Újabb győzelem az oroszok felett - Eb-résztvevő a Dujsebajev-csapat!

2015.05.02. 16:08
A magyar válogatott hazai pályán is legyőzte Oroszországot, és kijutott az Eb-re (Fotó: Hegedüs Gábor)
A magyar férfi kézilabda-válogatott a csütörtöki csehovi 27–23-as siker után hazai pályán, Veszprémben is győzött négy góllal (29–25) Oroszország ellen Európa-bajnoki selejtezőn, így kijutott a 2016-os lengyelországi kontinenstornára.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
5. CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 29–25 (15–11)
Veszprém, 3500
néző. V: Fleisch, Rieber (németek)
MAGYARORSZÁG:
SZÉKELY – Harsányi 4 (1), Nagy L. 4, Lékai 1, Zubai Sz. 1, Nagy K., Gazdag 1. Csere: MIKLER (kapus), Ilyés, Iváncsik G. 1, BODÓ 6, CSÁSZÁR 6 (1), Balogh Zs. 3 (2), Bánhidi, Ancsin G. 2, Schuch. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
OROSZORSZÁG:
BOGDANOV – SISKARJOV 4, Buzmakov 2 (1), Celiscsev, Kalaras 1, Naszirov 3, Gyibirov 3. Csere: Pavlenko (kapus), Zsitnyikov 4, Selmenko 1, Szoroka 2 (2), Zsegyik 1, Csipurin 3, Voronyin 1. Szövetségi kapitány: Dmitrij Torgovanov
Talant Dujsebajev:
– Két hatalmas csatában nyertünk az oroszok ellen, akiket a második találkozón már nem nyomott a győzelmi kényszer, ezért jobban is játszottak. Nekünk immár Eb-résztvevőként tovább kell építenünk a csapatunkat, a további selejtezőkön prémiumpihenőt kapnak az idősebb, rutinosabb játékosok. Ám a fiataloktól is győzelmeket várok, és a felelősség továbbra is az enyém.
Dmitrij Torgovanov:
– Kis szerencsével szorosabb eredményt is elérhettünk volna, mert nagyszerűen küzdöttünk, a végén sem adtuk fel. Igaz, olykor hibáztunk az egy egy elleni játékban, sok kapufát lőttünk, és a kapust is gyakran telibe találtuk. Ráadásul a bírók is nagyon szigorúan ítélték meg a szabálytalanságainkat. Remélem, a magyarok segítenek nekünk és megverik Portugáliát.
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 9. p.: 4–4. 15. p.: 7–5. 21. p.: 10–7. 25.p.: 13–9. 33. p: 17–12. 41. p: 20–17. 46. p: 23–18. 50. p.: 24–22. 53. p.: 25–24. 56. p: 27–24
Kiállítások:
4, ill. 12 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 4/3

A további szombati eredményeket itt találja!

Június 14. 14.00, Csehov: Oroszország–Portugália

A csoportok első két-két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje jut ki a 2016 januárjában megrendezendő lengyelországi Európa-bajnokságra.

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. MAGYARORSZÁG4400120–988
2. Oroszország310282–852
3. Portugália310291–912
4. Ukrajna200246–650
Magyarország már biztosan kijutott a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokságra.

A két nappal ezelőtti idegenbeli győzelem során tapasztaltakkal ellentétben a veszprémi összecsapásra nagyon felszívta magát az orosz válogatott, az elszántság jelei már az első percekben is látszottak. A vendégek 3–1-es vezetéssel kezdtek, és a mieink csak a 9. percre érték utol ellenfelüket, akkor azonban egy emberelőnyt és több labdaszerzést kihasználva sikerült is elhúzni két góllal. 6–4

REAKCIÓK
„A csehovi mérkőzés után hosszú volt az út haza, keveset tudtunk pihenni – mondta Bodó Richárd. – Mindenki mindent beleadott, mert szerettük volna már most kiharcolni a továbbjutást. Jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény, s lassan összeállt a támadójáték is.”

„Kevés időnk volt készülni, de a kapitány sokat cserélt a meccs alatt, így maradt erő a végjátékra – értékelt Császár Gábor. – Ezen a meccsen kiderült, hogy sok még a tanulni valónk, de jó érzés, hogy van tartása a csapatnak.”

MTI

Nagy László támadásban és védekezésben egyaránt vezér volt, a kapuban kezdő Székely Márton is hozzátett néhány fontos védést a csapat teljesítményéhez, így a folytatásban őrizte előnyét a magyar válogatott. A vendégeknél Dmitrij Zsitnyikov játékának köszönhetően változatosabb lett a támadójáték, és azt sem szabad elhallgatni, hogy a szerencse többször is a mieink mellé állt ebben a szakaszban, mert az oroszok nemegyszer a kapufát találták el.

