Férfi kéziseink hibátlan mérleggel jutottak ki az Eb-re

2015.06.13. 15:54
A magyar csapat a hatodik selejtezőjét is megnyerte (Fotó: Hegedüs Gábor)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–28-ra legyőzte Ukrajnát az Európa-bajnoki selejtezőkör záró mérkőzésén, így Talant Dujsebajev csapata hibátlan mérleggel jutott ki a januári, lengyelországi kontinensviadalra.

A MÉRKŐZÉS

A mieink a már biztos csoportelsőség tudatában készülhettek a mérkőzésre, míg Ukrajna pont nélkül, a csoport utolsó helyén zárva érkezett Győrbe, így igazán tétje nem volt a mérkőzésnek, a mieink szempontjából az Eb-n való kiemelés volt a tét. Ennek megfelelően mindkét válogatott megfiatalítva lépett parkettre, a magyar csapat átlagéletkora 23 év volt.

Vadkerti Attila elbúcsúzott a válogatottól

Jól kezdtük a találkozót, Ancsin Gábor és Bodó Richárd is betalált az első percekben, kétgólos előnyt állandósítottunk. Ám ez nem tartott sokáig, az ukránok jól tartották magukat, Roman Csicsikalo vezérletével a 11. percben egyenlítettek. Ancsin, Balogh Zsolt és az első félidőben hat gólig jutó Bodó vezetésével a magyar válogatott szinte végig lépéselőnyben volt, ám a több kimaradt hetes megnehezítette a nagyobb előny kiharcolását.

Hornyák Péter a hajrában kétszer is betalált, Faluvégi gólja pedig azt jelentette, hogy a szünetben eggyel vezetett a magyar válogatott (15–14).

A fordulás után gyorsan egyenlített Ukrajna, és hosszú percekig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a házigazda magyar válogatott nem tudott egygólosnál nagyobb előnyt kiharcolni. A 37. percben Ancsin tört meg egy négyperces gólcsendet, majd a második félidőre a magyar kaput védő Székely Márton kezdte elkapni a fonalat. Ennek is köszönhetően a magyar válogatott a 45. percben már négy góllal vezetett, Pásztor Ákos és Bánhidi Bence is gólokat lőtt.

Ez a különbség állandósulni látszott, mígnem Csicsikalo ismét megszórta magát a második félidő derekán, talpról elengedett lövései rendre utat találtak a magyar kapuba. A vendégek felzárkóztak két gólra, de a hajrát nem bírták. Hegedűs Márk remek gólokat szerzett beállóból, majd Faluvégi állította be a végeredményt. A közönség parkettre követelte a válogatottól búcsúzó Vadkerti Attilát, aki az utolsó fél percre be is állt, de gólt nem tudott szerezni. A 112-szeres válogatott játékosnak ez volt az utolsó meccse címeres mezben (32–28).

A megfiatalított magyar válogatott nyögvenyelős győzelmet aratott Ukrajna ellen, és hibátlan mérleggel harcolta ki a részvételt a januári, lengyelországi Európa-bajnokságon.

MAGYARORSZÁG:
Bartucz – PÁSZTOR Á. 3, Ancsin G. 2, Szöllősi Balázs 1, BÁNHIDI 3, BODÓ 9, Vadkerti A. Csere: SZÉKELY M. (kapus), Ligetvári, Bóka 1, Borsos, Balogh Zs. 2, Hegedűs M. 3, Faluvégi 3, Gazdag 3 (2), Hornyák P. 2. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
UKRAJNA:
Csuprina – Kozakevics 2 (1), CSICSIKALO 8, Mankovszkij, Kljujko 3, Zsukov, ZSUK 5. Csere: Brazsnik (kapus), Karamisev 1, Szeverin 3, Goncsarov 3, Tilte 3 (2), Akimenko. Szövetségi kapitány: Vitalij Andronov
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 8–7. 22. p.: 10–10. 28. p.: 13–12. 37. p.: 17–17. 43. p.: 21–18. 49. p.: 24–20. 54. p.: 26–24. 57. p.: 29–26
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 3/3
Talant Dujsebajev:
– A győzelem mindig örömet szerez, de a játékunkkal nem lehettem elégedett. Ezért én vagyok a felelős, mert az idény utolsó meccsére nem tudtam kellően motiválni a fiatalokat. A gyenge teljesítmény főleg az én hibám. Sok-sok edzés vár ránk az Eb-ig, de az első nagy lépést megtettük, százszázalékos eredménnyel jutottunk ki Lengyelországba.
Vitalij Andronov:
– Átalakítjuk a csapatunkat, amelynek még túlterhelést okoz négy napon belül három mérkőzés. A magyarokkal így is nagy iramú, jó színvonalú meccset játszottunk.

148–178 0
Magyarország kijutott a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokságra.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Bóka talál be az utolsó perc elején, de nem adják meg, mert belép. Vadkerti pedig érkezik a parkettre. Faluvégi szerzi a meccs utolsó találatát.32–28 A VÉGE!
59. perc: Ki más?! Ismét Csicsikalo talál be, nyolcadszor ma. Hegedűs Márk is betalál, a kettejük gólcsatáját hozza az utóbbi két perc. 31–28
58. perc: Csicsikalóval nem bírunk, talpról, test mellől lő a rövid felsőbe a jobb oldalról. Jó bejátszás Hegedűsnek, a beálló be is dobja a ziccert. A közönség Vadkertit követeli a pályára.30–27
57. perc: Balogh harcol ki hetest. Gazdag kipókhálózza a jobb felsőt a hétméteresből, Csuprina tehetetlen. 29–26
56. perc: BODÓ! Megvan a kilencedik gólja a találkozón, ezúttal a bal oldalról lövi át a falat és a bal alsóba helyez. Zsuk hozza vissza a vendégeket két gólra. 28–26
55. perc: Bóka Bendegúz talál be a mieinknél, de Karamisev gyorsan válaszol. 27–25
54. perc: Csicsikalo hozza közelebb a vendégeket, hatodik gólja ez a mai meccsen. 26–24
53. perc: Szépen kijátsszuk ezúttal is a figurát emberhátrányban, de Faluvégi ziccerét hárítja Blazsnyik. Megtalálják a rést a falon az ukránok, Szeverin eredményes, kiegészülünk közben. 26–23
52. perc: Vészkapussal a mieink támadásban, szépen végigvisszük a figurát, és Bodó góllal fejezi be. Az ukránok villámgyorsan válaszolnak, nem tudunk visszarendeződni, Zsuk talál be. 26–22
51. perc: Megvan Bodó hetedik gólja a találkozón, a bal oldalról tör be és lő a bal alsóba. Zsuk harcol ki hetest Hegedűs mellett, a magyar játékost ráadásul ki is állítják. Tilte bevágja a hetest, Székely „szeme közé”.25–21
50. perc: Tilte újabb lövését védi Székely, átlépünk az utolsó tíz percbe.
49. perc: Tilte középről lövi át a falat és a bal alsóba helyez, Székely nem ér oda. A túloldalon Balogh Zsolt iramodik meg és lő a bal alsóba két védő mellett.24–20
48. perc: Bánhidi góllal fejezi be a magyar támadást, Zsuk közben megsérül, aláfordul a bokája egy rossz mozdulatot követően, csapattársa lép rá. 23–19
47. perc: Goncsarov ismét megpattanó lövéssel talál a magyar kapuba. 22–19
46. perc: Egy-egy hiba mindkét oldalon támadásban.
45. perc: Csicsikalo lövését védi Székely! NÉGY KÖZTE! Bánhidi eredményes a jobb oldalról, egyre megnyugtatóbb a különbség. 22–18
44. perc: Megpróbálunk egy gyors kontrát, de eladjuk a labdát. Ukrajna időt kér.
43. perc: MICSODA GÓL! Emberhátrányból találunk be, passzívnál Pásztor Ákos talpról lövi ki a jobb alsót a jobb oldalról. Ráadásul Szeverin fölé bombáz, kiegészülünk. 21–18
42. perc: Nyitott védekezés Ukrajnától, Faluvégi tör be, Csicsikalo felborítja, hetes. Gazdag bepattintja a büntetőt! Ezt megússzuk, Goncsarov kapufát lő.20–18
41. perc: KETTŐ KÖZTE! Székely lopja le az indítást, Ancsin indításából Pásztor eredményes a jobb szélről. Kljujko szépít, ráadásul Bánhidit kiállítják róla, oda az emberelőny.19–18
40. perc: Bánhidi töri meg a gólcsendet, beállóból eredményes. Ráadásul lövés közben Zsukov lerántja, amiért két percet kap az ukrán.18–17
39. perc: Goncsarov lövését védi Székely, a túloldalon Ancsin ront. Akimenko sem tudja bevenni Székely kapuját, remekül véd a balatonfüredi kapus.
38. perc: SZÉP VÉDÉSEK! Kljujko átlövését fogja Székely. Bodótól belemenés miatt elveszik a labdát támadásban.
37. perc: NAGY GÓL! Ancsin a bal oldalra vezeti keresztbe a labdát és kilövi a hosszú alsót. Lemaradunk védekezésben, Szeverin beállóból egyenlít könnyedén. Ancsintól elveszik a labdát támadásban.17–17
36. perc: Csicsikalo a jobb oldalról lövi át a falat, de Székely olvassa és védi a kísérletet.
35. perc: Csicsikalo belelövi a blokkba, fordulhatunk. Bodó pattint mellé középről, tanácstalanok vagyunk támadásban most.
34. perc: Szöllösi lapos lövését lábbal fogja Blazsnyik, majd a gyors indítás pontatlan, mienk a labda. Blazsnyik ismét lábbal hárítja Szöllösi kísérletét, Blazsnyik–Szöllösi 2–0.
33. perc: Goncsarov szinte ugyanonnan lő a magyar kapuba, de ezúttal nem pattan meg a lövése. 16–16
32. perc: Rögtön jön a magyar válasz, Gazdag Tibor a gólszerző. Ancsin átlövése nem jó a jobb oldalról.16–15
31. perc: Magyar blokk az elején, de egyenlít Ukrajna, Goncsarov megpattanó lövése becsapja a második félidőre a kapunkba érkező Székely Mártont. 15–15
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ!

