Férfi kézilabda EHF-kupa: súlyos vereséggel esett ki a Dunaferr

2010.11.28. 20:13
A papírformának megfelelően kettős vereséggel esett ki a pályaválasztói jogát feladó Dunaferr férfi kézilabdacsapata az EHF-kupából: a fiatal újvárosiak az első mérkőzésen elszenvedett tízgólos kudarc (27–37) után 36–22-re kaptak ki az FC Porto Vitalistól.

A 600 néző előtt megrendezett mérkőzésen végig a portugál csapat volt nagy fölényben, a Dunaferr 8–0 után, a 17. percben talált be először. A szünetben 15–6-ra vezetett a Porto, így a második félidőben a „sárkányok" már több játékost pihentettek, a Dunaferr meg kicsit feljavult.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
FC PORTO (portugál)–DUNAFERR SE 36–22 (16–5)
Porto, 700 néző. V: Ben-Dan, Levin (izraeliek)
PORTO: LAURENTINO – DUARTE 9, MOTA 6, Rocha 5 (1), Andrade 2, Moreira 2 (1), Carmo. Cs: Marinho (kapus), Pesqueira 4, Grilo, Silva 2, SPÍNOLA 6 (1), Pedro. Edző: Ljubomir Obradovic
DUNAFERR: Kovács R. – Pásztor Á. 5 (1), Morva, Hajdú 2, Kemény, Muhl, Széles 4 (2). Cs: Repóth (kapus), Bali 4, Benmiloud 4, Takács 3, Kurbely, Szepesi, Pulai. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 17. p.: 8–0. 23. p.: 12–1. 34. p.: 16–9. 43. p.: 22–14. 50. p.: 29–16
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Továbbjutott: az FC Porto kettős győzelemmel, 73–49-es összesítéssel
Ljubomir Obradovic: – A két mérkőzés eredménye hűen tükrözi a csapatok közti különbséget. A Dunaferr tehetséges fiatalokkal rendelkezik, de még sok munka és tapasztalat szükséges, hogy a nemzetközi mezőnyben helytálljanak.
Rapatyi Tamás: – Megijedtünk a saját árnyékunktól, óriási csalódottságot érzek most.