Talant Dujsebajev bő negyedóra után gyakorlatilag ismét teljes „sorcserét” alkalmazott, ám ezúttal zökkenőmentes volt az átállás. A félidő végén Császár Gábor és Bodó Richárd húzta meg a mieink szekerét, szünetben így négygólos volt az előny. 15–11

A második játékrésznek hasonló forgatókönyve volt, mint Csehovban. A magyar csapat a 40. percig magabiztosan kézilabdázott, akkor azonban jött egy hullámvölgy, hetesek maradtak ki, Vagyim Bogdanov kapus többször is találkozott a labdával, az oroszok pedig az első félidővel ellentétben többször remekül játszották meg Mihail Csipurint beállóban, ami az átlövőiknek is több helyet nyitott.

Nyolc perccel a meccs vége előtt csupán egy gól volt a felek között (25–24), az izgalmas végjáték azonban újra elmaradt, mert a magyar csapat összeszedte a védekezését. A meccsen kimagaslót nyújtó Bodót Lev Celiscsev próbálta meg kiiktatni a játékból, arcra ütésért piros lapot kapott, a hajrá előtt ezzel emberhátrányba került Dmitrij Torgovanov együttese, amely a jogos kizárás miatt védekezése alapemberét is elveszítette.

Nagy László fontos gólt szerzett előnyből, Bodó pedig az 57. percben lezárta a két pont kérdését. A Talant Dujsebajevvel tétmeccsen továbbra is veretlen magyar válogatott az idegenbelihez hasonlóan négy góllal, 29–25-re győzte le fő csoportriválisát, és az összes selejtezős csapat közül elsőként biztosította a helyét a lengyelországi kontinensviadalon.

A B-VÁLOGATOTT EZÚTTAL KIKAPOTT
A pénteki 25–20-as győzelem után szombaton két góllal kikapott a lengyelektől a magyar B-válogatott.

MAGYARORSZÁG B–LENGYELORSZÁG B 24–26 (14–11)
Veszprém. V: Heim, Kiss (magyarok)
MAGYARORSZÁG B: Pallag, Tamási – Bali 4, Benis, Borsos, Gerdán, Leimeter, Lele 2, Németh G., Németh L. 3, Országh 3, Pordán 1, Simon, Szöllősi Ba. 5, Varsandán M. 1, Zdolik 5. Szövetségi edző: Juhász István
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4

60. Iváncsik szlalomozása gólt ért, Naszirov labdája is bepattant. VÉGE! 29–25! EB-RÉSZTVEVŐ A MAGYAR VÁLOGATOTT!
59.
Mikler védése zárta le a hosszú orosz támadást. Dujsebajev is időt kért.
58.
Akadozó támadás, orosz időkérés. Kettő perc Ancsinnak egy betörési kísérlet után.
57. BODÓ!
Ismét nagy gól a fiatal átlövőtől! 28–24
56.
Mikler jól zárta a szöget egy szélső próbálkozásnál. Bánhidit nem tudták megfogni, Balogh bedobta a hetest! 27–24
55. Nagy L.
élt az emberelőnnyel, védhetetlen gól. 26–24
54.
Mikler fontos védéssel segítette a csapatot. Celiscsev csapta arcon Bodót, PIROS LAP!
53.
Harsányi lövése után a kapufáról pattant ki a labda.
52.
Sárga lap a magyar padnak. Csipurin egy gólra hozta fel az orosz csapatot. 25–24
51.
Újabb gyors gólváltás, Bodó itt, Buzmakov ott. 25–23
50.
Kapufa elsőre, másodjára, de utóbbi, Gyibirov labdája Miklerről becsorgott a kapuba. 24–22
49.
Elveszített labda után a szélső Voronyin hozta közelebb a vendégeket. Bodó bombagóljára a szurkolósereg is felhördült. 24–21
48. Dujsebajev időt kért,
Ancsin megkülönböztetőben a mieinknél, Nagy L. hetest harcolt ki. Iváncsik lövése után Bogdanov kitolta a labdát. Naszirov betörése gólt ért. 23–20
47.
Kettő perc Harsányinak Gyibirov látványos nagyjelenete után. Buzmakov lőtte be a hetest. 23–19
46.
Nagy L. labdaszerzése, majd gólpassza után Ancsin talált be. 23–18
45. Harsányi
éles szögből talált a kapuba. Kétperces kiállítás Celiscsevnek levegőben lökésért. 22–18
44. Lékai
góljára villámgyors Kalaras-felelet. 21–18
43.
Torgovanov szerencsére pont akkor kért időt, amikor Csipurin befordult. Az oroszok másodszorra is megcsinálták a beállónak a helyzetet, hetes. Szorokát megzavarta, hogy Mikler kifut a gólvonalról, fölé pattintott.
42.
Harsányi lépett rá a hatosvonalra.
41. Szoroka
a túloldalon értékesített egy hetest. 20–17
40.
Zubai fordult be Császár labdájával, belül védekezés miatt hetes, Császár lövése kijött Bogdanovról.
39.
Passzív miatt elveszítettük a labdát, az oroszok kihúzták a hátrányt.
38. Zsegyiknek
ezúttal segített a kapufa. 20–16
37. Zsitnyikov
lőtt nagy gólt, Császár válaszolt. Zubai maradt lent, Naszirov két percre kiszállt. 20–15
36.
Zubait rántották le, Balogh a kapuba pattintott Bogdanov alatt. 19–14
35.
Ismét Császár-gól és Mikler-ziccervédés. Siskarjov indulhatott, s a visszafutó Mikler mellett könnyedén helyezett a kapuba. 18–14
34. Csipurinról
ismét lemaradt a védelem. 17–13
33.
Nagy K. lövését Bogdanov, Siskarjov ziccerét Mikler védte, utóbbi nagy bravúr volt. Császár közbelövése a kapuban. 17–12
32. Császár
repült be a két hármas között, és a jobb alsóba helyezett. Az oroszok szépen játszották meg Csipurint, könnyű gól. 16–12
31. Elkezdődött a második játékrész.
Mikler a magyar kapuban, hazai labdaszerzés.

