Szenvedett a tartalékos Győr, mégis hibátlanul zárt

2013.11.16. 18:28
A győriek nagy küzdelemben csak behúzták a hatodik sikert is (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 6. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán a vártnál szorosabb mérkőzésen, 28–26-ra legyőzte a Baia Marét, azaz százszázalékos teljesítménnyel jutott be a középdöntőbe.

A két csapat nagybányai mérkőzésén a győriek 12 góllal diadalmaskodtak, ezúttal pedig a hibátlan csoportkörre hajtottak Görbicz Anitáék.

A sérült Lökét és Amorimot nélkülöző, Lundét egy hetestől eltekintve a padon tartó győriek alaposan bekezdtek, sorozatban harcolták ki a büntetőket, Görbicz vezérletével pedig gyorsan elléptek 4–1-re. A félidő feléhez érkezve Bulatovics betörése (9–6) után a nagybányai csapat két gyors góllal kapaszkodott (9–8), a nagy kedvvel játszó Hornyák Dóra azonban duplájával tetemessé növelte a hazai előnyt (12–8).

„HA CSAPATKÉNT JÁTSZUNK, BÁRMI LEHETSÉGES”
A mérkőzés után a csapatot a holtpontokon rendre átvezető Hornyák Dóra elmondta, ha csapatként játszanak, bármit lehetséges – akár még egy veretlen BL-menetelés is. A mérkőzés utáni nyilatkozatokat ide kattintva olvashatja el!

Nagyjából ekkor nyugodhattak meg utoljára a győriek, ezt ugyanis egy nyolcperces gólcsend követte, ekkorra pedig Marin heteseinek is köszönhetően sorozatban öt szerzett góllal fordítottak a vendégek (12–13). A döntetlennel (14–14) záruló félidő után a második játékrészben a vendégek kerültek először előnybe, de a rengeteg labdaeladással, támadásbeli pontatlansággal és kapufával tarkított mérkőzésen ezt követően a 40. percig rendre a győriek vezettek egy-egy góllal (19–18).

RADICSEVICS VOLT A VARDAR HŐSE
A D-csoportban a Vardar 31–29-re nyert a Larvik otthonában, így ő szerezte meg az első helyet a kvartettben. A macedónok legjobbja a hét gólig jutó, korábban a Győri ETO-t erősítő Jovanka Radicsevics volt.

Ungureanu nagyon nagy formában védett, cserébe Bulatovicsnak a második játékrész nagy részében nagyon nem ment, a románok pedig Nechita indulásaiból állva hagyták a győrieket, pedig közben még két hetest is kihagytak (19–21). Ambros Martín időkérése után aztán csak összeállt a védekezés, Hornyák két góljával kiegyenlített a győri csapat, Tervel labdaszerzés, Bulatovics felállt fal ellen volt eredményes, így eldőlni látszott a mérkőzés (24–21).

Nechita sokadik indulása után ismét csak egy volt közte (24–23), Kovacsics büntetője azonban két perccel a vége előtt háromgólos győri előnyt (27–24) jelentett. Nem adta fel a Baia Mare, Geiger góljával az utolsó percben már egyre zárkózott, csakhogy a győriek kijátszották a hátralévő időt, sőt Sirián az utolsó másodpercekben szemfülesen szabaddobásból is eredményes volt.

A győriek a hatodik csoportmeccsüket is megnyerve (28–26), csoportelsőként kvalifikálták magukat a középdöntőre.

A mérkőzés utolsó perceinek felvétele ide kattintva nézhető meg!

Senki sem hitte, hogy ennyire megszenved a Győr

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–HCM BAIA MARE (román) 28–26
(14–14)
Győr, 2200 néző. Vezette: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)
GYŐRI ETO: HERR O. – Bognár-Bódi 3, Hornyák Á., K. Bulatovics 7, TERVEL 3, Görbicz 4 (3), Korsós. Csere: Lunde (kapus), Sirián 3, Kovacsics 2 (2), HORNYÁK D. 4, Soós, Szepesi 2, Orbán. Edző: Ambros Martín
BAIA MARE: UNGUREANU – Nechita 4, GEIGER 7, GHIONEA 3, Tatar 1, Szűcs G. 1, Maior Pasca 1. Csere: Babeanu (kapus), Marin 4 (4), Dinis Vartic 4, Puiu 1, E. Buceshi, Oltean, Bondar, Rudics. Edző: Costica Buceschi
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 15. p.: 9–6. 23. p.: 12–9. 29. p.: 12–13. 36. p.: 18–17. 44. p.: 19–20. 52. p.: 23–21. 57. p.: 26–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4
Ambros Martín: –
Nagyon boldog vagyok, mert sikerült száz százalékot teljesítenünk a csoportmérkőzések során, és ehhez minden játékos a tudása legjavát adta. Annak ellenére, hogy a második félidőben voltak gondjaink, ki tudtuk harcolni a győzelmet, s ez csak növeli a jelentőségét.
Costica Buceschi: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, amelyet a Győr csak az utolsó másodpercekben tudott megnyerni. Egyes időszakokban komoly esélyeink voltak a sikerre is, ám a döntő pillanatokban megremegett összességében dicséretes teljesítményt nyújtó játékosaink keze.

