Férfi kézilabda NB I: először nyert a Cegléd

MTI MTIMTI MTI
2013.09.20. 20:16
Megszerezte első győzelmét a Cegléd a férfi kézilabda NB I idei szezonjában: pénteken a sereghajtó Mezőkövesdet verte hazai környezetben.

FÉRFI KÉZI NB I
4. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE
CSURGÓI KK 26–31 (14–17)
Balatonfüred, 500
néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: Székely – Tombor , GRIGORJEV 5, Szöllősi B. 3, Kovács Gy. 1, ZDOLIK 10 (3), Pásztor 1. Csere: Komendánt (kapus), Nagy D., Gerdán, Juhász K. 2, Bóka 2, Kis Á., Bánhidi, Lelkes, Faluvégi 1. Edző: Sótonyi László
CSURGÓ: WYSZOMIRSZKI – Balaga 5, Szöllősi Sz. 2, Herbert, Borsos 3, Pordán 2, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), PURHOUSZKI 6, Gazdag T., Oláh G. 4 (3), LELE 7, Vadkerti G. 1, Országh, Golubovics, Győrffi. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 23. p.: 11–10. 27. p.: 13–14. 36. p.: 16–20. 45. p.: 19–26. 54. p.: 25–27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Sótonyi László: – Mindössze tíz perc jó játékkal nem lehet egy ilyen jó csapat ellen nyerni. Szépen visszajöttünk ugyan a mérkőzésbe, de a tapasztalat és a tudás eldöntötte a két pont sorsát.
Imre Vilmos: – Nehéz mérkőzésre számítottam és az is lett. Úgy érzem, hogy nagyobb rutinunknak köszönhetjük győzelmünket.FÉRFI KÉZI NB I
4. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE–MEZŐKÖVESDI KC 28–21 (10–11)

Cegléd, 600 néző. V: Natkai, Szalay
CEGLÉD: BARTUCZ, POCSAI 6, Perisic 2, ANTAL 4, Bíró 5 (2), Takács 3, Hódi 1. Csere: Bősz, Vujovics (kapusok), Dengi 1, Lászlai 3, Lepsényi 2, Varga P. 1. Edző: Kökény István
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J., Benis 3, Grünfelder 2, DUKIC7, Trivkovics 1, Dobó 1, Szepesi 2. Csere: Fekete L., Molnár F. 5 (4), Gyuris. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása: 14. perc: 5–5. 24. p.: 9–9. 37. p.: 13–14. 47. p.: 21–15. 54. p.: 25–19
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/4
Kökény István: – Számítottunk rá, hogy a Mezőkövesd kifárad, amit ki is használtunk. A lelkes és stabil védelem mögött kapusunk, Bartucz László kimagaslóan védett.
Avar György: – A második félidő elején egy góllal vezettünk, majd tíz perc alatt eldőlt a mérkőzés, nem a mi javunkra.