Helyenként gálázva, kilenc góllal verte a svéd bajnokot a Szeged

2017.10.01. 16:51
Ólafur Andrés Gudmundsson próbálja megállítani Szergej Gorbokot (Fotó: MTI)
Juan Carlos Pastor, a Szeged trénere kemény és jó mérkőzésre számított a svéd bajnokcsapat ellen, de nem lett maradéktalanul igaza, mert csak jó meccset láthatott a közönség, a kemény csaták elmaradtak – ám ezt vélhetően nem bánja a rendkívül hálás szegedi publikum, amely először láthatta hazai pályán a Bajnokok Ligájában a kedvenceit, akik ebből az alkalommal kilenc góllal megverték a Kristianstadot.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–IFK KRISTIANSTAD (svéd) 36–27 (20–11)
Szeged, 3000
néző. Vezette: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
SZEGED: SIERRA – Sostaric 2, Balogh Zs. 2, Skube 3 (1), BÁNHIDI 5, Gorbok 2, Källman 3. Csere: Sego (kapus), Gaber 3, Thiagus Petrus Goncalves 1, Sigurmannsson 4 (1), BODÓ 7, Blazevic, Buntic 1, Zsitnyikov 2, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
KRISTIANSTAD: Larsson – Sörenssen 3 (1), Lagergren 3, Freiman, Lipovac 2, Gudmundsson 4, HALLEN 7. Csere: Kappelin (kapus), Jonsson 2, Henningsson 2, Arnarsson 2, Nilsen 2. Mb. edző: Lars Olsson
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–1. 3. p.: 3–2. 9. p.: 8–3. 16. p.: 12–3. 20. p.: 14–7. 29. p.: 20–10. 48. p.: 28–23. 56. p.: 34–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Főleg az első félidőben játszottunk pontosan, gólerősen. Nehéz hatvan percig azonos tempót diktálni. Ez a meccs már történelem, de tanultunk belőle, fejlődnünk kell, hogy a játékunk elérje a tavaszi színvonalát.
Lars Olsson: – Csak a meccs legelején játszottunk jól, aztán lefutott bennünket a Szeged. Alig lehetett megállítani Bodót. Nem sikerült semmivel sem meglepnünk a magyarokat.

Álomszerűen kezdett a Szeged a svéd Kristianstad ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, igaz, az első másfél perc kapkodása és gyors gólváltása után még 2–2 állt az eredményjelzőn.

Juan Carlos Pastor csapata ezt követően állva hagyta a svéd bajnokot és a 8. percben már 7–3-ra vezetett a Pick, sőt a 12. percben Balogh Zsolt már a 10. magyar gólt dobta, miközben a svédek még mindig csak 4 találatnál jártak.

Bánhidiék gyakorlatilag lövőedzést tartottak, a vendégeknek viszont semmi nem sikerült, és Sostaric kínai figura végén elért gólja a félidő középen már egyértelműen a közönségnek szólt. Miképpen a közönségnek szóltak a Bodó Richárd óriási átlövéseiből szerzett találatok, s ha a kritikus szemű szegedi drukker valamibe mindenképpen szeretett volna belekötni ekkor, maximum Stefán Sigurmannsson kihagyott hetesei kapcsán tehette volna.

Az izlandit nem törték meg fejben a kihagyott büntetők, és ezt be is bizonyította, amikor második elhibázott hetese után a saját térfeléről szerzett gólt emberelőnyben – nem felejtve, hogy fórban lehozták a kapust a svédek.

A közönség számára mégsem ezek jelentették az igazi katarzist, hanem az, hogy egy perccel a szünet előtt Dmitrij Zsitnyikov első góljával megvolt a tíz gólos különbség.

A második félidőre aztán kilencgólos előnnyel fordult a Szeged, amelyet mintha némileg megzavart volna, hogy a svédek csaknem negyedórán keresztül pihentek az öltözőben, vélhetően a vírusos megbetegedése miatt otthon maradó Ola Lindgren vezetőedzővel konzultáltak.

