasztani" – mondta Bielecki a kezelése után. A perifériás- és térlátása azonban az operációk után sem tért vissza, így ép szemének kell átvennie a sérült funkcióit.

Bielecki hat héttel sérülése után tért vissza a Löwen jubileumi meccsén, és óriási taps fogadta. Bár bal szemére továbbra sem lát, az első félidőt végigjátszotta, sőt ő szerezte az első gólt. A Löwen végül 35–27-es győzelmet aratott.

„Nem látok különbséget a mostani és a sérülése előtti játéka között" – dicsérte csapattársát Henning Fritz, a Löwen kapusa.

„Karolnak ilyen meccsekre van szüksége, mint a Horkheim elleni volt" – értékelt Ola Lindgren, a Löwen edzője, aki szintén nagyon örült a lengyel válogatott átlövőt ismét játszani látta.

Legfrissebb hírek

Röplabda: a Vasas nyerte a Békéscsaba elleni elődöntő első felvonását

Röplabda
8 perce

Női vízi ob I: az utolsó negyedben nyerte meg hazai meccsét a Győr

Vízilabda
12 perce

Gavriel Kanikovszki: Egy álmunk vált valóra, de itt nem akarunk megállni

Európa-liga
14 perce

Robbie Keane: Ki gondolta volna, hogy ott leszünk az Európa-liga nyolcaddöntőjében?

Európa-liga
32 perce

Konferencialiga: hiába a lengyel tini triplája, hosszabbításban továbbment a Fiorentina

Európa-konferencialiga
38 perce

Belgrádban hosszabbítás, Plzenben tizenegyespárbaj döntött az Európa-ligában

Európa-liga
38 perce

Két góllal legyőzte a Ludogorecet, bejutott az El-nyolcaddöntőbe a Ferencváros

Európa-liga
1 órája

Paris Saint-Germain–Szeged a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik