Férfi kézilabda NB I: két góllal győzött a Csurgó

2014.12.14. 20:18
A szünetben már hat góllal vezetett, végül azonban csak kettővel nyert a második helyen álló Csurgó az Orosháza vendégeként a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

B.BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21–25 (10–14)
Gyöngyös, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
GYÖNGYÖS: Tamási – Szalafai, Marczinkó 3, Bakos Gy. 3 (2), Sándor Á., Varsandán M.1, Iváncsik Á. 2. Csere: HUDÁK, Holló Márk (kapusok), Simon B. 1, NAGY B. 5 (2), Czina, DEBRECZENI 5, KOLLER, Tóth Á. 1. Edző: Gulyás István
TATABÁNYA: PAUL – Pásztor Á., Boskovics 3, Diaz 1, Mousavi 4, BODÓ 7, Törő 3. Csere: Babasafari (kapus), KATZIRZ 1, DÉNES, HARSÁNYI 5 (4), Juhász Á. 1, Mazak. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 5–9. 24. p.: 7–12. 36. p.: 12–16. 42. p.: 13–16. 48. p.: 15–20. 54. p.: 19–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/4
Gulyás István: – Az első félidei gyenge támadó játékunk meghatározta a mérkőzés végkimenetelét, a Tatabánya van olyan jó csapat, hogy ezzel tudott élni.
Matics Vladan: – Harcos mérkőzés volt, ilyen védekezéssel és kapus teljesítménnyel egyetlen csapattól sem kell tartanunk.

FŐNIX-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–MEZŐKÖVESD 28–32 (10–15)
Balmazújváros, 500
néző. V: Bán, Szloska
BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – Diorisz 4, Oláh T. 1, Salamon 1, ISTVÁN 3, Acusi 5 (3), Csuruvia 2. Csere: Oláh Z. (kapus), Korsós 2, Balázs, BALI 6, Nagy N. 2, Füleki, Temesvári 2, Hajdú. Edző: Füzesi Ferenc
MEZŐKÖVESD: VOLAREVICS – VASICS 5, DZONO 7, Trifkovics 1, Pavlovics, Radnics 3, Szepesi 4. Csere: Holló (kapus), CSUZICS 7 (2), Lókodi 1, Purgasemi, Grünfelder 3, Terenyi, Nakajenka 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 5–6. 20. p.: 7–7. 25. p.: 9–11. 35. p.: 13–19. 40. p.: 16–22. 55. p.: 25–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2
Füzesi Ferenc:
– Miután szinte hibátlanul támadott a Mezőkövesd, nagy nyomás nehezedett ránk, és ezt nem is bírtuk el. Amikor esélyünk nyílt volna, hogy közelebb zárkózzunk, rendre hibáztunk. A helyzetünk nehéz, de nem reménytelen.
Skaliczki László.
– Különösen a középső hármasunk volt nagyon kreatív, és a csapat jó produkcióval hálálta meg a hétközi munkát. Kifejezetten tetszett a mai produkciójuk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CSURGÓI KK 25–27 (9–15)
Orosháza, 500
néző. V: Dobrovits, Tájok
OROSHÁZA: Ivanisevics – Benis 3, MILOVICS 5, Morva 1, Mazics 3, Cemas 1, Németh L. 1. Cs: Herjeczki, Miklós (kapusok), KNEZEVICS 7 (4), Berta 1, Stranigg J. 1, Szeitl, Varsandán Á. 2, Tárkányi. Edző: Vladan Jordovics
CSURGÓ: MIJATOVICS – Gebhardt 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Herbert, Osztrousko 3, Ratajec 2, Nagy M. 1. Cs: Balogh T. (kapus), Csavor 2, Puhovszkij, Pordán 3, Lele 2 (1), Gazdag 3 (2), BORSOS 4, Nagy D. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 4–7. 17. p.: 7–8. 22. p.: 7–11. 25. p.: 8–14. 41. p.: 13–22. 48. p.: 17–24. 52. p.: 19–27. 58. p.: 24–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Vladan Jordovics:
– Amit a mérkőzés előtt megígértünk, vagyis hogy harcolunk, küzdünk, azt betartottuk. Sokkal jobb csapattól kaptunk ki.
Sótonyi László: – Ötven percig nagyon jól játszottunk, ezért kijár az elismerés csapatomnak.

1. MOL-Pick Szeged 16 16 571–374 +197 32
2. Csurgói KK 16 14 1 1 452–362 +90 29
3. Grundfos Tatabánya KC 15 12 3 358–331 +27 24
4. Balatonfüredi KSE 15 10 1 4 422–366 +56 21
5. B. Braun Gyöngyös 16 7 1 8 430–427 +3 15
6. Orosházi FKSE LINAMAR 14 6 1 7 376–379 –3 13
7. Mezőkövesdi KC 16 6 1 9 398–422 –24 13
8. Ceglédi KKSE 15 4 11 412–459 –47 8