Férfi kézilabda: Mirza Dzomba befejezte aktív pályafutását

Vágólapra másolva!
2011.08.28. 10:37
Címkék
A korábban Veszprémben is megfordult világklasszis horvát kézilabdázó, Mirza Dzomba profiként befejezte aktív pályafutását. A 34 éves olimpiai és világbajnok jobbszélső azért döntött így, mert nem talált magának megfelelő klubot.

Dzomba a világklasszisok sorát felvonultató spanyol Ciudad Realban is kulcsembernek számított egészen 2007-ig, amikor hazaigazolt az európai színtéren szintén meghatározó CO Zagrebhez. Utóbbi idényét a lengyel bajnok Kielcénél töltötte.

Dzomba tagja volt a 2004-ben olimpiát nyerő horvát válogatottnak, amely egy évvel korábban a világbajnokságon is diadalmaskodott, szintén a szélsővel a soraiban. Éremgyűjteményét válogatottként további vb-ezüstérem, valamint Eb-ezüst gazdagítja.

Legfrissebb hírek

Schäfer András nélkül verte meg a Mönchengladbachot az Union Berlin

Német labdarúgás
9 perce

Héder Barna továbbra sem fizet és a sajtót teszi felelőssé

Párizs 2024
1 órája

Műkorcsolya: olimpiai indulóink egyéni csúcsot futottak

Téli sportok
1 órája

Ötméteresekkel kapott ki a III. Kerület a női vízilabda Eurokupában

Vízilabda
1 órája

Magyarország második az EA vízilabda-ranglistáján

Vízilabda
1 órája

A Budai Farkasok legyőzték az ETO-t a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
1 órája

Erste Liga: kilencgólos meccsen verte a DVTK a Dunaújvárost

Jégkorong
1 órája

ICEHL: legyőzte az utolsó helyezettet a Ferencváros, a túlóra hozta meg a Volán sikerét

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik