Hosszabbításban úszott el a Veszprémnek a Super Globe

2015.09.10. 18:59
A Füchse Berlin a Barcelona után a Veszprémen is kifogott Dohában
A férfi kézilabdázók nem hivatalos klubvilágbajnokságának (Super Globe) fináléjában a Veszprém KC a Füchse Berlinnel csapott össze, és hosszabbítás után 28–27-es vereséget szenvedett.

FÉRFI KÉZILABDA
SUPER GLOBE, DÖNTŐ
VESZPRÉM KC–FÜCHSE BERLIN (német) 27–28 (26–26, 24–24, 13–15) – hosszabbítás után
Doha. Vezette: Stark, Stefan (románok)
Gólszerzők: Renato Sulic 8, Momir Ilics 6, Nagy László 4, Christian Zeitz, Lékai Máté, Cristian Ugalde 2-2, Aron Pálmarsson, Andreas Nilsson, Chema Rodríguez, ill. Kent Robin Tönnesen 6, Fabian Wiede, Petar Nenadics 4-4, Jesper Nielsen 3, Bjarki Elisson, Willy Weyhrouck, Fredrik Petersen, Jakov Gojun, Drago Vukovic 2-2, Faruk Vrazalic 1

Mikler Roland védéseivel kezdődött a mérkőzés, amelynek elején az lehetett az ember érzése, hogy a Veszprém nem spannolta fel magát megfelelően. A Füchse Berlin nem pörgette túl a támadásai tempóját, védekezésből indulva viszont többször is villámgyors akciót vitt végig a pályán, ezeknek köszönhetően Petersenék vezettek az első tíz percben.

Ilics és Nagy László révén jöttek fel a bakonyiak, ám a vezetést Carlos Ortega időkérése ellenére sem tudták átvenni, a túloldalon pedig Nenadics rendre meg tudta mozgatni annyira a falat, hogy lövőhelyzet alakuljon ki. Mikler helyére Alilovic érkezett, ám ziccervédései is csak arra voltak jók, hogy a Veszprém lekövesse ellenfelét, mivel a túloldalon a cseh Petr Stochl is kiválóan teljesített.

A második játékrészben jobban játszott a Veszprém, egy 3–0-s rohammal átvette a vezetést, ám teljesítménye továbbra is hullámzó volt, támadásban nem tudott kellően kiegyensúlyozottan teljesíteni. A meccs hajrájában ziccerek maradtak ki – Stochl és Alilovic is óriásikat védett –, ám a rendes játékidő végén a léc megmentette a magyar bajnokot.

És a BL-döntős a ráadásban is jól kezdett, két perc alatt két gólt szerezve meglépett, ám legközelebb már csak az utolsóban sikerült betalálni, közben pedig a Tönnesen vezette Rókák magukhoz ragadták a kezdeményezést. Kiváló kapusteljesítménye és kiegyensúlyozottabb teljesítménye következtében a Füchse Berlin megérdemelten nyerte meg a Super Globe-ot a jobb erőkből álló Veszprém ellen.

A nem hivatalos klub-vb győztese 400 ezer, a második helyezett 250 ezer, a harmadik – a Barcelona – pedig 150 ezer dollárral lett gazdagabb a tornán.

70. Alilovic védett, de a labda maradt a Berlinnél, mert a játékvezetők visszafújták az akciót. Nincs már lehetőség az újabb támadásra – a Füchse nyert. VÉGEREDMÉNY: FÜCHSE–VESZPRÉM 28–27.
góljával vezet a Füchse. 26–27
67. Veszprémi hiba támadásban, majd Alilovic védett nagyot Wiedével szemben.
66.
Támad a Veszprém.

65. Vége az első öt percnek.
65. Vukovic
egyenlített a hosszabbítás első félideje előtt kevéssel. 26–26
65.
Nagy csodás bejátszása után Iváncsik nem tudta átpasszírozni a labdát Sochlon.
64. Tönnesen
próbálkozása már becsúszott Alilovic és a kapufa mellett. 26–25
63. Wiede lövése mellé szállt. Chema is elszórja a labdát.
62. Sulic szerezte az első gólt a ráadásban, Alilovic védése után Chema pedig hozzátesz még egyet az előnyhöz. 26–24
61.
A Füchse kezdte a hosszabbítást.

Következik a 2x5 perces hosszabbítás.

