Férfi kézi NB I: 15 góllal nyert a Veszprém; kikapott a Csurgó

H. D.H. D.
2020.09.13. 19:20
A Veszprém 15 góllal győzte le a Ceglédet (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójának vasárnapi játéknapján a Telekom Veszprém hazai pályán 34–19-re legyőzte a Ceglédet, míg a Csurgó idegenben 24–22-re kikapott a Budakalásztól. A Gyöngyös hazai pályán négygólos előnyt alakított ki az első félidőben, ezt pedig végül meg is tudta őrizni a Balatonfüred ellen (28–24).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉMCEGLÉDI KKSE 34–19 (17–6)
Veszprém, 500néző.Vezette:Réti, Szedmák
VESZPRÉM:Cupara – Siskarjov4,Maqueda2 (1),NENADICS5,A. Nilsson4,Borozan2,STRLEK6 (1). Csere:CORRALES (kapus), Blagotinsek, Tönnesen1,Moraes4,Ligetvári, Lauge4,Mahé2. Edző:David Davis
CEGLÉD:Rózsavölgyi – Gyene3,Kállai1,Németh1,Spekhardt2,Juhász K.2,Szepesi I.1. Csere:KRÁNITZ (kapus), Kiss R.2,Sinkovits1,Vranac2,ZAKICS4 (1). Edző:Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 5. perc:2–1.10. p.:6–2.15. p.:9–4.24. p.:14–5.29. p.:16–6.37. p.:19–12.44. p.:26–14.51.p.:29–16. 58. p.:33–18
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 2/1
David Davis:– Elégedett vagyok a látottakkal, hiszen kellően komolyan vették a fiúk ezt a találkozót. Jó érzésekkel tudunk utazhatunk szerdán Nantes-ba, a Bajnokok Ligája nyitányára,
Nagy Károly:– Alakulófélben lévő csapatomnak az egyik célja az volt, hogy a fiatal játékosok szokják a légkört. A megilletődöttség érződött az első játékrészben rajtunk, de a második félidőben már sokkal jobban teljesítettek. Egyelőre itt tartunk, próbálunk beleerősödni az NB I-be.

BUDAKALÁSZ KZRTCSURGÓI KK 24–22 (13–10)
Budakalász,
zárt kapuk mögött.Vezette:Hargitai, Markó
BUDAKALÁSZ:VÁCZI D. – Varjú, PERISICS 8 (2),Radnic1,ROTIM1,KONCZ6,Holpert5. Csere:Boros (kapus), TYISKOV2,Prokop1,Nagy N., Fórizs, Kiss B., Ceranic, Simányi, DÁVID. Edző:Csoknyai István
CSURGÓ:TATAI – Vasic2,Krecic2,Hanusz2,Szeitl E.1,Nagy Sz.3,A. Kovacevic3. Csere:Füstös (kapus), Mladen Krszmancsics1(1),LEIMETER4,Gábor M.1,Vasvári, Gebhardt, Kerkovits3 (3),Popovics, Borsos. Edző:Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 6. perc:3–3.18. p.:6–8.23. p.:11–9.30. p.:13–10.37. p.:16–12.47. p.:18–18.54. p.:22–21.57. p.:24–22
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 5/4
Csoknyai István: –Küzdelmes, kemény mérkőzésen szereztük meg a győzelmet. Ötven percig azt a játékot játszottuk, amit elterveztünk, a végén inkább a küzdelem dominált. Hasonlóan az előző meccsünkhöz, most is a védekezés és a kapusteljesítmény döntötte el a pontok sorsát.
Alem Toszkics: –Újra bebizonyosodott, ha nyomás alatt játszunk, elveszítjük a mérkőzést. Amennyiben nem mi vezetünk, nem úgy kézilabdázunk, ahogy kellene. Mentálisan rendbe kell tenni a társaságot.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖSBALATONFÜREDI KSE 28–24 (14–10)
Gyöngyös,500néző.V.:Medve, Südi
GYÖNGYÖS:NAGY B. – Urbán, MARKEZ5,DURIS3,VILOVSZKI1,Herceg2,VARSANDÁN8 (4). Csere:Merkovszki (kapus), Halász2,Jaros, UBORNYÁK4,Hegedüs, GÁBORI3,Rosta B., GERDÁN, Gráf. Edző:Konkoly Csaba
BALATONFÜRED:Bősz – P. Rodríguez2,MALINOVIC7,Szűcs B.1,Dénes, Varga M.1,Bóka2. Csere:Andó (kapus), KEMÉNY4 (1),Kőhegyi, SZÖLLŐSI B.4,Horváth L., Ág1,Brandt, Draskovics2,Határ. Edző:György László.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1,12. p.:7–1,18. p.:10–5,24. p.:12–8,36. p.:16–12,42. p.:19–17,48. p.:24–19,54. p:26–21
Kiállítások:12, ill. 8 perc.
Hétméteresek:4/4, ill. 4/1.
Konkoly Csaba:–
Rendkívül jó hozzáállással és kellő motivációval vágtunk bele a találkozóba. A nyári edzőmérkőzésen elszenvedett vereség után fűtött bennünket a visszavágási vágy. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, ezúttal is csapatként működtünk kiválóan. A játék minden elemében ellenfelünk fölé nőttünk.
György László:– Motiváció nélkül kezdtünk, amit kihasznált a házigazda, öt-hatgólos hátrányból igyekeztünk visszakapaszkodni. Ahhoz, hogy Gyöngyösről ponttal vagy pontokkal távozzunk, ettől lényegesen több kell: nagyobb elszántság, pontosabb helyzetkihasználás.