A második játékrészben ugyanis előrántotta az addig nem használt fegyverét a Kristianstad, mégpedig a szélső Viktor Hallent, aki egészen a hajráig képtelen volt a szélről hibázni, de öt gólnál közelebb egyszer sem tudott zárkózni a vendégcsapat.

Ezt leginkább Bodó Richárdnak köszönheti a Szeged, aki a Bajnokok Ligájában úgy egyéni csúcsot jelentő 7 góljával segítette át a második játékrész közepén kissé megtorpanó csapatát.

A hajrára fordulva aztán még Fekete Bálint is feliratkozott a gólszerzők közé, a szegediektől ezen a mérkőzésen csak Alen Blazevic nem talált be a mezőnyjátékosok közül.

A Bajnokok Ligája programja a Szeged számára a jövő hétvégén folytatódik, amikor a listavezető macedón Vardar Szkopjét fogadják Bodóék, amely a szegedi meccsel egy időben a Zagrebet győzte le 28–21-re hazai pályán, így a csoport élére ugrott.

A CSOPORT TOVÁBBI VASÁRNAPI PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI
Vardar Szkopje (macedón)–PPD Zagreb (horvát) 28–21 (13–10)
Wisla Plock (lengyel)–Barcelona Lassa (spanyol) 30–37 (13–21)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége! A Szeged 9 gólos győzelmet aratott a Kristianstad felett, 36–27!

60. perc: A végén még Thiagus Petrus kap egy kétpercest. Sego meg elrontja Hallen 100 százalékos mutatóját.

59. perc: Moen-Nilsen lövését sikerül hárítani, aztán Fekete a szélről feliratkozik a góllövők közé, 36–27.

58. perc: Henningson kipontozódott. Zsitnyikov gyorsan be is talál, 35–27.

58. perc: Balogh lövése után Kappelin védett, majd a bal szélről megint Hallen volt eredményes – eddig rontott lövés nélkül a szélső, 6/6, 34 –27

57. perc: Időkérés a vendégeknél. Folytatjuk, Sörensen harcolt ki hetest, ráadás Gabernek kiosztottak egy kétpercest. A hetest annak kiharcolója váltotta gólra, 34–26.

56. perc: A végén Sego is belelendült, majd Thiagus Petrus eredményes, 34–25.

55. perc: Bodó! 32–25! Aztán Sego védése, majd gyors indítás után Gaber, és már 8 közte!

54. perc: Zsitnyikov lövésére Kappelin ráült a gólvonalon, a gyors támadás végén meg Hallen ejtett szépen, 31–25.

53. perc: Kiegészültek a svédek, és ennek örömére Jonsson dob egy gólt, 31–24.

52. perc: Gaber remek bejátszást kapott Buntictól beállóban, nem is hibázott, 31–23!

51. perc: Sego hosszú indítását Sostaric bravúrosan kapta le egy kézzel az oldalvonal mellett, aztán Gaber szerezte meg a 30. magyar gólt.

50. perc: Henningson talpról fölé, és ez meghozta a közönség hangját. Henningson két kézzel taszított nagyot Bánhidin, két perc.

49. perc: Sigurmannsson visszatért és meg is szerezte negyedik gólját egy betörés végén, 29–23.

48. perc: Lagergren csökkenti hatra a különbséget, Pastor időt kér. Megvolt, szegedi támadással megyünk tovább. Sajnos a Szeged túljátszotta, és egy gyors leindítás végén Sörensen góljával már 28–23.

47. perc: Arnasson kap labdát beállóban, nem is hibázza el a helyzetet, 28–21!

46. perc: A második félidőt eddig 9–7-re viszik a svédek… Aztán Buntic óriási passza után Bánhidi a szélről eredményes, 28–20!

45. perc: Lipovac maradt fent beállóban és egy lecsorgót összeszedve megszerezte a 20. svéd gólt.

44. perc: Bodó újabb góljára megint Gudmundsson válaszolt, 26–19. Skubbe egy szép lövőcsel után betörést követően lövi a 27. magyar gólt.

43. perc: Bodó egyéni csúcsot állít fel, megdobja az ötödik gólját, ennyit még nem dobott egy BL-meccsen sem. A túloldalon Gudmundsson válaszol szép betörésből, 25–18

42. perc: Hallen a szélről, előnyből. Mit ne mondjunk, magára talált a második félidőre, ez a negyedik gólja, 24–17.

41. perc: Gaber kapott két percet, mert nem hagyta elvégezni a svédek szabaddobását...

40. perc: Skube csíp el egy rossz kijátszást a szélre, szegedi támadás.

39. perc: Skube töri meg a hosszabb gólcsendet, 24–16.

38. perc: Bodót rántja el Lipovac a falban, aztán Gorbok lövését sáncolják, a túloldalon Källman „harcol ki” egy belemenést.

37. perc: Källman betörése során kapott egy könyököst, csak szabaddobás, valamint törlés. Balogh lövését lábbal védi Kappelin, a kipattanót pedig Hallen íveli át a rosszul kimozduló Sego fölött, 23–16.

36. perc: Hallen megint a szélről, ez is bent van, 23–15.

35. perc: Gorbok talpról, nagy gól, 23–14.

34. perc: Hallen cundererzett egy hát mögött kapott passz után, 22–14

33. perc: Lagergren eredményes a svédeknél, a mieinknél Sego véd Sierra helyett, ő bizonyult tehetetlennek az átlövésnél. Az ellentámadásból Bánhidi volt eredményes, 22–13.

32. perc: Hetes! Bánhidi harcolta ki, Skube vágta be, 21–12!

32. perc: Lagergren első gólja megpattanó lövésből született, 20–12.

31. perc: A késés miatt sárgát kapott a svédek edzője, Lars Olson – a vírusos megbetegedéssel küzdő Ola Lindgren helyett ma ő irányítja a vendégeket.

Kicsit hosszúra nyúlt a szünet, a svédek nem nagyon akartak visszatérni a pályára.

1. FÉLIDŐ

30. perc: 20–11 a szünet!

30. perc: Sörensen csökkenti egyjegyűre a különbséget. Buntic jó passza után Sostaric kapufát talált, a túloldalon Gudmundsson lövését védte Sierra.

29. perc: Zsitnyikov első góljával megvan a közte 10! Egész pontosan 20–10!

28. perc: Arnarssont hagyta el a labdát, aztán szépen felállt a Szeged, Bánhidi azonban tiszta ziccert hibázott középről.

27. perc: Szegedi időkérés. Buntic átlövőből lő, de blokkolják, a lecsorgót Sostaric vágja be a szélről, 19–10!

26. perc: A hetesről nem megy, a saját térfélről igen: Sigurmannsson Buntic labdaszerzés után talál be a saját térfeléről az üres svéd kapuba, 18–10.

25. perc: Henningsson kap két percet, miután eltakarította Gabert beállóból. És még hetes is. Sigurmannsson ezt is kihagyja.

24. perc: Zsitnyikov hibája után Henningsson is betalál, aztán Jonsson szerzi a tizedik svéd gólt, 17–10.

23. perc: Bodó a kilencesről felugrova avatta fel Kappelint, 17–8.

22. perc: Kappelin egy védéssel mutatkozik be, Moen-Nielslen meg bemutat egy lépéshibát.

21. perc: Bodó gólja után kapust cserélnek a svédek, Kappelin véd náluk a továbbiakban., 16–8!

20. perc: Bodó második találata átlövésből szintúgy nagy dugó, mint az első volt, a túloldalon Arnarsson kapott jó bejátszást, 15–8!

19. perc: Moen-Nilsen gyorsan bevág kettőt, 14–7!

18. perc: Blazevic kapott sárgát. Remekül védekezik a Szeged, de Henningsson átlövése utat talál a kapuba, válaszként Buntic is megszerzi az első gólját, 14–5!

17. perc: Passzívnál támadunk, Skube készített fel Sostaricnak kínaira és ismét 9 közte, 13–4!

16. perc: Újabb svéd időkérés. Megvolt. Itt az első svéd szélsőgól, Hallen volt az, 12–4!

15. perc: Lagergren újabb rossz ziccere után támadhat a Szeged. Egy sárga Arnarssonnak. Bodó balátlövőből lőtt óriási gólt, 12–3!

14. perc: Skube hozta fel a labdát, majd Bánhidihez játszott a falban, aki védővel együtt kapura fordult, és máris 11–3!

13. perc: Sörensen labdaszerzése után Lagergren ront ziccert.

12. perc: Kemény svéd védekezés Sostariccsal szemben, aztán Balogh lövi a 10. magyar gólt.

11. perc: Gorbok kapott sárgát, folytatódhat a svéd akció, a végén Jonsson talpról, Sierra biztosan véd.

10. perc: Újabb hetes Sigurmannsson most nem hibázott, 9–3!

9. perc: Källmant lökte betörés közben Freiman, két perc és hetes. Sigurmannsson kihagyta, de a kipattanó bent van, Bodó volt az 8–3!

8. perc: Svéd időkérés, miután Källman már négyre növeli a különbséget, 7–3!.

7. perc: Bánhidi két szép gólja után már 6–3 ide – a két gól között Sierra védi Freiman talpról eleresztett lövését.

6. perc: Gudmundsson lövésével 4–3

5. perc: Lipovac kap sárgát, Balogh dobhat hetest, de kihagyja.

4. perc: Källman második lövése is jó, 4–2!

3. perc: Sörensen lövését Sierra védi.

2. perc: Balogh kapott sárgát, majd Thiagus Petrus labdaszerzése után Källman első lövése jó, 3–2!

1. perc: Elkezdődött a meccs, a Szegedé az első támadás! Balogh lövése rossz, Lipovac gyorsan megszerzi a vezetést, aztán Thiagus Petrus, majd Gudmundson, és Balogh is betalálnak alig fél perc alatt, 2–2!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A csapatok már a pályán a bemutatáson is túl vagyunk már! Mindkét csapat hagyományos színeiben játszik ma. a szegediek tiszta kékben, a svédek fehér nadrág, narancssárga mezben.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan megkezdődik a MOL-Pick Szeged–IFK Kristianstad mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 3. fordulójából. Tartsanak velünk!

A Szeged két idegenbeli mérkőzéssel kezdte meg az idei BL-szereplést. Nyitásként a Nantes otthonában négygólos vereséget (30–26) szenvedett, ám a következő körben a PPD Zagreb vendégeként sikerült öttel (23–28) győznie.

A regnáló svéd bajnok IFK Kristianstad legutóbb egy hónappal ezelőtt felkészülési torna keretében mérkőzött meg a Szegeddel, akkor – ahogy az összes eddigi tétmeccsen is – szegedi győzelem született, 34–28-ra nyertek Zubai Szabolcsék.

„A Bajnokok Ligájában nincs könnyű meccs” – kezdte az esélylatolgatást Juan Carlos Pastor, a szegediek mestere a klub hivatalos honlapján. – Itt bárki bárkit le tud győzni. Szerencsére Zágrábban sikerült nyernünk, és ezt csapatként értük el, minden pályára lépő játékos hozzátett a sikerhez. Kemény és jó mérkőzésre számítok a Kristianstad ellen. A nyáron Magyarkanizsán láthattuk, hogy nem lettek gyengébbek, és az előző fordulóban a Barcelona is megszenvedett ellenük.”

„Most is fontos szerepet tölthetnek be a szurkolóink. Ők mindig erőt adnak, az első perctől mindig mellettünk állnak, ez nagyon fontos, mert érezzük a támogatást. Csakis a győzelem elfogadható, és ezért mindent meg is teszünk. Szerencsére teljes a keret, mindenki rendben van, a fiúk a zágrábi és a csurgói győzelem után szépen dolgoztak” – mondta a spanyol válogatottal 2005-ben világbajnoki címet nyerő Pastor a pickhandball.hu-nak.

A két csapat az elmúlt három idényben hat tétmeccsen találkozott egymással, kétszer az EHF-kupában, négyszer a BL-ben, s mind a hat alkalommal szegedi siker született.