Férfi kézi NB I: a Veszprém 15, a Szeged 8 góllal nyert

2013.12.04. 19:33
Az MKB-MVM Veszprém 40–25-re nyert Cegléden, a Pick Szeged pedig 31–23-ra diadalmaskodott a Vác otthonában a férfi kézilabda NB I 14. fordulójában.

A Cegléd a 16. percig tartotta a lépést a Veszprémmel (9–10 volt ekkor az állás), ezután a címvédő elhúzott, és nem engedte többet a nyakára a hazaiakat.

Továbbra is százszázalékos a Szeged, amely még hamarabb eldöntötte szerdai mérkőzését, a második félidő közepén pedig már 13 góllal is vezetett Vácon, a végére azonban kissé kiengedett, így be kellett érnie egy 8 gólos győzelemmel.

A Gyöngyös és a Csurgó szintén idegenben szerzett két pontot, a játéknap egyetlen hazai sikerét a Balatonfüred aratta, az Orosháza pedig bravúrosnak mondható döntetlent játszott a Tatabányával.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–B.BRAUN GYÖNGYÖS 23–34 (13–6)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
MEZŐKÖVESD: Kiss O. – Kurbely 1, Benis 4, Trifkovic 2, DOBÓ 5, Szűcs, Kleis 3. Csere: Kovács J. (kapus), Szepesi, Bakos Á. 3 (1), Grünfelder 3 (1), Dukic 1, Molnár F., Fekete L. 1. Edző: Avar György
GYÖNGYÖS: Liszkai – SZALAFAI 5, BAKOS D. 8, Frey 1, Debreczeni 3, Mekaru, Varsandán 2. Csere: Hudák (kapus), Sándor Á. 2, IVÁNCSIK Á. 6 (3), Sándor R. 2, Szöllősi Á., Hajdu 3, Koller 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 6–5. 15. p.: 9–7. 17. p.: 9–10. 22. p.: 12–10. 24. p.: 12–12. 32. p.: 13–17. 39. p.: 14–22. 47. p.: 17–25. 53. p.: 20–29
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Avar György:
– Sajnos csak huszonöt percig voltunk partnerei a vendégeknek.
Gulyás István: – A tizenötödik percben jöttünk rá, hogy bajnoki mérkőzésen vagyunk. Utána uraltuk a játékot, és megérdemelten harcoltuk ki a győzelmet.

BALATONFÜREDI KSE–PLER-BUDAPEST 28–23 (11–14)
Balatonfüred, 400
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – Tombor 1 (1), GRIGORJEV 6, SZÖLLŐSI B. 6, Kovács Gy. 2, Zdolik 3 (1), Pásztor 1. Csere: Németh B., JUHÁSZ K. 6, BÓKA 3 (2), Bánhidi, Vasvári, Bujtár, Faluvégi. Edző: Sótonyi László
PLER: SZABÓ T. – Rév 2, Marczinkó 3, MIKITA 5, Bakos Gy. 2, Varga L., Auth 3. Csere: Kránitz (kapus), Vancsics J. 1 (1), MOUSAVI 3, Tóth P., Németh T. 1, Leimeter, NAGY B. 3. Edző: Hutvágner István
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1
Sótonyi László:
– Harmincöt perc elteltével tudtunk váltani addigi rossz felfogásunkon, és egy veszni látszó meccset hoztunk biztosan.
Hutvágner István: – Jó első félidő után felőrlődtünk. Több volt számunkra ebben a mérkőzésben, de a mi igazi céljaink az alsóházi ellenfelek legyőzése.

CEGLÉDI KKSE–MKB-MVM VESZPRÉM 25–40 (14–209
Cegléd, 900
néző. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD: Bartucz – POCSAI 4, Perisics 4, Antal 3, BÍRÓ 7 (2), Takács B. 3, Varga P. 2. Csere: Bősz (kapus), Dengi, Lepsényi 2, Endrédi, Csőke. Edző: Kökény István
VESZPRÉM: Alilovic – Iváncsik T. 6 (2), Nagy L. 1, Such 1, Ruesga 1, DZSAMALI 7, Ugalde 1. Csere: Ligetvári, SULIC 7, CHEMA RODRÍGUEZ 4, IVÁNCSIK G. 8, Terzic 1, Ilics, Gulyás 2, Gyene 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 11. p.: 6–7. 20. p.: 11–14. 29. p.: 13–19. 33. p.: 16–22. 39. p.: 18–29. 45. p.: 24–38
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2
Kökény István:
– Játékosaim jól küzdöttek, de ezzel együtt reális a két csapat között kialakult különbség. A mérkőzésből lehetőségünkhöz mérten kihoztuk a maximumot.
Carlos Ortega: – Balkezes lövő nélkül játszottunk, de a védekezésben is több felállást kipróbáltunk. Elégedett vagyok a mutatott játékkal, különösen a védekezéssel és a második félideji gyors indításokkal.

