Izland érvényesítette a papírformát a mieink ellen

2011.01.14. 16:57
A KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A magyar válogatott az első mérkőzésén 32–26-os vereséget szenvedett Izlandtól a Svédországban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon. Az északi együttes mindjárt a meccs elején ellépett a mieinktől, hét perccel a vége előtt pedig már kilenc góllal is vezetett.

Szakmai stábunk döntése értelmében Harsányi Gergely volt a 16. benevezett magyar játékos, így Ancsin Gábor csak kívülről figyelhette társait.

A mieink Fazekas – Törő, Ilyés, Császár, Gál, Mocsai, Gulyás összeállításban kezdték a találkozót, védekezésben pedig Schuch váltotta Császárt.

Az első támadást nem tudtuk góllal zárni, ám a másik oldalon Izland sem, köszönhetően Fazekas Nándornak, aki rögtön egy bravúros védéssel nyitott.

Gál Gyula nevéhez fűződött az első gól, amelyre viszont az izlandiak hárommal válaszoltak. Nyitott védekezésüket Gál és Gulyás Péter révén tudtuk az elején feltörni, Fazekast viszont többször is kiszolgáltatott helyzetbe hozták társai – kapusunk 12 perc alatt két-két hétméteressel és indítással szemben is tehetetlennek bizonyult.

Az ellenfél az északiakra jellemző gyors kézilabdát játszotta, s szinte minden egyes pontatlan támadásunkat izlandi lerohanás és többnyire gól követte. Negyedóra elteltével így már 9–5 volt oda.

Mocsai Lajos a 20. percben 11–6-os állásnál időt kért, majd több cserét is végrehajtott: Fazekas helyett Mikler Rolandot küldte pályára, de Lékai Máté és Katzirz Dávid is bemutatkozhatott a vb-n. Mocsai Tamás az első három büntetőnket értékesítette, Gulyás és Törő is betalált,  a nagyszerűen védő Mikler pedig jó ideig megőrizte kapuját a góltól, így sikerült faragni a hátrányunkon. A szünetben 14–11-re vezetett Izland.

A fordulás után emberelőnyben Róbert Gunnarsson két ziccert is kihasznált, Lékai azonban megszerezte pályafutása első, majd nem sokkal később második világbajnoki találatát is, és a Törő helyére beállt Iváncsik Gergő szintúgy betalált. Sajnos azonban eközben az izlandiak is  rendre eredményesek voltak (emberhátrányban is), ezért nem sikerült jobban felzárkóznunk.

Az izlandi átlövésekkel a 40. perc után Mikler nem nagyon tudott mit kezdeni, támadásban pedig igazán csak Lékait dicsérhettük, a 45. percben így az addigi legnagyobb különbséget voltunk kénytelenek feljegyezni: 25–18 Izlandnak.

Az északi gárda Aron Pálmarsson vezérletével az 53. percben már 29–20-ra vezetett, jóformán mindegyik lövésükből gól született, így pedig nem volt esély a hátrány csökkentésére.

A hajrában sikerült kicsit kozmetikáznunk az eredményt, a vége 32–26 lett Izlandnak.

Nem sikerült tehát borítanunk a papírformát, ám elkeseredésre nincs ok, hiszen ennél most már elvileg csak könnyebb csoportellenfelek következnek.

MOCSAI LAJOS ÉRTÉKELÉSE

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG, B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
IZLAND–MAGYARORSZÁG 32–26 (14–11)
Norrköping, 1000 néző. V: López, Ramirez (spanyolok)
IZLAND: GUSTAVSSON – STEFANSSON 4 (1), PETERSSON 5, Ingimundarson 2, Jakobsson, Atlason 4, Sigurdsson 4. Cs: GUNNARSSON 3, Gudjonsson 1(1), PÁLMARSSON 8, Hallgrimsson, Olafsson 1. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson
MAGYARORSZÁG: Fazekas – GULYÁS P. 4, Mocsai 5 (3), Császár, Gál 2, ILYÉS 2, Törő 2. Cs: MIKLER (kapus), Schuch , Katzirz, LÉKAI 4, ZUBAI SZ. 2, Iváncsik G. 1, Harsányi 2 (1), Nagy K. 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–1. 11. p.: 5–4. 15. p.: 9–5. 20. p.: 12–6. 24. p.: 13–9. 33. p.: 16–12. 38. p.: 19–16. 44. p.: 24–17. 51. p.: 26–20 . 53. p.: 29–20. 58. p.: 32–23.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4