Végül csak kiütéses lett a nagybányai győri siker

2013.10.12. 17:55
A győri lányok nagy küzdelemben nyertek Nagybányán (Fotó: MTI)
A Győri Audi ETO KC idegenben 33–21-es győzelmet aratott a román Baia Mare otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának második fordulójában.

Bár a győriek szerezték meg a vezetést, a főleg hetesekkel kapaszkodó hazaiak nem hagyták meglépni a vendégeket, és folyamatosan döntetlen közeli eredményen tartották Görbiczéket. Marin lerohanása után (5–5) a védekezés feljavulni látszott, és Bulatovics betörése után először volt közte három (5–8), de Oltean átlövésével 19 percnyi játék után is csak két gól volt a győri előny (7–9).

Egy újabb 3–0-s rohammal végleg meglépni látszottak Amorimék (7–12), ám a hazai időkérés után Nechita indulásával ismét felkapaszkodott a román csapat (10–12). Innentől azonban nem volt megállás, a parádésan játszó Löke vezetésével a 32. percig 5–0-s etapot futott a győri együttes (10–17). A következő percekben gyakorlatilag megállás nélkül az emberhátrányos játékot gyakorolhatták a vendégek, ennek következtében pedig Nechita újabb rohanása után látótávolságba értek a románok (15–19). Ennél közelebb viszont már nem tudtak kapaszkodni.

Görbicz átlendítette a holtponton a magyar csapatot, Lunde lehúzta a rolót és a 42. percben Szepesi találatával ismét fölényes előnyre tett szert az ETO (16–23). Az 54. percben Szepesi újabb góljával már rászámolhatott a rendkívül lelkes győri közönség (19–29) – a vendégcsapat végül magabiztosan, 33–21-re legyőzte a nagybányai együttest.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

HCM Baia Mare (román)–Győri Audi ETO KC 21–33 (10–16)
Nagybánya, 3000 néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
BAIA MARE: Ungureanu – Nechita 3, Oltean 1, Ghionea, Marin 3, Bondar, Tansie. Csere: Cetateanu, Babeanu (kapusok), Geiger 3, TATAR 5, Buceschi 2 (2), Rudics 3 (3), Puiu 1, Tomescu
GYŐR: LUNDE – Orbán 1, Bulatovics 2, GÖRBICZ 6 (2), LÖKE 9, E. AMORIM 6, Korsós. Csere: Herr O. (kapus), Kovacsics 1, Tervel, BOGNÁR-BÓDI 3, Szepesi 4, Soós, Sirián, Hornyák Á. 1.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 13. p.: 5–5. 18. p.: 6–9. 22. p.: 7–12. 25. p.: 10–12. 36. p.: 13–19. 42. p.: 16–23. 50. p.: 19–26. 55. p.: 19–31.