1. FÉLIDŐ

30. perc: Nem sikerül időben rendeződnünk hátul, amit Zsuk büntet egy góllal. Szép magyar találat a végére, Faluvégi talpról bombáz a jobb felsőbe. Szeverin góljával zárul a félidő.15–14 A SZÜNETBEN!
29. perc: Eladjuk a labdát támadásban, az ukránoktól pedig elveszik belemenés miatt. Bodó remekül lövi át a falat a jobb oldalról, a hosszú alsóba lő. 14–12
28. perc: Újabb gól emberelőnyben, Hornyák Péter a jobb szélről eredményes Balogh passzából. Válaszol a kiegészülő Ukrajna, Zsuk talál be.13–12
27. perc: Bodó középről lövi ki a bal felsőt a szétnyíló falat kihasználva. 12–11
26. perc: Csicsikalótól elveszik a labdát támadásban, sőt, elrúgja a labdát, amiért ismét kiállítják.
25. perc: Egyenlít Ukrajna emberhátrányban, Zsuk eredményes a bal szélről, lemaradunk védekezésben. Hegedüs harcol ki hetest. KIMARAD A HETES! Balogh Zsolt középmagasan lő középre, Brazsnyik olvassa és védi. A 43 éves kapus egyelőre nagyon jó napot fog ki.11–11
24. perc: Nem jön össze a gól emberelőnyben, Bodó átlövését lábbal hárítja Blazsnyik. Jól védekezünk, Szeverin átlövését blokkoljuk. Faluvégi gyorsan megiramodik, de kapufát lő.
23. perc: Ukrajna időt kér. Kozakevics megpattanó átlövését védi Bartucz. Újabb kiállítás a vendégeknél, Csicsikalo mehet le két percre.
22. perc: Ismét eljut Szeverinhez a bejátszás, az ukrán beálló pedig ismét hetest harcol ki Ligetvárival szemben. Kozakevics érkezik a hetesre és bepattintja, a kapu jobb oldalába. Rögtön jön a válasz, Hornyák Péter a jobb szélről veszi be a kaput.11–10
21. perc: Brazsnyik lábbal védi Bodó lövését, a kontrából Mankovszkij átlövését hárítja Bartucz. VEZETÜNK! Faluvégi eredményes a bal oldalról, ráadásul Tiltét ki is állítják róla. 10–9
20. perc: Szeverin harcol ki hetest két magyar védő szorításában. Tilte bedobja a hetest, Bartucz beleér lábbal a labdába, de nem tud hárítani. 9–9
19. perc: Csicsikalo ellépi, mi kiegészülünk és támadhatunk. GYÖNYÖRŰ TÁMADÁS! Hegedűs beállóból lövi be a ziccert, Ancsintól kap remek átadást. 9–8
18. perc: Blazsnyik védi Hegedűs lövését, Ukrajna támadhat a vezetésért, először a meccsen. Szép védés Bartucztól, de a kipattanó a vendégeké.
17. perc: Egyenlít Ukrajna, már emberelőnyben, Kljujko eredményes. 8–8
16. perc: Csicsikalo ötödik gólját szerzi a mérkőzésen, ezúttal is talpról talál be. Ráadásul Bánhidi löki lövés közben, amiért két percet kap, oda az emberelőnyünk. BALOGH ZSOLT! Jön a szegedi sztárjátékos és a kapus lábai alatt a hálóba pattintja a nyolcadik magyar gólt. 8–7
15. perc: Bartucz védése után gyors indítás, Pásztor megiramodása végén kapufát lő, de Zsuk lerántja, két perc az ukránnak és hetes nekünk. KIMARAD! Vadkerti Attila jön a büntetőre, de Brazsnyik lábbal hárítja a jobb alsóba tartó lövést. Belemenés miatt elveszik a labdát tőlünk.