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Sirián szemtelenül ellőtte a szabadot egy mp-cel a vége előtt, 28–26.
60.
Bulatovicsot lökik, szabaddobás, még 15 mp.
60. Ungureanu véd, Geiger szépít. 27–26
59. Martín időt kér.
59. Buceschit blokkolta Tervel, de marad náluk, Dinis pedig Herr felett a kapuba lőtt. 27–25
58. Kovacsics a jobb felsőbe lőtt. 27–24
58.
Kovacsics parádés passza után Hornyák Ágnes harcolt ki hetest.
58.Nechita a jobb szélről a jobb felsőbe lőtt. 26–24
57. Korsós pihenhet két percet.
57. Sirián beállóból pattint a kapuba. 26–23
56.
Geigert megint blokkolják, de marad náluk. Herr viszont véd.
56. Bulatovics csak begyötri a bal alsóba. 25–23
55.
Támadószabálytalanság Dinisnél, Bulatovics lövését védte Ungureanu.
54.
Geiger blokkolt lövése most nem pattant be, Bulatovics viszont nem tudott betörésből betalálni.
54.
Orbán és Ghionea ütközött, és mindkettő lent maradt a földön.
54.
Bulatovics blokkolt lövését védte a kapus.
53.
Ungureanu véd, de Bulatovics lehúzza az indítást.
53. Nechita szépít. 24–23
52. ...Kovacsicsot még ki is szórják róla.
52. Dinis visszajön, és beállóból szépít is, sőt... 24–22
52. Bulatovics ismét a jobb alsóba lőtt. Ötgólos rohanásban a győriek! 24–21
51.
Geiger ment bele.
51. Tervel labdát szerez, majd Ungureanu felett a hálóba lő. 23–21
50. Bulatovics a jobb alsóba ágyúz. 22–21
50. Puiu pattint a léc fölé, Dinis pedig nyakon ragadja Kovacsicsot.
49.
Kovacsics rohan be, de lövését a kapufa védi...
48. Hornyák Dóra a jobb alsóba lő. 21–21
48. Időt kérnek a vendégek.
47.
Két rossz passz miatt nincs győri ziccer.
46. Hornyák lő Ungureanu lába között a kapuba. 20–21
45. Belemenés, de Herr védi Geiger lövését.
44. Soós pocsék lövése nem okozott gondot Ungureanunak, Nechita pedig rohan, és ziccert értékesít. 19–21
44. Időt kért Martín.
44. Hornyák Dóra újabb lövését védte a kapufa, Nechita viszont nem ront. 19–20
44. Ghionea harcolt ki hetest, Buceschi hetesét viszont a léc hárítja.
43. Bulatovics lefelé lőtt, Ungureanu védett, de Szepesi labdát szerez. Hornyák viszont a kapufára lőtt.
42. Ghionea a jobb alsóba lőtt. 19–19
41.
Görbicz lövését megint védte Ungureanu, mindjárt kiegészülnek a vendégek.
41. Dinis kap egy könnyű hetest, Marin hetesét viszont Herr védi.
40. Bulatovics pattintott ziccere a lécről a hálóba vágódik. 19–18
40. Görbicz hetesét is védte Ungureanu.
40. Sirián harcolt ki hetest és két percet Szűcsnek.
39. Bulatovics most ellépi, nagyon nem megy neki. Geiger lövését megint blokkolják, megint ezért lett gól... 18–18
38. Bondar kapta el Hornyák D. nyakát.
38. Bulatovics megint ront, Herr viszont védi Szűcs lövését.
37.
Hornyák-kapufa, Görbicz-labdaszerzés, Szűcs-labdaszerzés, Orbán-labdaszerzés. PICIT csapongó a játék csak...
37.
Bulatovics eladja, Maior Pasca viszont fölé lövi a ziccert.
36. Görbicz passza után Sirián eredményes beállóból, Geiger lövése pedig a blokk miatt pattant a kapuba. 18–17
35. Geiger újabb óriási gólt vág a bal felsőbe. 17–16
35.
Újabb belemenés, de Görbicz lövése sem eredményez gólt.
34.
Herr talán ujjheggyel még beleér a szélső ejtésébe, de az mindenesetre nem talál kaput, Bulatovics lövését viszont védi Ungureanu.
33.
Görbicz belemenést harcol ki, Bulatovics ellépi, Herr ziccert véd, Görbicz pedig gólt szerez. 17–15
33. Nagyszerű blokk Hornyák Dórától, Szepesi pedig lerohanásból eredményes. 16–15
32. Bulatovics lövése kimaradt, de Herr véd, Tervel pedig már nem ront beállóból. 15–15
31. Ghionea
vitte be, és lőtt a bal alsóba. 14–15
31.
Görbicz mellé pattint.
31. Folytatódik a mérkőzés. Igaz, csak pillanatokra, a nagy órával ugyanis kicsit szöszölni kell.
30. Bulatovics lövését védte Ungureanu. Véget ért az első félidő.
