Férfi kézilabda NB I: a Szeged végig vezetett, de csak eggyel nyert Füreden

2011.09.18. 18:09
A Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata végig vezetett, de végül csak egy góllal, 23–22-re nyert Balatonfüreden az NB I vasárnapi rangadóján – a meccset végig irányító szegediek a hajrában megizzadtak.

A találkozót az első percektől a Szeged irányította: 1–1 után hétperces füredi gólcsend következett, közben a vendégek három góllal elhúztak. A Balatonfüred 4–4-nél még megfogta a Szegedet, de ennél tovább nem jutott. A Pick három góllal felelt, és három-négygólos előnyét végig meg is tudta tartani a félidő során.

A 38. percre ötre hízott a vendégelőny (13–18), sőt, egy balatonfüredi időkérés és egy Buday-hetesgól után már hatra (15–21). Ha a szegediek azt hitték, vége, akkor tévedtek: az 52. percre megfeleződött az előnyük, és Tatai védései is kellettek ahhoz, hogy ne olvadjon tovább. Tombor hetese és Pásztor gólja után az utolsó percben már csak eggyel ment a Szeged (22–23), de a bravúros hajrá egyenlítést már nem hozott, pedig 13 másodperc idő még erre is lett volna – a csongrádiak az előző szezonnal ellentétben most győztesen hagyták el a füredi csarnokot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–PICK-SZEGED 22–23 (11–14)
Balatonfüred, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI– Tombor 3 (2), Kis Á., Kovács Gy., Salamon 4, Szöllősi Bence 3, PÁSZTOR I. 6. Cs: SZABÓ T.(kapus), Ivanov, Matteo 1, NÉMETH L. 4 (1), Zdolik 1. Edző: Sótonyi László
SZEGED: TATAI – PRODANOVICS 5, Zubai Sz. 3, Ancsin 3, CZINA, BUDAY 7 (4), Törő 2. Cs: Pribanic, Lékai 1, BAJORHEGYI, Sulc 1, Vadkerti 1, Nagy N. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 11. p.: 1–4. 13. p.: 4–4. 23. p.: 6–10. 40. p.: 13–18. 47. p.: 15–20. 52. p.: 18–21
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Sótonyi László: – Tartalékosan álltunk fel, de hősiesen küzdöttünk, s ez most ennyire volt elég. Kicsit okosabb játékkal pontot szerezhettünk volna.
Skaliczki László: – A mérkőzés nagy részében uraltuk a játékot. Voltak nehézségeink, de túl tudtunk kerülni rajtuk. Hiányzott egy jó formában lévő átlövő a bal oldalunkról.

1. MKB Veszprém KC 5 5 194–120 +74 10
2. Pick Szeged 5 5 165–128 +37 10
3. Csurgói KK 4 3 1 125–92 +33 7
4. Tatabánya Carbonex KC 4 3 1 116–99 +17 6
5. FTC 4 2 2 132–120 +12 4
6. Gyöngyösi KK 3 2 1 93–86 +7 4
7. Kecskeméti KSE 4 2 2 112–116 –4 4
8. Balatonfüredi KSE 4 1 1 2 92–104 –12 3