14. perc: Két védő között bemegy Bodó a bal oldalon és harcosan a hosszú alsóba lő. Brazsnyik kapus megáll, de hiába, a gól érvényes. 7–6
13. perc: Szöllösi fölé vágja a labdát. Csicsikalo középről, talpról bombáz a kapu bal oldalába, takarásból engedi el a lövést, szép gól, egyenlő. 6–6
12. perc: NA DE! Bodó igen, középről bombáz a bal alsóba a Tatabánya játékosa. Közben egy szép védés Bartucztól a túloldalon, Karamisev lövését hárítja.6–5
11. perc: Csicsikalo egyenlít, méghozzá bombagóllal. Jól védekeznek az ukránok most, nem tudunk közelebb kerülni a kapuhoz.5–5
10. perc: Rossz bejátszás a vendégektől, de Bánhidi sárgát kap mezhúzásért, marad a labda az ukránoknál.
9. perc: Bartucz fogja Karamisev próbálkozását, fordulhatunk. Ancsin eladja a labdát támadásban, de Zsukov is, mégis marad a labda az ukránoknál.
8. perc: Passzívnál egyenlítenek a vendégek, Kljujko talál be. Eladjuk a labdát támadásban, aztán gyorsan vissza is szerezzük, Szöllösi gólt szerez középről.5–4
7. perc: Ancsin játssza tisztára magát, Csuprina azonban nagy bravúrral védi lövését.
6. perc: Érkezik a magyar válasz, Bodó a jobb szélről talál be Ancsin átadásából. Talpról lő gólt az ukrán válogatott, feljön egy gólra.4–3
5. perc: Csicsikalo lő középről, talpról, de Bartucz lábbal véd. Csicsikalo második lövése már utat talál a magyar kapuba. 3–2
4. perc: Elveszik a labdát az ukránoktól lépéshiba miatt. Passzívnál Szöllösi lő, de Zsukov löki a levegőben, sárga lap. Ancsin bejátszását leszedik az ukránok.
3. perc: Megvan az első ukrán gól, Kozakevics a jobb szélről eredményes. Gyorsan jön a válasz, Pásztor Ákos a gólszerző. 3–1
2. perc: Passzívnál egy blokk, Pásztor Ákos szerzi meg a labdát, jól kezdünk védekezésben is. Bodó Richárd is betalál, ugyanonnan, ahonnan Ancsin az imént. 2–0
1. perc: Rögtön magyar gól, Ancsin Gábor lövi ki a hosszú alsót a jobb oldalról. 1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

A mérkőzés előtt búcsúztatják Vadkerti Attilát: a 112-szeres válogatott szélső visszavonul a nemzeti csapattól.

A magyar válogatottban rengeteg fiatal játékos kap lehetőséget a bizonyításra, az átlagéletkor 23 év a mieinknél. Talant Dujsebajev együttese pirosban lép parkettre, a vendégek fehérben.

A mieink eddigi mindegyik meccsüket megnyerték, így már biztos csoportelsőként jutottak ki a januári lengyelországi Európa-bajnokságra, a kiemelés szempontjából azonban fontos az eredmény. Ukrajna pont nélkül a csoport utolsó helyén szerénykedik.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Magyarország–Ukrajna Eb-selejtező. Tartsanak velünk!