Férfi kézilabda NB I: győzött a Balatonfüred és a Cegléd

2013.02.22. 21:02
A Balatonfüred hazai pályán, míg a Cegléd idegenben nyert pénteken a férfi kézilabda NB I-ben.

A hazai pályán bravúrokra is képes Pécs fordulatos csatában veszített két pontot, pedig többször is volt lehetősége, hogy őrizze, sőt növelje előnyét. A dicséretesen hajrázó Cegléd nyolc perc alatt hat egyes részeredményt ért el, ezzel el is döntötte a maga javára a csatát.

A füredi mérkőzés elején remekeltek a kapusok, alig láttak gólt a szurkolók. Aztán a Gyöngyös lábra kapott, és negyedóra elteltével kezdett elhúzni. A fürediek ezután a fiatal Zdolik Bence remek átlövésgóljaival újra fordítottak, s már nem engedték ki kezükből a kezdeményezést. A hazai gárda végül 45 percen át vezetve, megérdemelten szerezte meg a fontos két bajnoki pontot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
PÉCSI VSE–CEGLÉDI KK 28–29 (16–15)

Pécs, 400 néző. V: Bacs, Bán
PÉCS: Bősz – Bujtár 2, GRÜNFELDER 8 (4), Hajdu G. 11, Hajdu T. 2, Szőllősi B., Szepesi 4 (1). Cs: Nikolics (kapus), Kurbely, Szögi, Sebestyén, Szomor, Papp M. 1. Edző: Koleszár György
CEGLÉD: Iglesias – POCSAI 5, MEKARU 9 (2), Bíró 4, Dengi 1, Lepsényi 3, Varga P. 1. Cs: BARTUCZ (kapus), DOBÓ 5, Antal Sz., Tóth N., Savon, Takács B., Hódi 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 8–5. 24. p.: 13–10. 41. p.: 20–20. 46. p.: 24–22. 54. p.: 25–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Koleszár György: – Újra nagyszerűen küzdöttünk, de kulcsjátékosaink gyengébb teljesítménye miatt nem tudtunk nyerni.
Kökény István: – A második félidő hajrájában korábban is eldönthettük volna a mérkőzést, de a sokgólos meccsen így is nagyon fontos győzelmet arattunk.

BALATONFÜREDI KSE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–25 (16–13)
Balatonfüred, 600 néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: SZATMÁRI – Nagy D., GRIGORJEV 4 (2), Rio 3 (1), Kovács Gy., ZDOLIK 8, PÁSZTOR 6. Cs: Szabó T. (kapus), Kiss Á., Lelkes 2, SZŐLLŐSI B. 3, Sandrk 1, Kemény 1. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Hudák – Gúnya 1, Oláh T., Frey 1, Sándor Á., GAZDAG 5 (4), Varsandán 1. Cs: Tamási (kapus), Bakos D. 1, SZABÓ P. 10, Sándor R. 2, Doros, Debreczeni 2, Koller, Kotormán 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 10. p.: 3–3. 14. p.: 4–6. 20. p.: 10–6. 27. p.: 14–11. 38. p.: 18–14. 45. p.: 21–16. 54. p.: 25–19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Sótonyi László: – A mi böjtünk befejeződött ezzel a győzelemmel. Igazi csapatként küzdve nyertünk.
Nagy Károly: – Nagy csatában, a hazai pályát jobban kihasználva nyert a Balatonfüred, amely a második félidőben döntötte el a találkozót.

1. MKB Veszprém KC 17 16 1 643–407 +236 32
2. Pick Szeged 16 15 1 552–385 +167 31
3. Csurgói KK 18 13 5 475–472 +3 26
4. Grundfos Tatabánya KC 17 10 2 5 457–435 +22 22
5. B.Braun Gyöngyös 18 6 4 8 453–488 –35 16
6. FTC-PLER 18 7 2 9 466–487 –21 16
7. Balatonfüredi KSE 18 6 1 11 443–488 –45 13
8. Váci KSE 18 5 13 449–538 –89 10