Férfi kézi NB I: a Szeged magabiztosan legyőzte az Egert

B. A.B. A.
2023.11.18. 19:47
Könnyedén nyert a Szeged az Eger ellen (Fotó: Kovács Péter)
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában a Szeged 42–28-ra nyert az Eger ellen, a Dabas 30–21-es sikert aratott a Budakalász felett, míg a Csurgó a Balatonfüred ellen szerezte meg idénybeli ötödik győzelmét.

Az Eger az első félidőben tartotta magát a Szeged otthonában. A második félidő első tíz percét azonban 11–3-ra nyerték a hazaiak, és ezt a magabiztos előnyt meg is tartották a meccs végéig. A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolc lövésből hét gólig jutó Borut Mackovsek volt.

A Dabas már az első félidőben hét gólos előnyt épített ki a Budakalásziak ellen, Pallag Péter István a felé szálló 38 labdából 18-at is hárított, míg Bálint Bence a két hétméteresét ugyan kihagyta, de így is hét góllal járult hozzá a hazaiak sikeréhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
OTP BANK-PICK SZEGED–QHB EGER 42–28 (16–13)

Szeged, 1382 néző. V: Rontó, Szanyi.
SZEGED: Nagy M. – SZILÁGYI BENJÁMIN. 5 (1), Stepancic 1, Bombac, Gaber 2, MACKOVSEK 7, JELINIC 6. Csere: Imsgard (kapus), Szita, Molina 2, BODÓ  6, Martins   2, Garciandia  3, Fekete G.  1, SOSTARIC 6, Dzialakiewicz  1. Edző: Kárpáti Krisztián
EGER: MARCZIKA – Lezák  2, Nastaj  3, Zennadi  4, Kiss G., F. Silva  2 (1), Tóth K.  3. Csere: Ágoston Á. (kapus), Bajus, TÓVIZI  5, Maracskó 1, Boros 3, Kavin  1, Döme, SZÁVA  4, Hebo. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása.  4. perc: 2–1.  11. p.: 4–6.   14. p.: 7–6.  22. p.: 11–10.  26. p.: 13–11.  33. p.: 18–14.  38. p.: 24–15.  43. p.: 30–18.  48. p.: 34–22.  53. p.: 36–24.  57. p.: 39–25.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Kárpáti Krisztián:
– Sorsdöntő Bajnokok Ligája mérkőzések előtt állunk, ezért köszönet az Egernek, hogy hozzájárult a pályaválasztói jog felcseréléséhez. A második játékrészben nyújtott teljesítményünkkel elégedett vagyok.
Tóth Edmond:
– Egy félidőn át tartottuk a lépést a Szegeddel. A szünet után erődemonstrációt tartott ellenfelünk. A 28 lőtt góllal elégedett vagyok, a védekezésünk viszont hagyott kívánni valót maga után.

MOL TATABÁNYA KC–FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM 34–29 (15–15)
Tatabánya, 1887 néző. V: Fekete, Hajdu
TATABÁNYA: BARTUCZ – RODRÍGUEZ P. 4, Maras 3 (2), Juhász Á. 4, Topic 3, PERGEL 7, Krakovszki B. 4 (2). Csere: Székely (kapus), Vajda H. 1, Győri M. 1, ANCSIN 4, Enomoto 2, Yadegari 1. Edző: Tombor Csaba
VESZPRÉM: BALOGH T. – Hornyák B. 2, Szuharev 2, TARABOCHIA 5, Bugyáki 2, Djukics 3, Kaled 2 (1). Csere: Mojszilov, Gödör (kapusok), HÁRI 5 (2), Kristóf M. 2, Szmetán P. 1, Vetési 1, Preszter 1, Grünfelder 3. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 11. p.: 66. 14. p.: 7–9. 22. p.: 10–10. 27. p.: 14–15. 36. p.: 21–16. 38. p.: 24–15. 41. p.: 23–22. 46. p.: 26–23. 50. p.: 28–24. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Tombor Csaba: – Küzdelmes találkozó volt. Akadtak olyan játékosaim, akik ugyan a padon ültek, nem tudtam bevetni őket, mert nem voltak olyan állapotban. Nagyon nehéz kétszer is csúcsra járatni a társaságot egy héten belül. Az első félidőben nagyon nehezen indult be a szekér, a szünet után döntöttük el a mérkőzést. Tovább kell építkeznünk, készülünk a keddi, Sporting elleni Európa-liga-találkozóra.
Danyi Gábor: – Jobban játszott az ellenfél, megérdemelte a győzelmet. A hátralévő három őszi mérkőzésből kettőt meg akarunk nyerni. Nem vallottunk szégyent, a második félidő eleje nem úgy sikerült, akkor alakult ki a döntő különbség. Valójában ennél nagyobb a differencia a két csapat között, igyekeztünk a legjobb arcunkat mutatni, és egy jobb csapat ellen is gyakorolni néhány játékelemet.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 30–28 (14–12)
Csurgó, 850 néző. V: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ: Holló – KRSZMANCSICS 10 (7), Markez 3, Szeitl E. 2, Vasvári, Herceg 1, Spruk. Csere: Füstös (kapus), Bazsó 2, PAPP T. 4, Mazurek, Borsos, Tóth P. 1, Tufegdzsics 2, GÁBOR M. 3, ZAGAR 2. Edző: Baranyai Norbert
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 3 (3), KLJUN 4, Szöllösi B. 2, SZŰCS BENCE 5, VARGA M. 4, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Szretenovics, Kemény, Gosztovics 4 (4), Szmetán M. 1, Németh B. 1, SIKOSEK 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 4–6. 22. p.: 10–10. 35. p.: 17–14. 39. p.: 19–18. 44. p.: 21–20. 49. p.: 24–24. 55. p.: 28–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 9/7
Baranyai Norbert: – Parázs, jó hangulatú mérkőzést vívtunk, vérbeli rangadó volt. Két héttel ezelőtt fájó volt a vereség, amelyet sikerült feledtetnünk. Most a lerohanásainkból több gólt szereztünk, és ezúttal mindenki sokat tett hozzá a győzelemhez. Ez a legbiztatóbb a jövőre nézve, hiszen nehéz mérkőzések várnak még ránk.
György László: – Küzdelmes, igazi rangadóhoz méltó játék volt. Két hasonló félidőt játszottunk, kicsin múlott, hogy kinek a javára dől el a mérkőzés. A Csurgó jól kihasználta az apró hibáinkat, és a kritikus helyzetekben jól helytállt. Nekünk nem sikerült, de tanultunk ebből is.

