Megvan Vranjes első győzelme, 11-gyel vertük az osztrákokat

2018.04.06. 18:50
A magyar férfi kézilabda-válogatott tizenegy góllal, 33–22-re legyőzte Ausztriát a két csapat Siófokon lejátszott felkészülési mérkőzésén.
A magyar válogatott könnyed sikert aratott az osztrákok felett – a fotóra kattintva megtekintheti galériánkat (Fotó: Földi Imre)

FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 33–22
(14–11)
Siófok, 600
néző. V: Bonifert, Oláh
MAGYARORSZÁG:
MIKLER – HORNYÁK 6, ANCSIN G. 4, Lékai 2 (2), Bánhidi 2, BODÓ 3, Bóka 4. Csere: Ilyés, Schuch, Ligetvári 2, Sipos A., Balogh Zs. 1, JUHÁSZ Á. 3, Bartók D. 3, Országh 1, Bohács 2. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes
AUSZTRIA:
Bauer – KLOPCIC 4, Esegovic 1, Wüstner, Frimmel 2, BILYK 6 (1), ZEINER 2. Csere: Pilipovic (kapus), Wagner, Neuhold 2, Jelinek, Kandolf 2, Herburger 2, Pratschner 1. Szövetségi kapitány: Patrekur Jóhannesson
Az eredmény alakulása. 5. p.:
1–2. 9. p.: 4–2. 13. p.: 7–6. 20. p.: 11–7. 36. p.: 16–16. 46. p.: 22–17. 52. p.: 26–18. 59. p.: 32–21
Kiállítások:
12, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 3/1
Ljubomir Vranjes: –
Ez az első győzelmem a magyar válogatott élén, nagyon jó érzés. A védekezésünkről mindent elmond, hogy mindkét félidőben csak tizenegy gólt kaptunk. Koncentráltan, okosan játszottunk, több taktikai felállást is kipróbáltunk, jól jött Ilyés rutinja. A brazilok ellen nehezebb lesz, igen erős a keretük, európai élcsapatokban edződnek a játékosai.
Patrekur Jóhannesson: –
Negyven percig jól tartottuk magunkat, de aztán keveset faultoltunk, engedtük elhúzni a magyarokat. Néhány új játékost is kipróbáltam, a rutinos hiányzókkal erősebbek lennénk. Próbajátéknak kiválóan megfelelt.

A Szlovénia elleni világbajnoki selejtezőre készülő magyar nemzeti csapat – többek között a válogatottságot október végén lemondó, most mégis visszatérő Ilyés Ferenccel és két újonccal, Sipos Adriánnal és Bohács Sándorral a soraiban – a kissé tartalékos Ausztriával mérkőzött meg a nemrég átadott siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban.

Az osztrákok bátran kezdtek, elsősorban a Kielben szereplő Nikola Bilyk átlövései és Gerald Zeiner betörései révén veszélyeztettek. A 7. percben Hornyák Péter góljával először vette át a vezetést Ljubomir Vranjes csapata, majd fokozatosan nőtt a különbség a két együttes között.

A mieink igyekeztek gyorsítani a játékot, jó védekezések, és Mikler Roland szép védései után sokszor sikerült lerohanni az osztrákokat, ha pedig nyitott védekezéssel találtuk szembe magunkat, Bodó Richárd átlövései, illetve a szélsőink próbálkozásai rendre utat találtak a kapuba, így az első harminc perc után háromgólos magyar előnnyel vonulhattak a pihenőre a csapatok (14–11).

A fordulás után az osztrákok sebességet váltottak, öt perc után egyenlítettek (16–16). Ez azonban nem törte meg a mieinket, a védekezésünk feljavult, így ismét egymás után vezethettük a lerohanásokat, amelyekből legtöbbször Hornyák Péter volt eredményes.

18–17 után sorozatban öt gólt szereztünk, ez teljesen megtörte a szomszédainkat, így a hajrában beszálló friss emberek (Bartók Donát, Ligetvári Patrik és Bohács Sándor) góljainak köszönhetően tízre nőtt a különbség – jöhetett a rászámolás a siófoki szurkolóktól.

Ligetvári utolsó másodpercben szerzett góljával végül tizenegy góllal, 33–22-re nyert a magyar válogatott – ez egyben Vranjes első sikere is volt a mieink kispadján.

Folytatás vasárnap Brazília ellen, majd júniusban (9-én Koperben, 13-án Veszprémben) jön a rendkívül fontos szlovénok elleni vb-selejtező.

A SIÓFOKI TORNA TOVÁBBI PROGRAMJA (Kiss Szilárd Sportcsarnok)
MAGYARORSZÁG B–Lengyelország B
14.30:MAGYARORSZÁG–Brazília (Tv:M4 Sport)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Kandolf gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Bartók passza lepattan egy védőről, de nagyon erőszakosan visszaszerzi a labdát. Még egy szép gól a végére, az utolsó másodpercben Ligetvári szerez gólt, így a magyar válogatott 33–22-re legyőzi Ausztriát.
59. perc: Bartók nagyon él, megszerzi a harmadik gólját. Sipost állítják ki másodszor a meccsen. 32–21
58. perc: Újabb lerohanás, ezt Bartók fejezi be góllal, először van közte tíz. A siófoki nézők rászámolnak az osztrákokra. Mikler hozzátesz még egy védést, Bilyk próbálkozását hárítja lábbal. 31–21
57. perc: Kandorf lövését Schuch blokkolja, majd a lerohanás végén Bohács újabb gólt szerez. 30–21
56. perc: Ligetvári ezúttal a jobb szélre húzza le a labdát, onnan Országh köszön be. 29–21
55. perc: Herburgert kiállítják, Vranjes pedig időt kér. Bohács kap labdát, első lövéséből pedig megszerzi élete első gólját a felnőttválogatottban. Bilyk szerez újabb gólt a másik oldalon. 28–21
54. perc: Bilyk lövését blokkoljuk, másodszor azonban túl közel engedjük a falhaz ezt pedig már ki is használja. 27–20
53. perc: Bilyk találja meg Herburgert, aki senkitől sem zavartatva befordul, és gólt lő beállóból. Bombagól: Bartók Donát is beköszön. 27–19
52. perc: Juhász csapja be a védőjét, majd értékesíti a ziccert. Közte nyolc, időt kérnek az osztrákok. Újabb újoncot avatunk, Bohács Sándor a pályán. Schuch kap kétperces kiállítást. 26–18
51. perc: Ezúttal rossz a lerohanásunk, de Bóka kiharcol egy belemenést a visszatámadás után. Ligetvári megvillan támadásban, óriási gólt lő, majd az osztrákok lőnek egy kapufát. 25–18
50. perc: Bilyk lövését védi Mikler, Bánhhidi azonban lökte a Kiel játékosát, így kiállítják, az osztrákok pedig visszakapják a labdát.
49. perc: Hornyáknak jó a húzás a szélre, ő pedig újabb helyzetet értékesít. Ez már a hatodik gólja volt. Bilyktől elveszik a labdát, Ancsin pedig azonnal az üres kapuba dobja azt. 24–18
48. perc: Kandolf előtt megnyílik a fal, beugrik, majd kilövi a jobb felsőt. Megint Bánhidi ellen jön a szabálytalanság, Wagnert küldik ki. 22–18
47. perc: Ilyést állítják ki két percre. Mikler-bravúr, de a kipattanó az osztrákoké.
46. perc: Neuhold lövése kijön a kapufáról, a kipattanót pedig Hornyák gyűjti be. Juhász bátran betör, majd gólt dob – először vezetünk öt góllal. 22–17
45. perc: Mikler mutat be egy védést, majd Bánhidinál látnak szabálytalan zárást.
44. perc: Neuholdtól elveszik a labdát, majd a lerohanást Hornyák fejezi be egy szép góllal. 21–17
43. perc: Bodó félmagas átlövését védi Pilipovic, majd az osztrákok is hibáznak támadásban. Bodó kiváló bejátszása után Bánhidi lő gólt, és még egy kiállítást is kapnak az osztrákok, Bilyk kap két percet. 20–17
42. perc: Bilyk bejátszása rossz volt, visszaállíthatjuk a félidőbeli háromgólos különbséget.
41. perc: Óriási kapufa, Zeiner lövése lejön a lécről. Juhász találja meg Hornyákot, aki biztosan a léc alá küldi a labdát. 19–17
40. perc: Bánhidi harcol ki újabb hetest, amelyet Juhász nem tud bedobni, Pilipovic lábbal véd.
39. perc: Mikler véd lábbal, de marad az osztrákoknál a labda, Zeiner pedig test mellett szépen kilövi a bal alsót. Másodszor is időt kérnek az osztrákok. 18–17
38. perc:
Bilyk belemegy egy magyar játékosba, fordulhatunk. És milyen jól tesszük, Juhász gólt lő, Wüstnert pedig kiállítják. 18–16
37. perc: Ancsin küld egy óriási bombát az osztrák kapuba passzívnál. 17–16
36. perc: Juhász bejátszása után Sipos a kapusba vágja a labdát, egyenlíthetnek az osztrákok. Megint Klopcic kap labdát a jobb szélen, és megint gólt dob. 16–16
35. perc: Emberhátrányban labdát veszítünk, majd Klopcic hozza vissza egy gólra az osztrákokat. 16–15
34. perc: Bilyk veri meg egy az egyben Bodót, majd közelről gólt dob. Ráadásul Bánhidit ki is állítják két percre. 16–14
33. perc: Ancsin egy szép csel után beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő. Herburger is beköszön Miklernek. 16–13
32. perc: Labdát szerzünk, majd a lerohanást Bóka egyedül, góllal fejezi be. Frimmel szépít a szélről. 15–12
31. perc: Elkezdődött a második félidő, az osztrákok vezethetik az első támadást. Bilyk lövését védi Mikler, majd Ancsin megszerzi a kipattanót. A másik kapunál Ancsin lő, de Pilipovic véd.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ezúttal Frimmelnek segít a kapufa, az ő lövése is bepattan. Balogh kap még egy időn túli szabaddobást. Bodó megtalálja a rést a falon, de Pilipovic véd, így az első félidő után 14–11-re vezetünk.
