Férfi kézilabda KEK: tizenegy gólos előnyt szerzett a Balatonfüred

MTI MTIMTI MTI
2010.11.27. 16:29
A Balatonfüred 11 gólos előnyt szerzett a moldovai HC Olimpus gárdájával szemben a férfi kézilabda KEK-ben, a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc első, szombati felvonásán.

A visszavágót vasárnap 18 órától szintén Balatonfüreden rendezik, mivel a magyar gárda riválisa lemondott pályaválasztói jogáról.

FÉRFI KÉZILABDA KEK
Nolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:
BALATONFÜREDI KSE–HC OLIMPUS-85 (moldáv)   27–16 (12–6)
Balatonfüred, 700 néző. V: Mandak, Rudinsky  (szlovákok)
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor, KOVÁCS GY. 5, Sandrk 2, KIS Á. 2, PÁSZTOR 8 (1), SALAMON 3. Cs: SZATHMÁRI (kapus), Németh L., Szöllősi Balázs, Lelkes 1, BAKOS D. 6, Zdolík, Ivanov. Edző: Sótonyi László
OLIMPUS: MELNYIK – Corba, KISZELJOV 3, PERVANCSUK ALEKSZEJ 4, Szikacsov 1, PERVANCSUK ALEXANDRU 2 (2), ZSURAVLOV 5 (2). Cs: Kovali, Furtuna 1, Csemiltan, Kreanga, Krásznyij,  Beszpalov, Szapozsnyikov. Edző: Ruszlan Verjan
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-2. 14. p.: 6-3. 24. p.: 10-5. 38. p.: 16-9. 44. p.: 17-14. 54. p.: 25-14
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4
Sótonyi László: - A kezdeti megilletődöttség után hoztuk a játékunkat, érvényesítettük nagyobb játéktudásunkat, és megnyugtató előnyt szereztünk a holnapi visszavágóra.
Ruszlan Verjan: - A mérkőzés elején és a második félidő első felében játszottunk jól, s 45 percig tudtuk tartani a lépést a hazaiakkal. A hajrára kijött a hosszú utazás fáradtsága, s a Füred átgázolt rajtunk, tetemes hátrányunk ellenére sem adjuk fel.