60. Centiken múlt... Wiede az utolsó pillanatokban a lécet találta el. Vége a rendes játékidőnek.
60. Füchse-időkérés.
59.
Tökéletesen kijátszott akció Nagy Lászlóra, de Stochl lábbal kitolta a labdát a jobb alsó elől... Hihetetlen, amit a két kapus művel az utolsó percekben!
59.
Parádé a másik oldalon is, Nenadics berepül a hatos fölé, de Alilovic lezárja az utat!
58.
Ilics megpattanó lövését követően egy kézzel (!) fogta meg a labdát Stochl.
54.
Sulic újra rohant Nagy labdájával, ezúttal viszont Stochl remekül zárta össze a lábát.
52.
A hátrarántásért Vukovic kapott kiállítást.
52. Sulic!
Hátra felé estében dobta be a labdát a kapuba! 23–22
51. Nielsen
remek befordulásos gólt szerzett. 22–22
50.
Kimarad itt is, ott is egy átlövés, Sulicról lemaradnak – újra veszprémi vezetés! 22–21
47.
Újabb Tönnesen-gól, ugyanakkor Marguc berepüléses próbálkozása eredménytelen, mert Stochl jól ül le. 20–21
46. Tönnesen
azonnal válaszolt. 20–20
45.
Ehhez szerencse is kellett: Lékai indulása után a labda a kapufáról ki-, Stochl hátáról bepattan. 20–19
44. Kapusparádé
: Stochl is jól véd, Aliloviccsal szemben a cunder hatástalan, a túloldalon viszont Schuch tiszta ziccerben nem tud túljárni a kapus eszén.
43.
Büntető a másik oldalon is, de Nenadics labdája elakadt Alilovic lába között!
43.
Először jött be Heinevetter, Ilics felavatta. 19–19
43.
Zeitz találta meg Sulicot, hetes és két perc, Fritz ment ki.
42.
Két beálló a falban, Gojunt meg is találták a Rókák. 18–19
41. Schuch
keménykedett Vukoviccsal, jogos a kétperc.
37.
Tönnesennel szemben belülvédekezés, Nenadics értékesítette a hetest. Három gól ide, három gól oda. 16–18
36.
Lékait sáncolták, Nielsen révén vissza is vették a vezetést a Rókák. 16–17
35. Vukovic
maradt üresen beállóban. 16–16
35.
Természetesen Richardsson rögtön időt kért.
34.
Újabb labdaszerzés, újabb Sulic-gól. Sőt, itt a harmadik percen belül Lékaitól! Már vezet a Veszprém! 16–14
33.
Nenadics lépéshibája után Lékai gyorsítja a tempót, Sulic pedig kihasználja. 14–15
32. A horvát kapusról ezúttal kipattant a labda, de Weyhrouck fölé dobta a ziccert.
31. Alilovic után Stochl is védéssel kezdi a második félidőt.
31.
Jön a Berlin. Alilovic maradt a kapuban.

30. Nenadics időn túli szabaddobása lepattant a sáncról. Szünet.
27.
Stochl védte Nagy ziccerét, majd Tönnesen ezúttal jól forgolódik, amit Weyhrouck használt ki. 11–13
26. Nenadics cselei után Gojun használta ki a ziccert. 11–12
25.
Tönnesen újabb próbálkozása rossz.
24.
Alilovic lement, így hat a hat mezőnyjátékos ellen, és beállóban Sulic kihasználja a kapott labdát. 11–11
23.
Ortega kért időt.
23.
Tönnesen betörése után is Alilovicé a labda!
21.
Alilovic jött a hetesre, és lábbal kitolta a labdát!
21.
Szép német figura, újabb hetes, és Nagynak kétperc.
19. Pálmarsson
szabálytalansága után Elisson lőtte be a hetest, Nagy L. válaszol. 9–10
18. Nagy László
használta ki az előnyt. 8–9
18. Gojun
harcolt nem megengedett eszközökkel Nilssonnal, övé az első kiállítás.
17.
Chema lövése ment mellé passzívnál. Petersen villámgyors, újabb gól az eredménye. 7–9
16. Elisson
hetese ment be Mikler lába alatt. 7–8
15. Mikler óriási bravúrt mutatott be Nenadics lövése után, Nagy labdája a kapufán csattant.
5.
Petersen indult, szinte szétforgácsolja a lécet.
5. Ilics
bedobta a meccs első hetesét. 2–3
4. Nenadics
bombázott a léc alá, majd Wiede lövése csúszik be, Mikler hiába nyúlt utána. 1–3
2. Ugalde
indítás után válaszol. 1–1
1. Weyhroucké
az első gól a szélről. 0–1
1. Elkezdődött a mérkőzés.
Mikler kezdett a kapuban, Ch. Rodríguez irányít, Nilsson beállóban, Pálmarsson, Nagy L. lövőben, Ugalde, Zeitz a szélen.

A Veszprém keretéből ezúttal Gulyás Péter maradt ki.

A harmadik helyért: Barcelona–Sydney 30–20

ELŐZMÉNYEK

Az első elődöntőben a Füchse Berlin meglepetésre legyőzte a Barcelonát, amely így a Kiel 2011-es sikere után a második német együttes lehet, amely elhódítja a Super Globe-ot. Az elődöntőben: Füchse Berlin–Barcelona 26–25, Veszprém–Sydney University 29–17.

A Rókák jelentős változáson mentek át a nyáron, elhagyta a klubot a korábbi meghatározó emberek közül Iker Romero és Konsztantyin Igropulo, érkezett hat új játékos, és a tréner, a korábban az izlandi válogatottat is vezető Erlingur Richardsson is a nyár óta irányítja a csapatot.

A Füchséből hiányzik a sérült Paul Drux (balátlövő) és Mattias Zachrisson (jobbszélső), akiknek a kiesése érzékenyen érinti a német együttest.

A Veszprém statisztikái szerint a két csapat eddig hétszer csapott össze, négyszer a Veszprém nyert, háromszor a Berlin. Tétmeccsen (a BL-ben) 1–1 a mérleg.