Huszadszor MK-győztes a Veszprém

2011.04.17. 17:15
A papírformának megfelelően az MKB Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a döntőben 37–19-re nyert a PLER ellen. A veszprémiek huszadszor hódították el a trófeát. A bronzérmet a Vácot legyőző Tatabánya szerezte meg.
A szokásos kép, a veszprémi játékosok Magyar Kupa-győzelmet ünnepelnek (Fotó: Czerkl Gábor)

A bronzéremért a Tatabánya csapott össze a másodosztályú váciakkal, akik – csakúgy, mint az elődöntőben – ismét nagyszerűen helytálltak, végül csak négy góllal kaptak ki.

A finálé sokkal egyoldalúbbra sikerült, a Veszprém már a szünetig elhúzott tíz találattal a PLER-től – a tízgólos különbség már 16–6-nál, David Korazija góljával kialakult –, a 18–8-as félidei állásból pedig sejthető volt, hogy nagy izgalmakat nem hoz majd a második játékrész.

Így is lett, az MKB – amelynek játékosai testvériesen megosztoztak a gólokon – örömjátékot bemutatva 18 góllal nyerte meg a döntőt, és lett huszadszor Magyar Kupa-győztes.

A torna legjobb játékosának a győztes csapat kapusát, Dejan Pericset választották meg. A Veszprém sorozatban harmadszor diadalmaskodott MK-döntőben – ez volt az utóbbi tíz év leginkább egyoldalú fináléja.

NSO SPORTLEXIKON: A férfi kézilabda Magyar Kupa korábbi győztesei

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
MKB Veszprém–PLER KC 37–19 (18–8)
Pestszentimrei Sportkastély, 1200 néző. V: Dobrovits, Tájok
Veszprém: PERICS – Iváncsik T. 2, SULIC 4, Laluska 2, LUSNYIKOV, Terzic 4, Korazija 5. Cs: FAZEKAS (kapus), Vilovszki 4, Gulyás 2, CSÁSZÁR G. 4, VUJIN 5, NAGY K. 5. Edző: Mocsai Lajos
PLER: IGLESIAS – Szalafai 4, Marczinkó, Kocsi 4, Bak 1, Lendvay 1, Gazdag 2 (2). Cs: Székely (kapus), Debreczeni 1, Kupi, Rév 1, Pálos, PÁL 4, Jakub 1. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–1. 27. p.: 16–6. 51. p.: 33–15
Kiállítások: 6, ill. 0 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/2
Mocsai Lajos: – A nehéz évad vége felé is mindent megtettünk a közönség kiszolgálásáért. Jó formánkat őriznünk, s ha lehet, javítanunk kell a bajnoki elődöntőre.
Adorján Gábor: – Rettenetesen elfáradtunk a kétnapos torna végére, ezért több játékosomat már pihentettem a szünet után. A bajnoki rájátszásban a Füred ellen itthon kezdünk, óriási csata lesz.

A 3. HELYÉRT
Tatabánya-Carbonex–AXA Váci KS-Taxi 2000 29–25 (18–14)
Pestszentimrei Sportkastély, 500 néző. V: Hargitai, Marko
Tatabánya: Szente – Harsányi 3 (2), DÍAZ 6, Dénes, Szabó Gy. 1, Pordán 2, KEKEZOVICS 5. Cs: MELUS (kapus), HALÁSZ 6, Nagy T., Kanyó 2, Kocsis 2, Urban 2. Edző: Debre Viktor
Vác: VITÁRIS – Gábori 2, Simányi 1, Horváth Cs., NIKOLICZA 5, POZSGAI 6, Mórocz 1. Cs: Molnár Gy. (kapus), Szikra 1, Lovrek, Tyiskov 3, Duzsi 1, Márkus 5 (2), Csík. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–0. 8. p.: 2–2. 11. p.: 3–5. 14. p.: 7–5. 23. p.:11–11. 26. p.: 14–11. 38. p.: 20–18. 48. p.: 24–20. 52. p.: 24–22
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Debre Viktor: – A harmadik hely megszerzése lehetett a reális célunk, ezt elértük. Hosszú idő után nyertünk újra érmet a Magyar Kupában, amire játékosaimmal együtt büszke vagyok.
Zsiga Gyula: – Csapatom nemcsak taktikusan, hanem szívvel-lélekkel küzdött, s a hetesekkel elveszített elődöntő után a bronzmérkőzésen erején felül teljesített.