NSO/MTI 2017.05.13 20:30 Frissítve: 2017.05.13 23:08

Férfi kézilabda NB I: megnyerte az alapszakaszt a Szeged

A Mol-Pick Szeged házigazdaként tíz góllal legyőzte a Balatonfüred csapatát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel megnyerte az alapszakaszt.

A Szegednek ismét a Veszprémmel kell megküzdenie a bajnoki címért (Fotó: Szabó Miklós – archiv)

A szegediek ugyanúgy ötven ponttal – 25 győzelemmel és egy vereséggel – zártak, mint a Veszprém, de az egymás elleni összevetésben jobbak, mert hazai pályán 26–23-ra győztek, idegenben pedig 24–22-re kaptak ki.

A bajnoki döntő első meccsét jövő szombaton rendezik meg Veszprémben, a visszavágóra május 24-én szerdán kerül sor Szegeden.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

Mol-Pick Szeged–Balatonfüredi KSE 29–19 (17–11)
Szeged, 1500 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Sierra  – SOSTARIC 5 (3), Buntic 4, PETRUS 5, BÁNHIDI 1, Källman 2, Skube 2 (1). Csere: Sego (kapus), Balogh Zs. 1 (1), Gaber 2, Bodó 2, P. Rodríguez 3, Obranovic 1, Bóka 1, Zubai Sz., Fekete B. Edző: Juan Carlos Pastor
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Déber, Kasparek 3, Németh G. 2, DEBRECZENI 3, Vasvári 3, Varsandán 1. Csere: Risztánovics (kapus), Gerdán, Nemes 4, Gábori, Petrovszki 2, Szilágyi, Ivanovics 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 5–2. 14. p.: 6–4. 19. p.: 9–6. 25. p.: 11–9. 32. p.: 17–11. 38. p.: 20–13. 44. p.: 24–14. 50. p.: 24–16. 57. p.: 28–17
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 10/5, ill. 0
Juan Carlos Pastor: – Fontos volt a győzelem, mert az első helyen akartuk befejezni az alapszakaszt. A védekezésünkkel elégedett vagyok, viszont sok technikai hibát követtünk el, és a hétmétereseket rossz százalékban értékesítettük.
Csoknyai István: – A kiválóan játszó Szeged egy félidő alatt elintézte a mérkőzést. Ellenfelünk feszes védekezéssel sokszor állította megoldhatatlan feladat elé csapatunkat.

B. Braun Gyöngyös–Csurgói KK 23–29 (10–13)
GYÖNGYÖS: Hudák – Urbán 1, Malandrin 1, JUHÁSZ K. 4, HEGEDŰS M. 3, M. Mikita 2, Kovacsics. Csere: Rózsavölgyi, Holló M. (kapusok), Duris, Sipeki, Németh T. 3 (1), Reznicek 1, Becsirovics 3, LONCAR 5, Jóga. Edző: Nigrinyi Tibor
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 4, Asztrasapkin 3 (1), Hadziomerovics 1, J. MIKITA 5, PORDÁN 5, Oslak 1. Csere: Bartucz (kapus), Radjenovics 2 (1), FALUVÉGI 7, Rodrigues, Géczi, HANUSZ 1, Halász. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–4. 18. p.: 5–6. 24. p.: 6–9. 36. p.: 13–17. 42. p.: 16–20. 48. p.: 20–24. 54. p.: 23–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
Nigrinyi Tibor: – Jobban örültem volna, ha csak ötvennégy percig tart a mérkőzés, mert az utolsó hat percben lett csak nagyobb a különbség. A végjátékban a Csurgó jól használta ki hibáinkat.
Sótonyi László: – Mindkét csapat játékosait dicséret illeti, nekünk ezúttal jobban működött a támadójáték, ennek köszönhetjük a győzelmet. Jó szájízzel térhetünk a nyári pihenőre.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALMAZÚJVÁROSI KK 30–28 (15–15)
Orosháza, 300
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Szabó L. – Komporály 2, Ferenczi 3, KNEZEVICS 8 (1), MARKOSZKI 6, Milas 2 (1), Németh L. 1. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), SRSEN 2, Z. RADOJEVICS 3, Antal, Németh G., Pásztor M. 1, Tárkányi 2. Edző: Buday Dániel
BALMAZÚJVÁROS: Paul – M. Dioris 4, Sztojanovics 3, Balázs 3, Rasic, BALI 4, Kekezovics 7 (5). Csere: István 1, Martinez, Jordán, Vahnovics 2, Vranac 1, Temesvári, Hanták 3. Edző: Tréki Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 5–8. 16. p.: 9–10. 21. p.: 11–11. 24. p.: 12–13. 29. p.: 13–15. 35. p.: 16–17. 38. p.: 18–17. 42. p.: 18–19. 46. p.: 20–19. 50. p.: 21–24. 53. p.: 24–24. 56. p.: 26–25. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG:
Buday Dániel:
– Az utóbbi időben elkényeztetett a csapat. Nagyon akart, és néhány kiemelkedő teljesítménynek, a nagy szívének, akaratának köszönhetően győzött.
Tréki Tamás: – Nagyon akartunk nyerni, de sok hibával, idény végi formában játszottunk. Huszonnégy–huszonegynél egy technikai hiba miatt pillanatok alatt fordított az Orosháza.

Váci KSE–Ceglédi KKSE 32–29 (17–17)
Vác, 300 néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Drisszi – VASICS 6 (2), Sztanojevics, TOPIC 6, Koller 4, LENDVAY 4, POPOVICS 10 (1). Csere: Vitáris (kapus), Pavlovics, Tyiskov 2. Edző: Gúnya Péter
CEGLÉD: Pallag – RADOVICS 6, PERISICS 7 (1), Bíró 2, Grbovics 3 (1), ANDJELIC 7 (1), Hódi 1. Csere: Bősz (kapus), Dávid, Borsos, Megyeri 1, Lászlai 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–7. 16. p.: 9–11. 22. p.: 11–15. 37. p.: 23–18. 45. p.: 25–22. 54. p.: 28–26. 57. p.: 31–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Gúnya Péter: – Örülünk, hogy győzelemmel tudtunk búcsúzni szurkolóinktól és a bajnokságtól. Küzdeni tudásból és sportemberi kvalitásokból ma jelesre vizsgáztunk.
Nagy Károly: – Jó kezdés után felpuhult a védőjátékunk és a visszarendeződést sem tudtuk megoldani. Sok könnyű gólt kaptunk, emiatt nem sikerülhetett a pontszerzés.

14. Mezőkövesdi KC 26 4 1 21 669–778 –109  9

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.