ETO-SZESE–Csurgói KK 24–35 (13–17)
Győr, 1800
néző. V: Bacs, Bán
ETO: Lorger – Gebhardt 4, Németh G. 2, MOTA 7 (4), Rosta 2, Halász 4, Hernández. Csere: Somogyi (kapus), Rivnyák 2, Simon, Gál 1, Terenyi, Szabó A., Kalmár 1, Gubó 1. Edző: Magí Serra
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 3, Borsos, PUHOVSZKIJ 8, SZÖLLŐSI 5, Lele 4, Nagy M. 2. Csere: Balogh (kapus), Herbert, Grebenár 3, Pordán, Gazdag 4, Oláh 5 (3), Országh, Golubovics 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–1. 16. p.: 9–8. 18. p.: 9–11. 22. p.: 12–12. 32. p.: 13–18. 42. p.: 16–23. 53. p.: 21–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Magí Serra:
– Az első félidőben még tartottuk a lépést a Csurgóval, amely aztán meglépett, és nekünk nem volt könnyű visszajönni. A következő meccseken igyekszünk javítani.
Imre Vilmos: – A vártnál biztosabban nyertünk. Úgy látszik, a hétvégi EHF-kupa-siker, a továbbjutás a tizenhat közé szárnyakat adott a srácoknak. Hiszem, hogy jó úton járunk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21– 21 (12–11)
Orosháza, 800
néző. V: Medve, Nagy I. L.
OROSHÁZA: Herjeczki – Balda, Morva 2, Mazics 1, Buday 2, Cifra 2, Németh L. 3. Csere: IVANISEVICS (kapus), MILOVICS 4, BENMILOUD 1, RAFFAI 3, Bali 3, Marics, Knezevics. Edző: Vladan Jordovics
TATABÁNYA: Paul – HARSÁNYI 4 (2), Nenadics, Mazák 2, DJUKICS 1, Katzirz 1, Törő 1. Csere: SZENTE (kapus), Kiss Á. 1, BODÓ 9, Dénes, Kanyó Á., Bartók, Pásztor 1, Juhász 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 12. p.: 5–4. 14. p.: 6–6. 16. p.: 8–6. 23. p.: 9–10. 27. p.: 12–10. 38. p.: 16–11. 44. p.: 20–14. 56. p.: 21–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/2
Vladan Jordovics:
– Minden elismerésem játékosaimé, mert Mazsics kiválása után, szurkolóink támogatása mellett, itthon tudtuk tartani az egyik pontot.
Debre Viktor: – A támadójátékunk nem volt tökéletes, de az utolsó tizenöt percben összeállt a védekezésünk. Igazságos a döntetlen.

VÁCI KSE–PICK SZEGED 23–31 (9–17)
Vác, 400
néző. V: Baranyi, Szloska
VÁC: Vitáris – GÁBORI 7 (2), Lendvay 2, Bajorhegyi, KOCSI 3, Pál 1, Császár F. Csere: Nagy L. (kapus), Kökény, LAURENCZ 7 (1), Nikolicza, Székely 2, Simányi 1, György, Rosta I. Játékos-edző: Rosta István
SZEGED: Tatai – PARRANDO 3, Balogh Zs. 1, Mindegía 2, Zubai Sz. 1, ILYÉS 3, Kekezovics. Csere: Mikler (kapus), Blazevic, Larholm 4 (4), VADKERTI A. 5, Vranjes 3, ANCSIN 5, SULC 4, Gidai, Hegedűs. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–3, 12. p.: 4–8, 20. p.: 6–11, 26. p.: 9–13, 34. p.: 9–19, 41. p.: 12–25, 50. p.: 19–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Rosta István:
– Ha jobban használjuk ki a helyzeteinket, kisebb lehetett volna a különbség. A második félidőben tisztességes munkát végeztünk.
Carlos Pastor: – A negyvenötödik percig nagyon jól játszottunk. Mindenkit pályára akartam küldeni, és a sok csere után a végén a védekezésünk már nem volt az igazi. Pedig ez nálunk nagyon fontos.

1. Pick Szeged 14 14 457–307 +150 28
2. MKB-MVM Veszprém 15 14 1 530–338 +192 28
3. Csurgói KK 16 13 1 2 472–394 +78 27
4. Grundfos Tatabánya KC 15 10 3 2 382–341 +41 23
5. Balatonfüredi KSE 15 8 3 4 406–374 +32 19
6. B.Braun Gyöngyös 14 7 3 4 385–388 –3 17
7. SZESE Győr 15 5 10 345–390 –45 10
8. Orosházi FKSE 15 2 4 9 349–405 –56 8