Bravúros hajrá: a Győr bejutott a BL-döntőbe!

2013.04.11. 18:49
KATTINTSON A KÉPRE, ÉS TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉS KÉPEIBŐL ÖSSZEÁLLÍTOTT GALÉRIÁNKAT! (FOTÓK: MIRKÓ ISTVÁN)
A Győri Audi ETO KC bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe, mivel az elődöntőben összesítésben egy góllal jobbnak bizonyult a román Oltchim Valceánál. A kétgólos (24–22) idegenbeli győzelem után Veszprémben egy góllal kikaptak a győriek, a vendégek végig vezettek, az 51. percben még hat góllal. A győriek azonban feltámadtak, és bravúros hajrával öt gólt le tudtak dolgozni a hátrányukból, mindez továbbjutást és BL-döntőt ért számukra.

Már a kezdés előtt meccshangulatot teremtettek a nézők, a bemelegítést végző játékosok alighanem a saját szavukat sem hallhatták, pedig még csak fél ház volt... Parádés füst- és fénytechnika, a bemutatás méltó a találkozó tétjéhez. Nagy mosoly a befutó győriek arcán, igazán élvezik a körítést, bízzunk benne, a folytatásban is hasonlóan emelkedett lesz a kedvük. Megvolt a BL himnusza, és természetesen a magyar sem maradhatott el, trombita kíséretében... 180 nm-es győri mez kúszott fel a lelátóra élőkép gyanánt, irigylésre méltó.

Egy hatalmas  győri mez is előkerült a lelátón
Egy hatalmas győri mez is előkerült a lelátón

Ijesztően kezdődött a mérkőzés, és nem is feltétlenül azért, mert Eduarda Amorim az első támadásnál eladta a labdát, és az induló Adriana Nechita értékesítette a ziccert, hanem mert a szőke román szélső közben ráesett Katrine Lunde Haraldsen lábára. A norvég kapus szerencsére folytatni tudta a játékot, és be is mutatott néhány szép védést, támadásban azonban nagyon nem ment a Győrnek. Amorimra kilépett követő emberfogásra Nechita, ám így is a brazil átlövő jegyezte az ETO első két találatát.

A hazaiak pontatlanságait lerohanásokból és indításokból lőtt gólokkal büntették a vendégek, érdekes módon leginkább a szellőléptűnek nem nevezhető beállójuk, Oana Manea jeleskedett ebben. Ambros Martín a 16. percig várt az időkéréssel, 7–4-es Valcea-vezetésnél viszont már nem bírta tovább. Ezt követően még kellemetlenebb helyzetbe került csapata, ugyanis Alexandrina Barbosa betalált, ráadásul Amorimot kiállították 4–8-nál. Az emberhátrányból azonban a Győr jött ki jobban, 7–9-nél pedig az ellenfelet irányító Jakob Vestergaard is kikérte első idejét.

AMBROS MARTÍN: A FELADATUNKAT SZÍVVEL TUDTUK MEGOLDANI

„Hihetetlen, ami ezen az estén történt velünk – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Digi sporttelevízióban a győriek szakvezetője, Ambros Martín, aki angolul és tört magyarsággal is beszélt. – Nagyon nehéz meccs volt, köszönjük a szurkolóknak a biztatást, hogy ilyen miliőt teremtettek. Idegesek voltunk, kapkodtunk, nem játszottunk jól, a feladatunkat szívvel tudtuk megoldani."

„Büszke vagyok rá, hogy mínusz hat gólról fel tudtunk állni, bizonyítva, hogy a meccs hatvan percig tart – mondta Heidi Löke, a Győr beállósa. – A hajrában végre jól védekeztünk, hűvös fejjel gondolkodtunk, és megbeszéltük, hogy rohanunk, futunk, akarjuk a góllövést, és mindez sikerült."

Martín beküldte jobbátlövőbe Rédei-Soós Viktóriát, aki lőtt is két gólt az egyébként remekül védő Silvia Navarrónak, de összességében nem oldódtak meg az ETO problémái, támadásban és védekezésben sem. A Valcea 14–10-es előnnyel vonulhatott szünetre, tehát két góllal jobban állt 30 percnyi játékkal a párharc vége előtt.

Jól jött a rövid pihenő a zöld-fehéreknek, de ezalatt sem tudták rendezni soraikat. Továbbra is sok labdát adtak el, ha pedig lőttek, akkor azt legtöbbször igazi lövőhelyzet nélkül tették, így Navarro 50 százalék fölött tudta tartani védési hatékonyságát. Mínusz ötről sikerült visszajönni mínusz háromra (14–17), de aztán jött megint néhány hiba, amelyeket persze indításgólok követtek vendégrészről.Emberelőnyben sem sikerült csökkenteni a különbséget, sőt...

