Férfi kézilabda NB I: az Eger és a Csurgó is nyolccal nyert

2016.12.17. 20:08
Az otthon játszó csapat sikerét hozta a férfi kézilabda NB I szombati játéknapjának mindkét mérkőzése: az Eger a sereghajtó Mezőkövesdet, a Csurgó pedig az Orosházát verte meg egyformán nyolc góllal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

EGER SBS ESZTERHÁZY–MEZŐKÖVESDI KC 30–22 (15–11)
Eger, 800 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: STOCHL – LEZÁK 6, RADOJEVICS 4, DOBÓ ZS. 9, PETRO 4, Szabó P., ANTL 6 (3). Csere: Repóth (kapus), BAJORHEGYI, KISS G., Dutra 1, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J. – Radnic 2, Grigorjev 4, Grünfelder 1, Trivkovics, LÓKODI 7, Szepesi 3 (3). Csere: Holló B. (kapus), Vukic 1, Vasko, GULAS 4, Pordán, Szelviaszjuk, Kiss R. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–1. 12. p.: 5–3. 18. p.: 7–6. 24. p.: 11–8. 36. p.: 18–13. 42. p.: 22–14. 48. p.: 25–16. 54. p.: 28–18
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Tóth Edmond:
– Nehéz időszakon vagyunk túl, két elveszített mérkőzés után vártuk a Kövesdet. Ezzel a győzelemmel, úgy érzem, kiköszörültük a csorbát. Ez első perctől kezdve sokkal magabiztosabbak voltunk ellenfelünknél, sok kiváló egyéni teljesítményt láttam. Támadásban Dobó Zsolt személyében visszanyertünk egy embert.
Janó Pál: – A stabil védekezésből szerettünk volna kiindulni, ez sajnos nem működött. A második félidő elején döntő szituációkban hibáztunk, amit jól kihasznált az Eger. A játék minden elemében fölénk nőtt a házigazda.

CSURGÓI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 32–24 (13–11)
Csurgó,
600 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
CSURGÓ: BARTUCZ – Hornyák P. 2, Asztrasapkin 5, Mikita J. 2, Oslak 3, HADZIOMEROVIC 6, Radjenovic 2 (1). Csere: BALOGH T. (kapus) 1, Halász L. 1, Varjú M. 1, Pazin, Jerebie 3, FALUVÉGI 5, Gazdag 1, Pordán, Mátó. Edző: Sótonyi László
OROSHÁZA: Herjeczki – Tárkányi, LEVY 4, MILAS 3, Oláh T. 1, Komporály 1, Döme 3. Csere: Miklós (kapus), Markoszki, Morva, Németh G. 1, Pásztor M., Ferenczi 1, Bella Cs. 1, Németh L. 2, KNEZSEVICS 7 (4). Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–1. 14. p.: 3–5. 18. p.: 7–7. 27 p.: 11-11. 35. p: 15–14 40. p.: 19-15. 47. p.: 24-21. 53. p.: 29-22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill.6/4
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László:
– Küzdelmes, hajtós meccset játszottunk, ilyenre készültünk. Kicsit tompán kezdtünk, de a második játékrészben feljavultunk, így biztos győzelemmel zártuk az évet.
Buday Dániel: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A második félidő közepéig jól tartottuk magunkat, addig nyílt volt a mérkőzés. Majd elhúzott a Csurgó, és magabiztosan nyert. Jókor jön a téli szünet, mert van mit javítanunk.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. Mol-Pick Szeged 14 13 1 442–304 +138 27
3. Grundfos Tatabánya KC 14 10 2 2 351–319 +32 22
4. Csurgói KK 14 8 2 4 366–329 +37 18
5. Balatonfüredi KSE 15 7 1 7 380–371 +9 15
6. CYEB Budakalász 14 7 7 339–356 –17 14
7. Sport36-Komló 15 5 3 7 356–400 –44 13
8. Ceglédi KKSE 14 5 2 7 327–357 –30 12