29. perc: Klopcic lő gólt a jobb szélről, majd Hornyák is a léc alá küldi a labdát a másik oldalon. 14–10
28. perc: Na, ez már bodós volt, Pilipovic hiába ér bele Bodó bombaerős lövésébe, a kezéről a kapuba pattan a labda. 13–9
27. perc: Megint Mikler nyeri a párharcot, ezúttal Zeineren fog ki. Vranjes időt kér. Bodó lövését megint védi a kapus, de Mikler sem akar lemaradni, a védi Zeiner lövését.
26. perc: Wagnert találják meg a falban, hetest kapnak az osztrákok.
25. perc: Bilyk kezébe beleragad a labda, Mikler lábbal védi a hetest. Siposnál látnak rossz zárást, megint jöhetnek az osztrákok.
24. perc: Zeinernek segít a kapufa, onnan pattan a kapunkba a labda. Elveszik a labdát Lékaitól, majd hetest kapnak az osztrákok. Bóka állt meg a vonalon.12–9
23. perc: Neuhold értékesít egy szépen kialakított ziccert, de Balogh átlövésgóljával válaszolunk. 12–8
22. perc: Ezúttal ziccerbe kerülünk a lerohanás végén, Hornyák azonban a kapufára vágja a labdát.
21. perc: Jelinek szabálytalankodik beállóban, most azonban nem tudunk indulni. Rossz az osztrákok indítása, de mi is hibázunk, Siposnál látnak belemenést.
20. perc: Labdát szerzünk a saját kapunk előtt, majd a lerohanás végén Bóka ezúttal a kapuba vágja a labdát. 11–7
19. perc: A másik oldalon Bóka ziccerét védi a kapus, majd a gyorsindítás végén Klopcic szépít. Pilipovic ezúttal Bodó lövését hárítja. 10–7
18. perc: … harmadikra Mikler véd, de jöhetnek negyedszer is az osztrákok. Neuhold lő egy óriási kapufát, de megint az osztrákoké a labda. A frissen pályára lépő Sipos kap két percet, de ezzel sem tudnak élni a vendégek.
17. perc: Időt kérnek az osztrákok. Kétszer is majdnem labdát szerzünk, de mind a kétszer visszakapják a labdát…
16. perc: Pilipovic érkezik az osztrák kapuba, de Bóka kísérletével ő sem tud mit kezdeni, néggyel vezetünk. 10–6
15. perc: Rossz Neuhold passza, először támadhatunk a háromgólos előnyért. Egy másodperc van vissza az osztrákok kiállításából, de Bánhidi ellen ezúttal Wagner szabálytalankodik, így mi megint hetest lőhetünk, az osztrákok pedig újabb két percet kapnak. Lékai ezúttal a kapu bal oldalába pattinta a büntetőt. 9–6
14. perc: Neuhold egy szép cunderrel szépít, de Hornyák révén gyorsan kihasználjuk az emberelőnyt. 8–6
13. perc: Bánhidi kap Lékaitól remek passzt, befordul, majd be is lövi a ziccert. Sőt, emberelőnybe is kerülünk egy Bánhidi elleni szabálytalanság miatt. 7–5
12. perc: Bodó mutat be egy szép blokkot, majd hetest harcolnak ki az osztrákok. Bilyk Mikler mellett a hálóba pattintja a hetest. 6–5
11. perc: Ancsin szinte állóhelyzetből felugrik, majd kipókhálózza a bal felsőt. 6–4
10. perc: Esegovic átlövése után a bal oldali kapufáról a hálóba pattan a labda. 5–4
9. perc: Újabb szélsőgól, ezúttal Bóka köszön be a bal oldalról. Bilyk lő nagy gólt, de Bodó pár másodperc múlva azonnal válaszol. 5–3
8. perc: Bánhidi kap sárgát, majd megint Zeinernél látnak belemenést.
7. perc: Belemenés Zeinernél, a lerohanás végén pedig Hornyák lő gólt a jobb szélről. 3–2
6. perc: Bodó a szaggatotton kívülről küldi a bal alsóba a labdát, megint egyenlítünk. 2–2
5. perc: Elveszik a labdát az osztrákoktól, de Ilyés indítását visszaszerzik, így Frimmel lőhet, ziccerben pedig nem is hibázik. 1–2
4. perc: Bodó megtalálja Bánhidit a falban, de hiába lő gólt a beálló nem adják meg, hetest kapunk. Bauer belekap Lékai hetesébe, de a labda a kapuba vánszorog. 1–1
3. perc: Oldalt megy ki a labda, így tovább támadhatnak az osztrákok, passzívnál Bilyk lapos lövése után a hálóban köt ki a labda. 0–1
2. perc: Mikler lábbal védi az első osztrák kísérletet, Bilyk próbálkozott.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a fehérmezes magyar válogatott vezetheti az első támadást. Nyitott védekezés az osztrákoknál, Ancsin pedig labdát veszít.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Ausztria felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar férfi kézilabda-válogatott Ausztriával és Brazíliával méri össze az erejét a siófoki felkészülési tornán. Első ellenfelünk a szomszédos Ausztria lesz, amely a mieinkhez hasonlóan a világbajnoki selejtezőre készül. Mint ismert, a mieink Szlovénia (az első mérkőzés június 9-én Koperben; a visszavágó június 13-án Veszprémben lesz), az osztrákok Fehéroroszország ellen harcolhatják ki a részvételi jogot a 2019-es dán-német közös rendezésű világbajnokságra. A világbajnoki selejtezők sorsolásáról ide kattintva olvashatnak bővebben.