Lekics és Amorim is előkészítés nélkül pufogtatta el a labdákat, Görbicz ráadásul a negyedik hétméteresét már nem tudta értékesíteni – Navarro védett természetesen. Bulatovics góljával már 22–16-ra vezetett a Valcea a 49. percben, amikor Martín kénytelen volt újra időt kérni. A spanyol edző ezúttal is a védekezés fontosságára hívta fel a figyelmet, de 24–18-nál, az 51. percben még mindig nagyon távolinak tűnt a döntő.

Leírhatatlan győri boldogság

Lekics akciózik

Jött azonban egy Kovacsics-hetes, egy Löke-találat, majd Radicsevics duplázott rövid időn belül a szélről – közben persze Lunde is védett néhányat –, így az 56. percben beállt a meccsnull (22–24).

Kovacsics Anikó újabb magabiztosan elvégzett büntetőjével már az ETO állt továbbjutásra, de csak addig, amíg Bulatovics újra be nem vette a győri kaput. Az utolsó percre fordulva azonban Löke beállóban megvillantotta klasszisát (24–25), a Valcea az utolsó támadását elrontotta, a hátralévő időt pedig okosan lepörgette a Rába-parti együttes, amely így az idén is döntőt játszhat a legrangosabb európai klubsorozatban. Ellenfele a Krim Ljubljana–Larvik párharc továbbjutója lesz, az első mérkőzést idegenben 24–22-re a Krim nyerte meg, a visszavágót szombaton rendezik.

Összefoglaló

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO–OLTCHIM VALCEA (román) 24–25 (10–14)
Veszprém, 5200
néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐR: LUNDE – RADICSEVICS 4, LEKICS 4, Görbicz 3 (3), LÖKE 5, E. AMORIM 2, Szepesi 1. Cs: Tervel, KOVACSICS 3 (3), Orbán, Rédei-Soós 2. Edző: Ambros Martín
VALCEA: NAVARRO – Nechita 1, K. Bulatovics 3 (1), Bradeanu 1, MANEA 5, Meirosu 2 (2), Farcau. Cs: Ungureanu (kapus), PINEAU 4, BARBOSA 5, Curea, Manaharova 3, Jovanovics 1. Edző: Jakob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 2–5. 14. p.: 4–6. 18. p.: 5–8. 22. p.: 8–10. 27. p.: 10–13. 35. p.: 12–17. 40. p.: 15–18. 49. p.: 17–23. 55. p.: 21–24. 58. p.: 23–24
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Továbbjutott a Győr, 48–47-tel

HARMADSZOR BL-DÖNTŐS A GYŐR – ELŐSZÖR NYERHET

A Győri Audi ETO KC idei döntője lesz a 12. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda Bajnokok Ligájában, illetve elődjében, a Bajnokcsapatok Európa Kupájában.

Az eddigi mérleg két győzelem, 1982–ben a Vasas, 1999–ben a Dunaferr ért fel a csúcsra.
Az ETO–nak ez lesz a nyolcadik fináléja az európai porondon, az előző hetet (BL: 2009, 2012; EHF-kupa: 1999, 2002, 2004, 2005; KEK: 2006) kivétel nélkül elveszítette.

AZ EDDIGI MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ BEK–, ILLETVE BL–DÖNTŐK
1965: HG Köbenhavn (dán)–Spartacus 21–16 (első mérkőzés: 14–6, visszavágó: 7–10)
1971: Szpartak Kijev (szovjet)–FTC 11–9
1978: TSC Berlin (NDK–beli)–Vasas 19–14
1979: Szpartak Kijev–Vasas 27–26 (13–17 és 14–9)
1982: VASAS–Radnicki Beograd (jugoszláv) 50–43 (29–19 és 21–24)
1993: Hypo (osztrák)–Vasas 40–25 (17–14 és 23–11)
1994: Hypo NÖ–Vasas 45–39 (20–18 és 25–21)
1999: DUNAFERR–Krim Ljubljana (szlovén) 51–49 (25–23 és 26–26)
2002: Kometal Szkopje (macedón)–FTC 51–49 (25–27 és 26–22)
2009: Viborg (dán)–Győr 50–49 (24–26 és 26–23)
2012: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győr 54–54 (27–29 és 27–25

(MTI)