30.
Bánhidi harcolt ki hetest, Császár bepattintotta Pavlenko lábai között. Orosz kínai figura, nagy Székely-védéssel a végén. SZÜNET! 15–11
29. Bodó
gyönyörű testcsellel küldte el az emberét, mesteri gól. A túloldalon Gyibirov kígyózott át a falon. 14–11
28.
Selmenko lövésénél nagyot nyújtózott Székely, de maradt ott a labda, azonban Zsitnyikov labdáját is hárította a kapus.
26. Orosz időkérés. Zsitnyikovot
nem lehet megtartani, be is lőtte. Magyar támadószabálytalanság. 13–10
25.
Naszirov ütemet tévesztett, lépéshiba. Ancsin maradt üresen a szélen, bevarrta. 13–9
24. Siskarjov
állította vissza a kétgólos különbséget. Bodó megpattanó lövése is utat talált a kapuba. 12–9
23. Bodó
pattintott tíz méterről a bal felsőbe. 11–8
22. Zsitnyikov
lövése után Székelyről pattant be a labda. 10–8
21. Császár
is megszerezte az első gólját. Iváncsik még előnyből a bal oldali kapufát találta el. 10–7
20. Siskarjov
lőtte ki a bal felsőt. 9–7
19.
A levegőben lévő Bodót megütötte Buzmakov, ez is két perc. Balogh egy szép húzással fejezte be a figurát. 9–6
18.
Gyakorlatilag megtörtént a teljes sorcsere a mieinknél. A szélről induló Ancsin lőtt mellé. Újabb Zsegyik-kapufa.
17.
Rasztvorcev lövése kijött a kapufáról, Gyibirové a kipattanó, ő már pontos volt. 8–6
16.
Sokáig támadtak az oroszok, de hiába. A túloldalon az emberfór végén Nagy L. tüzelt elemi erővel a kapuba. 8–5
15. Kalaras
akadályozta meg Lékait a gólszerzésben, hetes és kétperces. Harsányi bedobta a büntetőt. 7–5
14.
Zsegyik óriási lövése a kapufát találta el, Bogdanov védése után Naszirové a hálótartó vasról jött ki.
13.
Nagy K. lövése után Bogdanov kapu mellé tolta a labdát.
12.
Székely védett egyet, de visszakerült az oroszokhoz a labda, és Selmenko bombázott a kapuba. 6–5
11.
Újabb gyors támadás, ezúttal rendezetlen védelem ellen, ám Ilyés lövését védte Bogdanov.
10.
Nagy L. indításából Harsányi góljával először itt az előny. Orosz támadóhiba, újabb indulás, Gazdag a befejező. 6–4
9.
Orosz kapufa után a piros mezesek megfogták a gyors támadást, de felállt fal ellen Harsányi egyenlített a szélről. 4–4
8.
Nagy Kornél passzából Zubai dobott harcos gólt. Letelt az előny. 3–4
7.
Emberhátrányból is betaláltak a vendégek Siskarjov révén. 2–4
6. Celiscsev
a sárga lapja után gyorsan kétperces büntetést is kapott. Nagy László megszerezte második gólját. 2–3