Férfi kézilabda NB I: nyert az FTC és a Csurgó

MTI MTIMTI MTI
2012.11.10. 19:56
Az FTC simán, a Csurgó viszont nagy küzdelemben nyert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. Előbbi a Ceglédet győzte le, utóbbi a Gyöngyöst múlta felül.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
FTC-PLER BUDAPEST–CEGLÉDI KKSE 31–23 (15–9)
Budapest, Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli
FTC: PAUL – Rév 3, Laurencz 2 (1), Mazák 3, LENDVAY 4, Pavlovic 2, Pálos 6 (1). Csere: Székely (kapus), Bak, BAKOS 5, Szűcs 1, KOCSI 4, Auth 1, Marczinkó, Mikita. Edző: Zsiga Gyula
CEGLÉD: Iglesias – Pocsai 3, Antal, BÍRÓ 7, Tóth N., Lepsényi 2, Hódi 2 (1). Csere: Lengyel (kapus), Savon, Dengi, Benke 1, ACUSI 8 (1), Gyuris, Takács B. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 13. p.: 7–3. 15. p.: 7–6. 22. p.: 11–6. 33. p.: 16–12. 54. p.: 30–17
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2
Kökény István: – Az első félidőben megint adtunk tíz percet az ellenfélnek, így már ott eldőlt a mérkőzés. A fordulás után csak a tisztes helytállás maradt nekünk.
CSURGÓI KK–B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–23 (13–9)
Csurgó, 900 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Cifra T. 1, OLÁH G. 10 (4), Vadkerti, Miss 3, SZÖLLŐSI SZ. 5, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), Herbert G., Széles L., Grebenár 4, Borsós, Ország, Kedzo, Simon. Edző: Imre Vilmos
GYÖNGYÖS: Hudák – Sándor Á. 1, FREY T. 5 (2), SZABÓ P. 6, Sándor R. 2, Debreczeni D. 1, Gúnya. Csere: Holló, Tamási, Gazdag 3 (1), Oláh T., Varsandán M. 2, Szöllősi Á., Doros Á., Szalafai G. 3, Bakos D. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 19. p.: 8–3. 25. p.: 10–7. 32. p.: 14–10. 40. p.: 19–11. 44. p.: 20–14. 52. p.: 21–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Imre Vilmos: – A legnagyobb pozitívum, hogy megszereztük a két pontot. Nyolcgólos vezetésünkkor elhittük, hogy megvan a mérkőzés, a vége ezért volt nehéz.
Nagy Károly: – Már magunk sem hittük, de a végén csak az égieknek köszönhetően nem távozunk ponttal Csurgóról.

1. Pick Szeged 10 10 345–232 +113 20
2. MKB Veszprém KC 10 9 1 365–240 +125 18
3. Csurgói KK 10 7 3 247–255 –8 14
4. Grundfos Tatabánya KC 9 6 1 2 233–215 +18 13
5. B.Braun Gyöngyös 11 4 3 4 287–303 –16 11
6. FTC-PLER 10 4 2 4 242–235 +7 10
7. Balatonfüredi KSE 9 4 1 4 226–239 –13 9
8. Váci KSE 10 3 1 6 257–296 –39 7