Férfi kézilabda KEK: a Balatonfüred kettős győzelemmel ment tovább

MTI MTIMTI MTI
2010.11.28. 19:55
A Balatonfüred a vasárnapi visszavágón is fölényesen, kilenc góllal nyert a moldovai HC Olimpus ellen a férfi kézilabda KEK-ben, a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcban, így kettős győzelemmel jutott tovább.    Az első, szintén Balatonfüreden rendezett összecsapáson 27-16-ra nyertek a magyarok.

A 11 gólos Balatonfüred-győzelmet hozó első mérkőzés után Sótonyi László több kulcsjátékosát pihentette, így például a BKSE csapatkapitánya, Pásztor István is a kispadról figyelte társait. A Balaton-partiak a kezdeti kapkodás után átvették a játék irányítását, védekezésük magas színvonalú volt, elöl pedig főleg Tombor Csaba és a hórihorgas horvát Josip Sandrk termelte a gólokat.

Szünet után a moldovaiak egy darabig még tartották a négy-öt gólos különbséget, ám Szathmári János tíz percre lehúzta a rolót, és 11 gólra nőtt a magyar előny. A Füred bizakodva várhatja a keddi sorsolást a legjobb tizenhat között.

FÉRFI KÉZILABDA KEK
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

HC OLIMPUS-85 (moldovai)BALATONFÜREDI KSE 19–28 (8–15)
Balatonfüred, 600 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
OLIMPUS: MELNIC – Ciorba 1, Chiseliov 2, Alekszei Pervanciuc 2, Sicaciov, ALEKSZANDRU PERVANCIUC 5, JURAVLIOV 4 (3). Cs: Sapojnicov (kapus), Covali, Furtuna 1, Cemirtan 2, Creanga, Crasnii 1, Bespalov 1. Edző: Ruslan Verejan
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – TOMBOR 5, Kovács Gy. 2, Kis Á. 2, SANDRK 6 (1), IVANOV 1, Salamon 2. Cs: SZATHMÁRI (kapus), Szöllősi Balázs 1, Németh L. 4, Lelkes 2, Bakos D. 3, Zdolík. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 10. p.: 3–3. 17. p.: 4–7. 21. p.: 7–9. 35. p.: 11–17. 40. p.: 15–19. 51. p.: 15–26. 56. p.: 18–27
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1
Ruslan Verejan:
– Ezúttal pihentebbek voltunk, húsz percig jól is játszottunk. Ez viszont kevés a nemzetközi sikerhez, így a sokkal jobb Füred biztosan jutott tovább, szerepléséhez további sikereket kívánunk.
Sótonyi László: – Annak ellenére biztosan jutottunk tovább, hogy több kulcsemberemnek pihenőt adtam. Örülök, hogy hoztuk a kötelezőt, kíváncsian várjuk a keddi sorsolást. Továbbjutott: a Balatonfüred, kettős győzelemmel (55–35)