ONLINE TUDÓSÍTÁS

60. perc VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! DÖNTŐBEN A GYŐR, AMELY ÖSSZESÍTÉSBEN EGY GÓLLAL BIZONYULT JOBBNAK A VALCEÁNÁL!!!!!!
60. perc
20 mp maradt hátra, támadhatott a Győr.
60. perc
Kapkodott a Valcea, elveszítette a labdát.
60. perc Löke
gólt lőtt beállóból, óriási bruszt után. 2425
58. perc
K. Bulatovics átlőtte a győri falat. 2325
58. perc
Belül védekezésért győri hetes! Kovacsics bevágta a jobb felsőbe. 23–24
58. perc
K. Bulatovics ellépte a hazai fal előtt, ismét a Győrhöz került a labda.
57. perc
Lekics bele ment a román falba.
56. perc
K. Bulatovics távoli átlövését védte Lunde, a labda a Győré!
56. perc Radicsevics
éles szögből a szélről, Navarro füle mellé. 2224
55. perc
Elvesztette a labdát a Valcea.
55. perc Román időkérés.
55. perc Radicsevics
gólt lőtt. 2124
54. perc
Amorim labdát szerzett, Löke gyűjtötte be.
53. perc
K. Bulatovics lövését védte Lunde, az indítást Löke bevágta. 2024
53. perc
Radicsevics kapu mellé lőtt.
52. perc
K. Bulatovics hibázott, a Győré a labda. Mindkét csapat teljes létszámban a pályán.
51. perc
Löke harcolt ki hetest, Kovacsics bevágta. 1924
51. perc Barbosa
tört be. 1824
51. perc Szepesi
lőtt ejtésgólt a szélről betörve. 1823
50. perc Amorimot
is kiállították, a hetest Meirosu bevágta a bal felsőbe. 1723
50. perc Löke
dobott gólt, és ráadásul Pineau-t kiállították. 1722
49. perc Győri időkérés.
49. perc K. Bulatovics
volt eredményes középről, némi szerencsével. 1622
49. perc
Szepesi harcolt ki büntetőt, Görbicz labdáját védte Navarro.
48. perc
Kimaradt román akció.
47. perc
Rédei-Soós lövését védte Navarro.
47. perc Pineau
nem kapott blokkot, be is vágta az átlövést a bal felsőbe. 16–21
46. perc
Löke helyzete kimaradt.
46. perc Manaharova
emberhátrányban a beálló helyére futott be, és pattintott gólt ziccerből. 1620
45. perc Radicsevics
a szélről behúzta a rövidbe. 1619
44. perc
Jovanovicsot kiállították, győri emberelőny.
44. perc
Rossz román bejátszás.
43. perc
Lekics lövését védte Navarro.
43. perc
Nehezen jut lövőhelyzetig a Győr. A sokadik passz után pedig mindig felrémlik az eladott labda és a gyors vendégkontra rémképe.
43. perc Győri időkérés.
43. perc
Újabb eladott győri labda támadásban, Barbosa ejtette át ziccerben Lundét. 1519
42. perc
K. Bulatovics lövését védte Lunde.
41. perc
Keményen védekezik a Valcea, majd Meirosu megszerezte a labdát.
40. perc
K. Bulatovicsra fújtak kontrát, támadhatott a Győr.
40. perc Időt kért a Valcea.
40. perc
Kovacsics tört be, és hetest harcolt ki. Görbicz kapufás gólt lőtt. 1518
39. perc
Elpasszolták a románok. És a győriek is. Barbosa vitte gólig a ziccert. 14–18
38. perc Radicsevics
volt eredményes szélső húzás után a szélről ziccerben. 14–17
38. perc Bradeanu kapu fölé lőtt.
37. perc
Navarro szedte ki a bal felsőből Görbicz löketét. 54 százalékon áll a védési mutatója.
37. perc K. Bulatovics
a nyakánál fogva lerántotta Lökét, kiállítás. Újabb győri emberelőny, az előzővel nem ment messzire az ETO.
36. perc
Öt egyet védekezik a Győr, K. Bulatovics mellé lőtt.
36. perc Löke
lőtt gólt beállóból. 1317
36. perc
Elvették a labdát a támadó románoktól.
35. perc
Rossz lövés Amorimtól, kiegészült a Valcea.
35. perc Barbosa
lőtt gólt. 1217
34. perc
Győri labdaszerzés után kontra, Radicsevics harcolt ki hetest, amelyet Görbicz értékesített. 1216
34. perc
Két kimaradt győri próbálkozás után támadhat a Valcea.
33. perc Manea
kapott két percet.
33. perc
Rossz passz Lökének, kontrázhat a Valcea, Manaharova lőtt gólt. 1116
32. perc Manea
forgatta be Kovacsicsot, és lőtt gólt. 1115
32. perc
Navarro védte Görbicz lövését.
32. perc
Pineau lövését védte Lunde.
31. perc Lekics
lőtt gólt. 1114
31. perc
Lunde védte K. Bulatovics lövését, majd a kipattanó utáni ismétlést is.
31. perc Elkezdődött a második felvonás.