DABAS KC–CYEB-BUDAKALÁSZ 30–21 (16–9)
Dabas, 900      néző.      V:      Andorka, Hucker.
DABAS: PALLAG – HORVAT 4 (2),  Ács T. 2,  GARAJSZKI 1, KOLLER      6,  Török 3,    Laurinyecz  1. Csere: Nagy T. (kapus), BÁLINT B.      7, Bognár N. 1, FEKETE B. 4, Szöllősi Sz. 1,     Szeverényi, Katona, Hunyadi.      Edző:      Tomori Győző
 BUDAKALÁSZ: Tóth M. – Varjú, Raniszavljevics, Kiss B. 1, Mihalin 2,  Juric-Grgic      2 (1),    KOVÁCS D.      4 (1). Csere: Váczi D. (kapus), Tyiskov      1,      Tóth Sz., Halász 4, SZAKÁCS 4,  Sinkovits  3, Berényi, Dávid M. Edző:   Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3.  20. p.:      10–5. 26. p.: 14–8. 36. p.: 18–12. 46. p.: 23–14. 53. p.:      27–17.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
Tomori Győző:      – A kapusteljesítményünk alapozta meg a mérkőzés kimenetelét. Mivel hátul stabilak voltunk, így ez a támadójátékunkra is hatással volt. Örülök, hogy biztosan és végig koncentrált játékkal tudtunk nyerni.
Csoknyai István:      – Nagyon jó küzdőszellemben kézilabdázott a Dabas, ami nekünk nem sikerült. Futottunk az eredmény után, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, többet hibáztunk. A hátralévő két hazai mérkőzésen kell pontokat szereznünk ősszel.

HSA NEKA–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 29–28 (14–14)
Balatonboglár, 200 néző. V: Hargitai, Markó
NEKA: MIKLER K. – KRAKOVSZKI ZS. 9 (2), Dely 3, SZTRAKA 5 (2), Gál D. 1, Kovács T., MOLNÁR R. 4. Csere: Deményi (kapus), Karai 1, Tóth L. 2, Kathi, Ludmán 3, Sisa 1 (1). Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Tomics – Jaros 2, Schäffer 3, Ubornyák 2, HEGEDŰS M. 5, Schmid, Varsandán M. 2 (1). Csere: Podoba (kapus), Jóga 2, Bura 3, GRÁF 5, Lakosy 4 (2), Edwards, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–0. 14. p.: 7–4. 18. p.: 7–8. 22. p.: 10–10. 32. p.: 16–14. 38. p.: 17–18. 42. p.: 20–21. 47. p.: 23–21. 52. p.: 26–24. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Sótonyi László: – Az elmúlt két fordulóban nem voltunk elégedettek a játékunkkal, de sokat dolgoztunk a megoldáson. Ezen a találkozón azt az arcunkat mutattuk, ami ránk jellemző: a kemény védekezés, a taktikus játék, s az a fajta mentalitás, ahogy a kispad együtt él a játékkal. Büszke vagyok a srácokra, mert nagyon erős Gyöngyöst sikerült legyőznünk.
Bíró Balázs: – Megérdemelten nyert a hazai csapat. A NEKA a játék minden elemében jobb volt nálunk, emiatt csalódott vagyok. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, amit a meccs előtt megbeszéltünk, már a nyolcadik percben hamvába dőlt, s szinte az összes lélektanilag fontos helyzetből rosszul jöttünk ki.

1. Veszprém 10 10 414–271 +143 20
2. Szeged 10 9 1 352–277 +75 18
3. Tatabánya 10 7 3 298–281 +17 14
4. FTC 10 5 1 4 320–307 +13 11
5. Csurgó 10 5 1 4 290–293 –3 11
6. Balatonfüred 10 5 5 274–274 0 10
7. NEKA 10 5 5 265–269 –4 10
8. Gyöngyös 10 5 5 300–318 –18 10