59. Marin szépít,majd Szepesi lövését védte a kapus. 21–33
58. Boczkó-Hornyák beállóból eredményes, 20–33.
57.
Görbicz kapott egy torkost, vérzik is az álla.
56. Lunde véd ziccert a győri labdaeladás után, Görbicz pedig úgy megy át a védelmen, mint két a vajon. 20–32
56. Tatar megtöri a hazai gólcsendet. 20–31
55. Szepesi a szélről ismét betalál, 19–31.
54. Újabb labdaszerzés, Görbicz hát mögött Amorimnak, aki a kapu jobb oldalába lőtt. Játszik a Győr – zúg a kórus. 19–30
54. Még egy román időkérés.
54. Labdaszerzés, Szepesi, közte 10, számolás. 19–29
53. Geiger lövését is védte Lunde, Görbicz pedig átlövésből eredményes. 19–28
52. Soós passzívnál lőtt, de a kapus véd, ahogy Lunde is a túloldalon, Szepesi viszont már nem hibázik. 19–27
51. Rudics a bal alsóba lőtt. 19–26
50. Puiu harcolt ki hetest és két percet Tervelnek.
50. Görbicz bejátszás, Löke gól, megy ez. 18–26
49.
Lunde simán védte a szélső próbálkozását.
49. Időt kértek a hazaiak.
48. Löke ziccert ront Görbicz nagy passza után. Görbicz labdát szerez, Amorim pedig szétlövi a jobb felsőt. 18–25
47. Lunde véd, Tatart pedig kiküldik.
46. Tatar a bal alsóba lőtt, elöl belemenés. 18–24
46.
Lunde véd, de elöl eladjuk.
45. Görbicz megverte emberét, majd a kapu bal oldalába lőtt. 17–24
44.
Bulatovicsot lökték kicsit, ítélet nincs, de hátul van labdaszerzés.
43. Tatar beállóból szépít. 17–23
42. Löke véd, az indulás végén pedig Szepesi pattint a léc alá. 16–23
41. Löke már a nyolcadik gólját szerzi. 16–22
41. Puiu senkitől nem zavartatva lőhetett a bal felsőbe. 16–21
41.
Lunde védte Geiger lövését, elöl viszont rossz a bejátszás.
40. Rossz lövés ott, Bulatovics pedig kíméletlen, 15–21.
37. Rudics hetesét Lunde sem tudta védeni. 14–19
37. Puiu harcolt ki hetest és két percet Amorimnak.
36. Bognár-Bódi újabb szép gólt szerez a szélről. 13–19
36. Bulatovics passzívnál lőtt, de a kapus véd. Tatar viszont a bal felsőbe lőtt. 13–18
35.
Görbiczet lökik fel, nagy nehezen visszakapjuk a labdát.
34. Puiu lőtt a jobb alsóba, majd maradt lent. 12–18
34. Tervelre játszottak percek óta, csak sikerült egy két percet kierőszakolnia.
33.Geiger vitte be és lőtt Lunde kapujába, de Bognár-Bódi is eredményes a szélről. 11–18
32. Puiu passzívnál a kapufára lőtt, Löke viszont ziccerben nem ront. 10–17
32.
Még mindig támadnak, de már kiegészültek.
31.
Marin átlövését védte Lunde, de marad náluk.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Véget ért az első játékrész.
30. Tervel parádésan lépett be, és szerzett labdát, Görbicz zseniális passza után pedig Löke a 6. gólját is megszerzi. 10–16
30. ...még egy két percet is kapnak a románok.
30. Belemenés a románoknál, majd Amorim eredményes betörésből, sőt... 10–15
29. Bulatovics átlövését még védte a kapus, de Löke ismétlését már nem, 10–14.
28. Amorim szorongatott helyzetből mellé lőtt, majd szabálytalan zárás náluk.
27.
Geiger lövését védte Lunde.
27. Labdavesztés elöl, de nálunk is, majd Kovacsicsot két percre még ki is küldik.
26. Lunde véd, Löke indul, gól. Ilyen egyszerű ez. 10–13
26.
Görbicz passzívnál lő, de a kapus véd.
25. Most győri időkérés.
25. Löke és Görbicz gólját sem adták meg, közbefújtak. Nechita köszöni szépen, és lerohanásból szépít. 10–12
24. Tatar szépít beállóból. 9–12
24. Hazai időkérés.
23.
Görbicz passza után Löke lövését védi a kapus, de a túloldalon Marin a kapufára lőtt.
23. Geiger vert meg két embert, mielőtt a kapuba lőtt. 8–12
22. Amorimot ez sem zavarta, 7–12.
Cserélt a hazai csapat Cetateanu jött a kapuba.
21. Mellé ott, Kovacsics beállóból eredményes. 7–11
20.
Geiger lécre lőtt, de pontatlan a passz Kovacsicstól.
20. Bognár-Bódi a rövid alsóba pöttyint. 7–10
19. Oltean húzta vissza jobbról a kapu közepébe a labdát. 7–9
18. Görbicz elképesztő passza után Löke eredményes a bal szélről. 6–9
18. Rudics a léc alá vágja. 6–8
18. Rossz passz Kovacsicstól, Nechitának pedig hetest adnak.
17.Herr jött a kapuba, Buceschi pedig telibe lőtte.
17. Geiger harcolt ki hetest, majd terült el. Amorim kapott két percet ezért.
16. Geigernek nem megy, Bulatovics viszont betörés után nem hibázik. 5–8
16. Amorim jó 10-ről a bal alsóba bombáz. 5–7
15. Jó a blokk, de marad náluk, de Nechita a jobb szélről keresztbe ellőtt.
14. Labdaszerzés, majd Kovacsiccsal szemben szabálytalanság, de megint csak szabaddobás, majd elvették Löke szabálytalansága miatt.
13. Görbicz verte meg az emberét, majd lőtt a jobb felsőbe. 5–6
13. Marin rohant le, és egyenlített ki. 5–5
12. Kovacsics harcolt ki belemenést, Amorimnak pedig csak nem akarnak hetest adni.
11. Ghionea mellé lőtt, Löke a lefordulásból a kapu jobb oldalába lőtt. 4–5
10. Nechita eredményes a jobb szélről, 4–4.
9.
Korsós ziccerből a léc fölé pattintott.
9. Geiger éles szögből a kapu előtt keresztbe lőtt el, de Lökének nem volt jó a bejátszás elöl.
8. Görbicz leültette a kapust, majd a feje fölé lőtt. 3–4
8. Bulatovics harcolt ki hetest és két percet, Marinnak.
7. Geiger 8 méterről a bal felsőbe húzta. 3–3
7.
Görbicz húzta fölé 9 méterről.
5.
Orbán nehéz helyzetből a kapufára ejt, de Kovacsics labdát szerez.
4. Újabb hetes a beállóról. Buceschi a jobb alsóba lőtt. 2–3
4. Nem rendeződött vissza a hazai csapat, Orbán átejti Ungureanut. 1–3
3. Buceschi magabiztosan a bal alsóba lőtt, majd megszerzik a labdát a hazaiak, cserébe viszont el is adják. 1–2
2. Löke kapott nagyszerű bejátszást Görbicztől, majd a jobb felsőbe lőtt. Hetes a túloldalon. 0–2
1. Amorimot hagyták egyedül, ő pedig 9 méterről a jobb alsóba lőtt. A túloldalon Orbán kap sárgát. 0–1
1. A győriek kezdték el a mérkőzést.
A győri szurkolók eléneklik a Himnuszt, amit a hazai közönség füttyszóval honorált.
Felcsendült az EHF-himnusz, már csak pillanatok vannak a kezdésig.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A címvédő győriek az első körben 41–22-re kiütötték a KEK-győztes Hypót, míg a nagybányaiak 36–29-re kikaptak a német Thüringer HC otthonában. A győri keretből Hornyák Dóra hiányzik – beszakadt a térdszalagja az osztrákok elleni fellépésen –, a többiekre számíthat Ambros Martín.

Nagy várakozás előzi meg a magyar csapat vendégszereplését Nagybányán, az év meccsére készülnek, és ezt a találkozót nagyobb dolognak tartják, hogy amikor 1982-ben a Real Madridot fogadta az FC Maramures labdarúgócsapata a KEK-ben... A házigazdánál a beálló, Teodora Dinis, a kapus, Paula Ungureanu és Szűcs Gabriella is sérüléssel bajlódik, a magyar válogatott átlövő például biztosan nem játszik, a lábáról talán a jövő héten kerülhet le a gipsz.