SZÜNET

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc
Időn túli győri szabaddobással ért véget a félidő, Lekics Bradeanut találta el.
29. perc
Technikai hiba után a Győré a labda.
29. perc
Rédesi-Soós lövését védte Navarro, a kipattanó sokadszor a Valceáé.
28. perc Manea
álompassz után volt eredményes beállóból. 1014
28. perc
Lekics az idő szorításában lőtt, blokkolták.
28. perc Jovanovics
kontrából eredményes. 1013
27. perc
Görbicz lövését blokkolták, Lekicsét védte Navarro.
26. perc
Manea harcolt ki hetest belül védekezéssel, amit Meirosu pattintott be a jobb felsőbe. 1012
26 perc Rédei-Soós
tört be csel után, és lőtt gólt. 1011
25. perc
Pineau
ezt nagyon eltalálta. 911
24. perc Lekics
volt eredményes. 910
23. perc
Pineau is belement a védőjébe.
23. perc
Löke ellen fújtak kontrát a falban.
23. perc
Pineau közbelövésére leért Lunde.
22. perc Rédei-Soós
volt eredményes. 810
22. perc Pineau
középen szedett össze ziccerben egy kipattanót, amit be is vágott. 710
21. perc Román időkérés.
21. perc
Orbán lövését védte Navarro.
21. perc
Lunde védte Pineau átlövését.
20. perc Lekics
térdmagasságban vágta be. 79
20. perc Manaharova
beejtette a győri kapuba a labdát. 69
19. perc
Görbicz passzából Löke volt eredményes. 68
19. perc
Eladta a labdát a Valcea.
19. perc Lekics
szépített. 58
18. perc Barbosa
lőtt gólt, rádásul Amorimot kiállították. 48
18. perc
Amorim lövését védte Navarro.
18. perc
17. perc
Amorim nem túl meggyőző átlövését védte Navarro testtel.
16. perc Győri időkérés.
16. perc Pineau
tört be egy csel után, és lőtt gólt. 47
16. perc
Görbicznek volt helye betörnie, de a kapufára ejtett.
16. perc
Manea belépett, így nincs érvényes Valcea-gól.
15. perc
Görbicz cseles lövését védte bravúrral Navarro.
14. perc
Radicsevics védekezik kiállítást és hetest érően – ellene ez fél perce semmi volt, be is pöccent a szélső rendesen, mondta a magáét –, Lunde azonban védett.
13. perc
Radicseviccsel szemben védekeznek belül a szélen, de nincs hetes. Lekics a kapufát találta el, a labda az ellenfélé.
12. perc
Passzív a Valcea, az ETO-fal háromszor blokkolt, de az emberhátrányos ellenfél a hazai fal előtt játszhat.
11. perc Meirosu
szerelte Amorimot szabálytalanul, kiállítás és hetes. Görbicz volt a biztos kezű ítélet végrehajtó. 46
11. perc
Rossz passz támadásban, ismét Valcea-kontra, megint Manea a befejező ember. 36
10. perc
Farcau szélről leadott lövését védte Lunde.
9. perc Kovacics
tört be, és harcolt ki büntetőt, amelyet a sértett gólra is váltott. 35
9. perc Görbicz
szabálytalankodott Maneával, hetes és kiállítás. K. Bulatovics bevágta. 25
8. perc
Szélről hibázott a Győr, kiegészült a Valcea.
7. perc
Bradeanu lőtte át a győri falat. 24
7. perc
Győri labdaszerzés után Amorim lőtt, de Navarro védett.
6. perc Pineau
kapott két percet. Emberelőnyben a Győr, Amorim gyorsan ki is használta. 23
5. perc Manea
újabb könnyű gólt dobott. 13
5. perc
Görbciz lövését blokkolta a fal.
4. perc
Kapkod a Győr, Lunde védte Bradeanu lövését.
3. perc
Újabb eladott labda után került ziccerbe a Valcea, nem is hibáztak. Manea a gólszerző. 12
3. perc
Amorim egyenlített. 1–1
2. perc Lunde védett egy átlövést.
2. perc
A második győri támadásból sem tudtak kapura lőni a házigazdák.
1. perc A Valcea labdaszerzés után szerzett vezetést. Nechita a gólszerző, ennél nagyobb baj, hogy ráesett Lunde lábára, de a kapus rövid ápolás után tudta folytatni a játékot. 0–1
1. perc Az ETO kezdte a játékot, a győri kapuban Lunde, a románban Navarro állt. A házigazdák zöldben, a vendégek pirosban játszottak.