Férfi kézilabda NB I: a Balatonfüred hozta a kötelezőt

2013.10.25. 20:22
A Balatonfüred 30–25-re legyőzte az Orosházát a férfi kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén. A szünetben még csak két góllal vezettek a hazaiak, de a végére papírformának megfelelő siker születetett.

Nagyon jó mérkőzést játszott egymással a két gárda, és a 37. percig felváltva vezettek a csapatok. Ezt követően a Tombor vezérelte hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és fokozatosan elhúztak.

A kapuban a kiválóan védő Székely Mártonnal nem tudtak mit kezdeni az orosházi lövő emberek, így aztán a fürediek kiváló hajrával megérdemelt győzelmet arattak.

10. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 30–25 (15–13)
Balatonfüred, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: SZÉKELY – TOMBOR 10 (5), KOVÁCS GY. 2, Kis Á., SZÖLLŐSI B. 7, JUHÁSZ 4, Pásztor 2. Csere: Komendánt (kapus), Nagy D. 1, Gerdán, Németh B., Bóka, BÁNHIDI 1, Lelkes 1, Faluvégi 2. Edző: Sótonyi László
OROSHÁZA: Ivanisevics – Balda 1 (1), MORVA 4 (1), Raffai 1, MAZICS 5, Bali 2, NÉMETH L. 3. Csere: HERJECZKI (kapus) 1, Berta, Cifra 4 (3), Milovics 1, Marics 1, Benmiloud 2, Knezevics. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 8. p.: 6–3. 15. p.: 8–7. 28. p.: 13–13. 35. p.: 16–17. 43. p.: 21–17. 51. p.: 25–19. 57. p.: 28–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5
Sótonyi László: – Dolgos mérkőzés volt, és igazi csapatjátékkal sikerült a jól játszó Orosháza fölé kerekednünk.
Vladan Jordovics: – Negyven percig tartottuk a lépést a Füreddel, de utána pontatlanságainkat és rossz lövéseinket kihasználták a helyiek, és kiválóan védő kapusuknak is köszönhetően megérdemelten győztek.

1. Pick Szeged 9 9 293–199 +94 18
2. MKB-MVM Veszprém 8 8 290–186 +104 16
3. Grundfos Tatabánya KC 9 7 2 238–205 +33 16
4. Csurgói KK 9 7 1 1 261–205 +56 15
5. Balatonfüredi KSE 11 6 2 3 292–271 +21 14
6. B.Braun Gyöngyös 9 4 2 3 244–252 –8 10
7. Ceglédi KKSE 10 4 6 233–266 –33 8
8. Váci KSE 8 2 1 5 194–204 –10 5