Csak egyszer vezetett, mégis nyert a Veszprém

2010.04.10. 17:56
Pérez kiváló góljai is kellettek a Veszprém sikeréhez (Fotó: Hegedűs Gábor)
A Szeged a mérkőzés nagy részében uralta a játékot a Veszprém ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében, de az MKB egyenlített, majd Fazekas Nándor nagyszerű védéseivel hetesekkel megnyerte a finálét.

A férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában a PLER-t az elődöntőben magabiztosan kiütő MKB Veszprém a Balatonfüredet legyőző Pick-Szegeddel csapott össze a Balaton partján rendezett négyes döntő utolsó meccsén.

A találkozón villámrajtot vettek a szegediek, és kevesebb mint tíz perc alatt már 5–1-re vezettek, miután Dragan Marjanac kiválóan védett, valamint Tomás Stranovsky és Katzirz Dávid is gyorsan két gólt szerzett, sőt az átlövő a 14. percben már negyedik találatánál járt, amellyel 7–3 volt az állás a Pick javára.

A félidő feléhez érve azonban magára talált a Veszprém, és megkezdte a felzárkózást. Mocsai Lajos vezetőedző pályára küldte Pérez Carlost, aki azonnal betalált, majd Zsarko Sesum duplája után már csak kétgólos volt a Szeged előnye (6–8).

A 20. percben Pérez megint betalált, majd két perc múlva Sesum újabb találatával egyenlített a Veszprém, 10–10 volt az állás. A szünet előtti percek így szorosan alakultak, ám az utolsó pillanatokban Vadkerti Attila és Krivokapics Milorad betalált, így 14–12-es szegedi előnnyel ért véget az első játékrész.

A szünet utáni percekben Krivokapics és Luka Zvizej góljával megint négy góllal vezetett a Szeged (13–17), de Pérez már ötödik találatát szerezve szépített.

A második félidő közepére teljesen kiélezetté vált a küzdelem: Sesum találatával a 43. percben 20–20 volt az állás, de Mocsai Lajos csapata továbbra sem tudta átvenni a vezetést, Krivokapics rendre betalált, ám a Pérez vezette Veszprém nem szakadt le, és az 51. percben 23–23 állt az eredményjelzőn.

Ekkor azonban Zvizej és Krivokapics ismét kétgólosra növelte a szegediek előnyét, de az MKB nem hagyta magát, és jó védekezéssel, valamint Sesum és Pérez találatával megint egyenlített hat perccel a meccs vége előtt (25–25). Egy perccel később pedig Pérez nagyszerű, emberhátrányban lőtt góljával első alkalommal vezetett a mérkőzésen a Veszprém.

De nem sokáig örülhetett az MKB: előbb Zvizej egyenlített, majd Katzirz lerohanás után visszavette a vezetést (26–27). Ám két perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás, majd az ellentámadásból Krivokapics csak a kapufát találta el. A Veszprém emberelőnyben támadhatott még néhány másodpercig, de nem tudott betalálni, majd az utolsó pillanatokban a szegediek rohamoztak, de nem sikerült gólt szerezniük, így a bronzmeccs után a döntőben is hetesek döntöttek.

A Szeged részéről Krivokapics belőtte az első hétméterest, ám Fazekas Nándor háromszor védett, így a Veszprém megvédte címét a Magyar Kupában.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
MKB VESZPRÉM KC–PICK-SZEGED 27–27 (12–14) – hétméteresekkel 3–2
Balatonfüred, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: Perics – Gulyás P., SESUM 8 (2), Eklemovics 2, Sulics 1, Terzics 1, Iváncsik G. 1. Cs: FAZEKAS (kapus), Vilovszki, IVÁNCSIK T. 4, Pérez 9 (1), Korazija 3 (1), Lusnyikov 1 (1), Lapcsevics. Edző: Mocsai Lajos
SZEGED: MARJANAC – ZVIZEJ 6, KATZIRZ 5, Andjelkovics, Herbert, Zubai Sz., STRANYOVSZKY 5. Cs: Liszkai (kapus), Vadkerti 1, Oszmajics, Lele, KRIVOKAPICS 10 (4), Nenadics 1, Vancsics. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 9. p.: 1–5. 13. p.: 3–7. 22. p.: 10–10. 28. p.: 12–12. 32. p.: 13–17. 39. p.: 17–18. 43. p.: 20–20. 50. p.: 23–23. 57. p.: 26–27
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 10/4

A 3. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–PLER KC 22–22 (10–10) – hétméteresekkel 4–1
Balatonfüred, 1000 néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – TOMBOR 5 (2), Bakos D. 2, SALAMON 6 (1), SZÖLLŐSI 4, Kovács Gy. 1 (1), PÁSZTOR 5. Cs: Szabó T. (kapus), Heiczinger, Németh L. 1 (1), Horváth R., Kis Á., Lelkes 1, Frey J. 1 (1). Edző: Sótonyi László
PLER: PAUL – Rév, Pordán 1, Tóth J. 1, LENDVAY 7 (1), Bakos Gy. 1, Korsós. Cs: Novák (kapus), BALOGH ZS. 6 (3), Gazdag, Forgács, Jakub, Munkácsi 2, LÉKAI 5. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 12. p.: 3–3. 19. p.: 5–7. 24. p.: 6–10. 32. p.: 12–10. 38. p.: 13–13. 46. p.: 17–16. 50. p.: 18–19. 57. p.: 20–20. 59. p.: 20–22
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/4