Férfi kézilabda NB I: simán nyert a Füred és a Veszprém

2012.11.11. 20:44
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető MKB Veszprém odahaza simán, 36–25-re legyőzte a Tatabányát. A Balatonfürednek sem okozott gondot a sereghajtó Kecskemét legyőzése (31–15).
10. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–KECSKEMÉTI KSE 31–15 (15–6)
Balatonfüred, 400 néző. V: Natkai, Szalay
BALATONFÜRED: Szabó T. – NAGY D. 4, Lelkes 2, Rio 4, Kovács Gy. 2, Sandrk 2, PÁSZTOR 5. Cs: Németh L. 3 (1), Kis Á., Bánhidi, Hornyák 3, Zdolik 5, Vasvári 1. Edző: Sótonyi László
KECSKEMÉT: ÁRKI – Gyárfás 1, Kupcsik 3, Varsandán Á., Petrik-Varga 1, KUN A. 6, Erdős. Cs: Kovács G. (kapus), Majoros, Németh K., KRISKÓ 3, Haraszti 1, Csányi, Nagy L. Edző: Apró Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 13. p.: 4–4. 24. p.: 10–4. 38. p.: 16–9. 42. p.: 20–10. 55. p.: 27–12
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. –
Sótonyi László: – Kötelező győzelem volt. Reméljük, hogy a fiatal kecskeméti együttessel játszunk még a bajnokságban.
Apró Ferenc: – Fiatal csapatunkkal megpróbáltuk megnehezíteni a Füred győzelmét. Csak reménykedünk, hogy végig tudjuk játszani a bajnokságot.
MKB VESZPRÉM KC–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 36–25 (22–10)
Veszprém, 2500 néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 2 (1), SULIC 7, Nagy L. 2, Oneto 1, Pérez 3, CSÁSZÁR 7 (2). Cs: Alilovic, Borbély (kapusok), Iváncsik G. 2, Terzic 3, DZSAMALI 4, Rodríguez 1, GULYÁS 4, Ugalde. Edző: Carlos Ortega
TATABÁNYA: Kiss O. – Urban, Kos, Rossoni 3, Salamon, Bodó 3, Iváncsik Á. 1. Cs: Szente (kapus), Kiss Á. 3 (1), Dénes, Putics Bence 2, DOBÓ 4, Pordán 3, HARSÁNYI 6 (1), Törő. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 9. p.: 8–2. 22. p.: 17–5. 40. p.: 28–13. 46. p.: 31–17
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Carlos Ortega: – Az első félidőben támadásban és védekezésben is megfelelően kézilabdáztunk. A fordulás utáni játékunkkal azonban elégedetlen vagyok.
Debre Viktor: – Nem történt csoda, a mérkőzés az erőviszonyoknak megfelelően alakult.