Ilyés Ferenc tavaly október végén lemondta a válogatottságot, a 36 éves balátlövőt azonban most ismét meghívót kapott, s ha már így alakult, akkor saját elmondása szerint a nyáron is segíteni a nemzeti csapatnak. Részletek itt!

Ausztria újoncokat avat, Brazília a legjobbjaival készül ellenünk. Ide kattintva részletesen olvashat két siófoki ellenfelünkről, valamint megtalálja a két válogatott keretét is.

Vranjes egyébként még nyeretlen a magyar válogatott kispadján: az Európa-bajnokságon háromszor kikaptunk, azt megelőzően pedig egy vereséget és egy döntetlent könyvelhettünk el Svédország ellen felkészülési mérkőzésen.

„Nincs kapitánykérdés, mindenben támogatjuk Vranjest” – mondta Novák András, az MKSZ főtitkára a Sport TV Mai helyzet című műsorában. Részletek itt!

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:BORBÉLY Ádám (Wisla Plock, lengyel), MIKLER Roland (Telekom Veszprém), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélsők:HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE), ORSZÁGH Ádám (Dabas KC VSE)
Jobbátlövők:ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged), BARTÓK Donát (TBV Lemgo, német)
Irányítók:JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók:BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők:BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső:BOHÁCS Sándor (Budakalász), BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE)
Szövetségi kapitány:Ljubomir VRANJES
Edző:Björn SÄTHERSTRÖM