Kapusparádé és Fradi-zakó Vácon

2010.12.28. 20:25
Érthető a váciak öröme: hosszú idő után nyertek rangadót (Fotó: Czerkl Gábor)
A női kézilabda NB I 11. fordulójának rangadóján a Vác a Ferencvárost fogadta. A hazaiak Herr Orsolya védéseivel és Temes Bernadett találataival 13–6-ra vezettek a szünetben, és a második félidőben sem engedték ki a győzelmet a kezükből, a vége kilencgólos, 26–17-es váci siker lett.

Ellentétes előjelekkel várhatta a rangadót a két csapat: a Vác elveszítette egyik kulcsemberét, Tóth Tímeát, aki az Érdhez szerződött, míg a Fradiba a vártnál hamarabb visszatért Zácsik Szandra.

Ennek ellenére Deáki Dóra kezdett a vendégeknél balátlövőben, a fővárosiak azonban láthatóan nem kapták el a meccs ritmusát, sok volt a pontatlanság a játékukban, míg a Vácban Herr Orsolya válogatott formában védett, támadásban pedig Temes Bernadett vezetésével sorra lőtték a gólokat.

6–2-es váci előnynél Elek Gábornak kellett időt kérnie, majd pályára lépett Zácsik is, de a különbség nemhogy csökkent volna, hanem tovább nőtt. A ferencvárosiakat mintha megbabonázta volna Herr, eléggé elbizonytalanodtak a váci kapus parádéjától. A túloldalon Pastrovicsnak sem ment rosszul, de mégis Abramovics váltotta a szünet előtt, amelyre 13–6-os előnnyel mehetett a hazai együttes.

A második félidőben 14–10-re feljött a Fradi, de a Vác nem engedte ki a kezéből a meccset, a hajrát ismét megnyugtató előnnyel várhatta. Tomori Zsuzsanna neve mellett sokáig csak egy hetesből lőtt találat állt, Zácsik az 54. percben szerezte első (és egyetlen) gólját, Szucsánszki Zita pedig egymaga kevés volt a fordításhoz.

A hajrában a hazaiak már a közönség kiszolgálására is figyeltek, és szebbnél szebb gólokat lőttek. A vége 26–17-es hazai siker lett, a Vác hosszú idő után nyert rangadót, az FTC pedig így nem tudta egy győzelemmel feltenni a koronát az eddigi alapszakaszbeli teljesítményére.

Utolsó idei tétmeccsét játszotta a Győri Audi ETO KC is, amely az Újbuda vendégeként lépett pályára. A címvédő hozta a kötelező győzelmet, és végül 21 góllal megnyerte a találkozót. Az alapszakasz felénél ezzel százszázalékos mérleggel áll az első helyen Konkoly Csaba együttese.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
SYMA VÁCI NKSE–FTC-JÓGAZDABANK 26–17 (13–6)
Vác, 1000 néző. V: Herczeg, Südi
Vác: HERR O. –  Baross 3, RÉDEI-SOÓS 4, UHRAKOVÁ 1, Klivinyi 2, TEMES 10 (2), Kirsner 3. Csere: Fülöp, Mészáros, Tápai Sz. 2, BORKOWSKA 1, Barján, Vaszari
Ferencváros: Pastrovics – Kovacsicz 2, Tomori 2 (1), Szucsánszki 5 (1), Szamoránsky P. 1, Deáki, Szarka 1. Csere: Abramovics (kapus), Zácsik 1, SZAMORÁNSKY A. 4, Szádvári 1.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 15. p.: 8–2. 24. p.: 11–5. 32. p,: 14–6. 37. p.: 14–10. 44. p.: 16–13. 51. p.: 20–14. 55. p.: 21–16
Kiállítások: 12 perc, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
Németh András: – Nagy sikerként élem meg a mérkőzést. Fantasztikus kapusteljesítménnyel, remek védőmunkával tudtunk rangadót nyerni. Külön örülök, hogy sikerült kiszolgálnunk lelkes szurkolóinkat és az esztendő végére nagy örömet szereztünk sok vácinak.
Elek Gábor: – Nagyon csalódott vagyok mind az eredmény, mind a mutatott teljesítmény miatt. A támadójátékunk elképesztően gyenge volt és meghatározó játékosaink teljesítettek igen gyengén. Dolgozunk tovább.
ÚJBUDA TC–GYŐRI AUDI ETO KC 22–43 (11–22)
Hauszman Alajos u., 300 néző. V: Árokszállási, Janáky
ÚJBUDA: Sipeki – HUSZÁR 4, Nagy Zs. 1, Tamás M., GERSTMÁR SZ. 5 (2), Kosik 2, Németh Nedda 2 (1). Cs: Mozsár (kapus), TÁPAI A. 3, Várkonyi 1, Hostyánszki 2, Lévay, Tömösváry 1, Bodó 1. Edző: Ökrös Csaba
GYŐR: Lunde-Haraldsen – Mraviková 2, Gros 2, Palkó 2, Bradeanu 2 (2), Amorim 3, Vérten 3. Cs: SZEMEREY (kapus), Hornyák Á. 1, ORBÁN 8, MAYER 7, Tóth E. 2, Planéta 4, SCHATZL 5, Szölösi 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–6. 12. p.: 4–10.  17. p. : 10–20. 42. p.: 14–30. 48. p.: 15–36. 55. p.: 17–40
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Ökrös Csaba: – Több fiatal játékos is lehetőséget kapott.
Konkoly Csaba: – Kötelező győzelmet arattunk, méltó befejezése volt az évnek. Egyértelmű, hogy mindkét csapat céljai mások, igyekszünk felkészülni a Bajnokok Ligája februári folytatására.
VESZPRÉM-BARABÁS KC–ALCOA FKC RIGHTPHONE 28–29 (12–15)
Veszprém Aréna, 800 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VESZPRÉM: Hoffmann – Földes K. 1, MEHLMANN 7, Farkas 1, ÁBRAHÁM 8 (1), Veszeli 2, Koroknai. Cs: Lengyel (kapus), Jenőfi 2, Gertsmár R. 2, FÖLDES V. 4, Emberovics 1. Edző: Gyurka János
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Azari 3, HORVÁTH B. 4, Vascsuk 1, A. Amorim 1 (1), TRISCSUK 15 (3), Vincze 2. Cs: Trimmel (kapus), Bízik 1, Rádl 1, Turcsányi 1, Zsigmond V. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–5. 15. p.: 5–9. 19. p.: 8–10. 21. p.: 8–13. 27. p.: 12–14. 41. p.: 16–21. 49. p.: 22–24. 54. p.: 25–25. 58. p.: 27–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill.  5/4
Gyurka János: – Sajnos, ezúttal sem tudtuk átlépni saját árnyékunkat.
Mihály Attila: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, pedig több jó egyéni teljesítményünk is volt.
1. Győri Audi ETO KC 11 11 368–253 +115  22
2. Ferencvárosi TC 11 9 2 351–288 +63  18
3. DVSC-Korvex 11 9 2 356–283 +73  18
4. SYMA Váci NKSE 11 8 3 370–281 +89  16
5. Alcoa Fehérvár KC 11 6 5 324–333 –9  12
6. Dunaújvárosi NKKSE 11 6 5 348–298 +50  12
7. Békéscsabai ENK SE 11 5 6 301–279 +22  10
8. Veszprém Barabás KC 11 4 7 307–319 –12  8