HATÁR DÁVID
HATÁR DÁVID
2017.09.23 19:50 Frissítve: 2017.09.24 11:48

Megvan az első siker, a Zagreb csak ráijesztett a Szegedre

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged szinte végig vezetve, 28–23-ra megverte a horvát PPD Zagrebet az A-csoport második fordulójában, így megszerezte az első győzelmét a 2017–2018-as kiírásban.

A nyolcgólos Balogh Zsolt lett a meccs legeredményesebb játékosa (Fotó: NS-archív)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
PPD ZAGREB (horvát)–MOL-PICK SZEGED 23–28 (12–17)
Zágráb, 4000
néző. Vezette: Erdogan, Özdeniz (törökök)
ZAGREB:
Skok – Horvat 2, Z. Markovic 2, J. Valcic, Vori 2, Mandalinic 3, D. Markovics 2 (1). Csere: Kastelic (kapus), MRAKOVCIC 5, Susnja 1, Hrstic, T. Valcic, Kontrec, Vuglac 5, Ravnic 1. Edző: Kasim Kamenica
SZEGED: SIERRA – Sostaric, BUNTIC 5, Goncalves 3, Bánhidi 2, Källman 1, Skube. Csere: SEGO (kapus), Gorbok 4, BALOGH 8 (4), Gaber 1, Blazevic, Sigurmannsson 1, Zsitnyikov 2, Bodó 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 13. p.: 3–6. 20. p.: 6–10. 27. p.: 10–15. 37. p.: 13–19. 42. p.: 15–21. 47. p.: 17–22. 53. p.: 21–22. 58. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4

A CSOPORT TOVÁBBI MECCSEI
RN Löwen (német)–Wisla Plock (lengyel) 31–27
Vardar Szkopje (macedón)–Nantes (francia) 27–23 (Faluvégi Rudolf két gólt lőtt a Nantes-ban)
Barcelona (spanyol)–Kristianstad (svéd) 31–29

A Nantes elleni idegenbeli vereséget követően győzelmi kényszerben lépett pályára a Szeged a sorozatot a svéd Kristianstad otthonában 28–28-as döntetlennel kezdő PPD Zagreb vendégeként. Annak ellenére, hogy a zágrábi aréna sokszor igazi oroszlánbarlang, ezúttal meglehetősen foghíjas volt a nézőtér, inkább csak a magyar együttest  elkísérő 150 fős különítmény hangját lehetett hallani.

A meccs első gólját a zágrábiak szerezték, ám innentől kezdve az első harminc percben Juan Carlos Pastor csapatának akarata érvényesült. A szegediek fokozatosan léptek el ellenfelüktől, elsősorban José Manuel Sierra védéseinek (volt, hogy 60 százalékon állt a spanyol kapus), valamint az első játékrészben hat kísérletéből ötször a hálóba találó, legszebb napjait idéző formában játszó Denis Bunticnak köszönhetően.

A horvátok közül csak Luka Mrakovcic tudta tartani a lépést a látogatókkal, ez azonban nem volt elég, hiszen a másik oldalon a Stas Skube, Szergej Gorbok kapcsolat remekül muzsikált, Balogh Zsolt kettős emberhátrányban dobott cundergólt, valamint a beállósok is jól játszottak, így a Szeged ötgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre. 12–17

A fordulás után meglehetősen lassan lendültek bele ismét a játékba a felek,a szegediek győzelmét a 45. percig semmi sem veszélyeztette. Ekkor hét góllal, 22–15-re vezettek, a fiatal horvát gárda azonban nem adta fel, és egy pazar tízperces rohanás után egy találatra felzárkózott – elsősorban a hét a hat elleni játék, valamint Mario Vuglac gólerős játéka zavarta meg a Tisza-partiakat.

Ettől azonban nem esett össze a Szeged, Carlos Pastor beküldte a kapuba Marin Segót, aki több nagy bravúrt is bemutatott, elöl pedig Dmitrij Zsitnyikov két rendkívül fontos gólt lőtt, majd négy elhibázott kísérlet után Jonas Källman is betalált, így a Szeged  öt góllal, 28–23-ra nyert, és megszerezte az első győzelmét a Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásában.