30. Időt kért Martín is.
30.Geiger óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 14–14
29. Szepesi a bal szélről cunderezett gólt, Bognár-Bódi pedig a jobbról kanyarodott fel és lőtt a kapuba. 14–13
28. Puiu a bal alsóba lőtt. 12–13
28. Elvették a labdát, Buceschi pedig időt kér.
27. Dinis belépett ugyan, de megadták a gólját. 12–12
27. Soós mellé lőtt, Dinis lövését védte Herr, Bulatovics pedig hetest harcolt ki. Kovacsics lövését azonban Ungureanu lábbal védte.
25. Hornyák 6 méterrel a kapu fölé lőtt, a játékvezetők szerint szabálytalanság nélkül, majd Szűcs harcolt ki hetest, a hatoson kívül. Egyik sem volt egyszerű... Marint mondjuk ez sem zavarja, a bal oldali kapufáról pattant be a lövése. 12–11
24. Marin hetesét Lunde sem tudta védeni. 12–10
24.
Kovacsics góljába már belefújtak, Sirián lövését pedig Ungureanu védte.
23. Buceschi bal szélről leadott lövését Herr védte, Dinis az újabb támadásból azonban már betalált. 12–9
22.
Soós első lövését a léc hárította.
21. Hornyák Dóra ismétel, most a bal felsőbe lőtt. 12–8
20. Hornyák Dóra lőtt 7 méterről a jobb felsőbe. 11–8
19.
Kovacsics lövése kipattant, Sirián pedig a lécet lőtte telibe.
19.
Bulatovics lövését mos védi Ungureanu, de Kovacsics nagyszerűen védekezett, így Maior Pasca nem érte el az indítást.
18. Bulatovicsot a hátrány sem zavarja, Geigert pedig blokkolják. 10–8
17. Herr védése után rosszul indít, Maior Pasca pedig a bal szélről szépít. 9–8
16.
Görbicz és Szűcs sem tud betalálni betörés után.
16. Marin pedig ismét magabiztos hetesből. 9–7
16. Kiállítás nálunk is
15. Bulatovics lőtt 7-ről a jobb alsóba. 9–6
15. Rossz bejátszás Marinnak, Ghioneát pedig kiszórják, miután torkon vágta Görbét.
14. Szűcs átlövése a jobb alsóban kötött ki, Korsós ziccere pedig kimaradt. 8–6
13. Herr védése után Görbicz elképesztő passza után pedig Bognár-Bódi lő a jobb felső sarokba. 8–5
12. Tatar beállóból eredményes, Hornyák viszont mellé lőtt. 7–5
11. Most Görbicz harcolt ki hetest, Kovacsics pedig a jobb felsőbe pattint. 7–4
11. Geiger most a bal alsóba lőtt. 6–4
10. Most Sirián harcolt ki hetest, Görbicz pedig ezúttal sem hibázik. 6–3
9. Szűcs átlövését is védte Herr, de marad náluk, Geiger pedig betörésből szépít. 5–3
8.
Ghionea átlövése most nem okozott gondot Herrnek, elöl viszont belemenés.
7. Nechita lövését viszont Herr is hárította, Bognár-Bódi pedig a jobb szélről a jobb felsőbe lőtt. 5–2
7. Ghionea lőtt talpról a jobb alsóba, Göbicz próbálkozását védte Ungureanu. 4–2
6. Görbicz a jobb felsőbe pattint. 4–1
5.Bulatovics átlövése után rossz passz Szűcstől, Hornyák pedig hetest harcol ki. 3–1
4. Szűcs harcolt ki hetest, Marin a jobb felsőbe lőtt. 2–1
3.
Nechita lövését Herr kirúgta, Bulatovics talpról a jobb felső mellé ágyúz.
2. Herr véd, Korsós büntetőt harcol ki, Görbicz pedig a jobb alsóba lőtt. 2–0
1. Az első gól így is a győrieké, Tervel a lerohanás végén megszerzi a vezetést. 1–0
1. A Szűcs Gabriellával felálló románok kezdték a mérkőzést.
Elhangzott már az EHF-induló és a magyar Himnusz is, pillanatokon belül kezdés.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

„A csoport másik három csapata még harcban áll a továbbjutásért, ha nem a csoport második helyéért, a harmadikért és az azzal járó KEK-részvételért. Az pedig nem lenne tisztességes, ha bármilyen módon beleavatkoznánk ebbe a harcba, úgyhogy már csak ezért is mindent bele kell adnunk szombaton is – jelentette ki határozottan Ambros Martín, akinek lesznek azért hiányzói. – Heidi Löke és Eduarda Amorim továbbra is sérüléssel bajlódik, és nem szeretném megkockáztatni a játékukat. Ráadásul akik most több lehetőséget kapnak, remekül pótolják őket, nagyon elégedett vagyok a csapattal.”