Győzelemmel melegítettünk a középdöntőre

2011.01.20. 21:27
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–30-ra megverte Ausztriát a világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén. A tét nélküli találkozó félidejében még a szomszédaink vezettek három góllal, de Mocsai Lajos csapata fordítani tudott jó hajrának köszönhetően.

Katzirznak (középen) és társainak nem volt könnyű dolga az osztrákok ellen (Fotó: Reuters)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT ITT TEKINTHETI MEG.

A magyar válogatott osztrákok elleni mérkőzésével zárult a világbajnokság csoportköre, és bár a mieink számára már tét nélküli volt a találkozó, Mocsai Lajos szövetségi kapitány a meccs előtt elmondta, egy vb-mérkőzésnek mindig nagy a jelentősége már csak a presztízs miatt is.

SZAVAZÁS

Hogyan szerepel majd a magyar férfi kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A magyar csapat jól kezdte a találkozót, Császár Gábor góljával hamar vezetést szereztünk, ám néhány pillanattal később egyenlítettek az osztrákok egy gyors kontra végén, sőt Janko Bozovic a vezetést is megszerezte nekik (1–2).

Szerencsére nem voltak sokáig előnyben szomszédaink: Nagy Kornél szép lövéssel egalizált, majd Császár is betalált, de előtte Bozovic másodszor is eredményes volt. A 7. percben aztán Törő Szabolcs  szépségdíjas mozdulattal egyenlített: a háta mögött dobta a labdát az osztrákok kapujába (4–4).

A 11. percben Törő megint betalált egy lerohanás végén, megszerezve a mieink hetedik találatát (7–5). Ausztria Patrick Fölser találatával egy gólra felzárkózott Szilágyi Viktor passza után, de Császár és Katzirz Dávid is eredményes volt, így már három góllal vezettünk Fazekas Nándor védéseinek is köszönhetően (9–6).

Sajnos a folytatásban három gólt is kaptunk úgy, hogy egyet sem szereztünk: Konrad Wilczynski után Szilágyi Viktor szerzett szép gólt, majd Martin Abadir egyenlített (9–9). Ráadásul Michael Jochum a vezetést is megszerezte szélről leadott lövésével.

Katzirz gólja után Császár a negyedik gólját is belőtte, ezzel visszavettük a vezetést (11–10), ám az osztrákok gyorsan kétszer is betaláltak, majd hetesből is gólt szereztek, Gulyás Pétert pedig kiállították (11–13). A 25. percben Jochum újfent eredményes volt – Mocsai Lajos elérkezettnek látta az időt az első időkérésre.

A szövetségi kapitány szavai jót tettek a mieinknek: Törő és Császár góljával egy találatra zárkóztunk fel (13–14). A félidő mégsem zárult jól, s háromgólos hátrányban vonultunk a szünetre (13–16).

MOCSAI: NEM KAPHATTUNK KI
„Megpróbáltuk végig megvalósítani az elképzeléseinket, azaz húszpercenként cserélni a jobbszélsőket, forgatni a három balátlövőt, valamint mindkét félidőben kapust cseréltem – szóval a gyakorláson volt a hangsúly. Nemzeti színekben nem lehet megengedni, hogy az osztrákok eredményesek legyenek ellenünk, és jobban kellett volna védekeznünk – mondta Mocsai a Sport Tv-nek, aki Pérez Carlosról is beszélt. – Elképzelhető, hogy Pérez játszhat a franciák ellen, három edzést már végigcsinált a csapattal itt. Nem szeretném, ha bárki azt gondolná, hogy feladjuk a franciák elleni meccset, ez távol áll a mentalitásomtól."

A második félidő elején Gulyás lövését védte szépen az osztrák kapus, de az ellentámadásból nem kaptunk gólt, Törő ugyanakkor eredményes volt gyors kontra végén. A mieink egyébként átalakult csapattal futottak ki a pályára – az egyik új játékos, Lékai Máté hamar eredményes is volt Bozovic találata után (15–17).

Ausztria a jól játszó Szilágyi vezetésével négy góllal is elhúzott, és hiába talált be Mocsai, az osztrákok honosított játékosa megint betalált (16–20). A mieink azonban megrázták magukat: bő egy perc négy (!) gólt szereztek, így egyenlő volt az állás (20–20).

Néhány pillanatig úgy tűnt, ismét az osztrákok húzhatnak el, de Törő hetesből egyenlített, majd Mocsai Tamás hosszú idő után vezetést szerzett a magyar csapatnak. Nem sokkal később Iváncsik Tamás tette ugyanezt (23–22), sőt Ilyés Ferenc kiváló passza nyomán Zubai Szabolcs kétgólosra növelte előnyünket.

Wilczynski kétszer is betalált – a második gólját nagyszerű mozdulattal szerezte. Gyors gólváltást követően Lékai újfent vezetést szerzett (26–25).

Négy perccel a meccs vége előtt Iváncsik Tamás négygólosra növelte a mieink előnyét (31–27). Az osztrákok ugyan feljöttek még két gólra, de Iváncsik Tamás újabb találata eldöntötte a meccset, és Magyarország végül 32–30-as győzelemmel zárta a csoportkört.

Folytatás szombaton a franciák ellen, immár a középdöntőben.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 32–30 (13–16)
Linköping, 800 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–4. 14. p.: 9–6. 21. p.: 9–10. 26. p.: 11–14. 39. p.: 20–20. 45. p.: 22–24. 55. p.: 27–29
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 1/1
MAGYARORSZÁG: Fazekas – Harsányi, Nagy K. 1, Schuch 1, Gál 1, Katzirz 3, TÖRŐ 5 (1). Csere: Mikler (kapus), CSÁSZÁR 5, Ilyés 3, Gulyás 1, Lékai 3, Mocsai 4, Iváncsik T. 3, Iváncsik G., Zubai 2
AUSZTRIA: Marinovic – Weber 2 (1), Schlinger, Bozovic 5, Abadir 1, SZILÁGYI 7, Wilczynski 3. Csere: Filzwieser, Friede 3, Fölser 1, Jochum 2, Mayer, Posch 5, Wöss 1, Vizvary, Kainmüller, Wagesreiter