Férfi kézi NB I: Balatonfüreden is nyert a Szeged

2013.12.14. 18:18
A Pick Szeged őrzi hibátlan mérlegét a férfi kézilabda NB I-ben, a 17. fordulóban is nyert – nyolc góllal a Balatonfüred otthonában.

Ez volt a Szeged idei utolsó mérkőzése, a Balatonfüreden aratott siker egyben zsinórban huszadik győzelmét jelentette a csapatnak.

Balogh Zsolt hat góllal vette ki részét a győzelemből, ezzel ő volt csapata legeredményesebb játékosa. A másik oldalon Szöllösi Balázs jutott fél tucat gólig.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–PICK SZEGED 20–28
(10–16)
Balatonfüred, 700 néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Tombor, Németh B. 2, Vasvári, VÁRHIDI 5, SZŐLLŐSI B. 6, Pásztor 1. Csere: Juhász K., Bóka 2, Lelkes, Bujtár, Faluvégi 1, Kemény 1, Zdolik 2, Grigorjev. Edző: Sótonyi László
SZEGED: MIKLER – PARONDO 4, BALOGH Zs. 6, MINDEGIA 4, Zubai Sz. 1, ILYÉS 5, Kekezovics 2. Csere: TATAI (kapus), Vadkerti 1, Larholm 4 (2), Gidai, Lazarics, Schulcz, Vranyes 1, Ancsin. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 9. p.: 2–5. 14. p.: 3–7. 18. p.: 6–8. 23. p.: 6–13. 28. p.: 7–16. 39. p.: 12–21. 48. p.: 17–23. 55. p.: 19–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 4/2
Sótonyi László: – Ennyivel jobb volt a Szeged, gratulálok neki, és további sikereket kívánok a nemzetközi kupában.
Carlos Pastor: – Fontos volt nekünk a jó évzárás, az első félidőben nagyon jól védekeztünk, és ezzel el is dőlt a két bajnoki pont sorsa. Fordulás után már csak a különbség tartására törekedtünk.