Férfi kézilabda NB I: egy gól döntött Csurgón, tíz volt közte Tatabányán

2015.08.28. 20:24
A Csurgó nagy csata végén, egy góllal győzte le a vendég Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I első fordulójának pénteki játéknapján.

A Tatabánya fölényes, tízgólos sikerrel kezdte meg bajnoki szereplését: könnyedén győzött a PLER ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

CSURGÓI KK–B.BRAUN GYÖNGYÖS 28–27 (13–12)
Csurgó, 700
néző. V: Kékes Cs. , Kékes P.
CSURGÓ: Bartucz – Hornyák P. 3 (3), Pazin 3, Faluvégi 3, Vadkerti G. 1, Hadziomerovic, Nagy M. Csere: Székely M. (kapus), Herbert, Pordán 2, Gazdag 2 (1), Gebhardt, Cavor 8, Mota 5, J. Mikita, Jerebie 1. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Hudák – Falcon, Marczinkó 3, Koller T. 2, Juhász K. 2, Bali R. 4, Varsandán M. 2. Csere: Tamási (kapus), Sándor Á., Kovacsics P., Rédai, Nagy B. 3, Debreczeni 3, Szemikov 4 (3), Mester 4, Szalafai. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 24. p.: 10–10. 25. p.: 12–11. 32. p.: 14–14. 42. p.: 17–21. 50. p.: 23–24. 56. p.: 26–25. 58. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Sótonyi László:
– A szezonnyitó mérkőzés minden nehézségével találkoztunk. A csapat egységének és küzdőképességének köszönhetően „visszajöttünk” a mérkőzésbe, és sikerült nyernünk. Dicséret illeti érte a csapatot.
Debre Viktor: – Végig nagyon kiélezett volt a mérkőzés, a meccs hajrájára elfáradtunk. Az utolsó pillanatig volt esélyünk a döntetlenre, a játékunk alapján rászolgáltunk volna egy pontra. Sajnos nem sikerült.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–PLER BUDAPEST 32–22 (18–9)
Tatabánya, 700
néző. V: Janáky, Temesi
TATABÁNYA: R. MIJATOVICS – KRSZMANCSICS 6, Szöllősi Sz. 1, Katzirz 1, Dénes J., Harsányi G. 2 (1), Pásztor Á. 3. Csere: Borbély (kapus), BODÓ 5, Törő, Mazák 2, Juhász Á. 2, Lele 2, Díaz 2, VUJOVICS 6 (1), Vaskó. Edző: Vladan Matics
PLER: Kránitz – Bujdosó, Leimeter 2, Bakos 1 (1), Kocsi 1, LÓKODI 6, B. Radjenovics 3. Csere: Tóth N. (kapus), Benmiloud 2, Nagy Sz. 1, Oláh T. 2, TÓTH P. 3, Laurencz 1, Bohács. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulás. 6. perc: 3–4. 13. p.: 8–5. 19. p.: 11–6. 25. p.: 14–6. 32. p.: 19–9. 38. p.: 20–13. 49. p.: 26–19. 53. p.: 29–19
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Vladan
Matics: – Ilyen mérkőzésre számítottam, gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntöttük. Örülök, hogy sok szép pillanata volt a találkozónak. Tudjuk, minden kezdet nehéz, de mi jók vagyunk, még jobbak leszünk.
Hutvágner István: – Elismerés illeti a Tatabányát, otthonában nem lehettek vérmes reményeink. Néha így is elégedett voltam csapatom játékával.

CEGLÉDI KKSE–SPORT36-KOMLÓ 26–23 (14–13)
Cegléd, 520
néző. V: Bonifert, Oláh V.
CEGLÉD: Bősz – Bíró B. 1, LEPSÉNYI 4, Borsos 1, Tóth N., Grbovics 2, ORSZÁGH 6 (2). Csere: MOJSZILOV (kapus), Andjelics 5 (2), Lászlai 5, I. Perisics 2, Kun A. Edző: Kökény István
KOMLÓ: SELYMES – I. Markovics 4 (1), Jerkovic 3, Nahajenka 1, SZÖLLŐSI BENCE 9, Kordic 2, Szanad 2 (1). Csere: Granic (kapus), Szögi 1, Marcsek 1, Nagy Z., Oszlár, Péter Sz. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 12. p.: 4–4. 15. p.: 6–7. 22. p.: 8–10. 27. p.: 12–12. 34. p.: 16–16. 42. p.: 19–17. 47. p.: 22–18. 54. p.: 23–22
Kiállítások: 10, ill. 16perc
Hétméteresek: 4 /4, ill. 3/2
Kökény István:
– Várható volt, hogy az első mérkőzésünk ilyen döcögős játékot hoz. A védekezésünk nem volt stabil, és a támadásainkban is voltak hibák. A második félidőben könnyűvé tehettük volna a mérkőzést, de felállt a Komló, és nagyon nehéz lett a végjáték. Jobb koncentrációval jól jöttünk ki a végjátékból.
Ratko Djurkovics: – Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni! Vezettünk is, de alaphibákat követtünk el, és a végén nem tudtunk passzolni, amiből három indításgólt kaptunk. Ugyanaz, mint az előző szezonban…