2. FÉLIDŐ

60. perc: MICSODA GÓL! Buntic egy hát mögötti passzal hozza helyzetbe Bánhidit, aki nem is hibázik. BRAVÚR! Sego még egy óriási védést bemutat, Susnja próbálta meg átemelni. Bodó óriási kapufája kijön a lécről. Vége 28–23-ra nyert a Szeged!
59. perc: VÉGRE! Källman is beköszön végre, ezzel valószínűleg el is dőlt. Hibáznak támadásban a horvátok, így már tényleg megvan a győzelem. 23–27
58. perc: Thiagus Petrus kap reklamálásért két percet. Mandalinic átlövését Sego kirúgja. SEGO! A kipattanó a horvátoké, de Mandalinic ziccerét védi a kapus. 23–26
57. perc: Vuglac labdát veszít, Thiagus Petrus pedig ezúttal bedobja az üres kapuba a labdát a saját térfeléről. Időt kérnek a horvátok. Sego óriási bravúrral védi Ravnic ziccerét, de az újabb üres kapus kísérlet kijön a kapufáról. 23–26
56. perc: Sego érkezik a kapuba, de Vuglac neki is betalál. Zsitnyikov belejött, betörése után pazarul lő a léc alá. 23–25
55. perc: Zsitnyikov átlövése már nagyon kellett, a közbelövése a kapu bal oldalában köt ki. 22–24
54. perc: BENT VAN! Balogh lövi be magabiztosan a büntetőt. Vorit szabálytalanul sem lehet megállítani, megszerzi a második gólját. 22–23
53. perc: Ravnic is betalál a bal szélről, így már csak eggyel vezet a Szeged. Buntic betörése után újabb hetest kap a Szeged, de ezt még be is kell lőni. 21–22
52. perc: Vorit találják meg, ő pedig senkitől sem zavartatva gólt dob a vonalról. Bánhidi ellen szabálytalankodnak, szegedi hetes jön. Sigurmannsson a bal alsó mellé lövi a labdát... 20–22
51. perc: Hibáznak a hazaiak, majd Thiagus Petrus a saját térfeléről nem talál be az üres kapuba. 19–22
50. perc: A játékvezetők szerint Bánhidi a hatoson belülről jött ki, Susnja pedig közelebb hozza a horvátokat. 19–22
49. perc: Vuglac köszön be ismét, valahogy bement a labda a jobb alsóba. Szegedi időkérés jön. Nagyon kemények védekezésben a horvátok. 18–22
48. perc: Skube bejátszását lelesik, majd Bánhidi ellen fújnak támadót. 17–22
47. perc: Vuglac lő gólt estében, Sierra lábai között talált utat a labda a kapuba. 17–22
46. perc: Kontrec lő fölé ziccerben, miközben Zsitnyikov marad a földön még a horvátok hatosán belül. Bánhiditől veszik el a labdát. 16–22
45. perc: Újabb hetest kapnak a horvátok, Markovic pedig gólra is váltja a büntetőt. 16–22
44. perc: Bodó lövése kijön a kapufáról, de Sigurmannsson begyűjti a kipattanót, majd a kapuba vágja a labdát. Vuglac hibázik, majd Sierra indítását szedik le a levegőből a horvátok. 15–22
43. perc: Zsitnyikov ellen ítélnek, ez is hetes, de Horvat Baloghhoz hasonlóan a kapu fölé vágja a labdát. 15–21
42. perc: Bánhidi lövését védi a kapus, így hetest kap a Szeged. Megvan Balogh első hibája, ezt a hetest csúnyán fölé dobja. 15–21
41. perc: Vuglac él a második eséllyel, és a jobb szélről gólt dob. 15–21
40. perc: Bodó első gólja is megvan, remek bombát küld a jobb  alsóba. 14–21
39. perc: Balogh remek helyzetfelismerése gólt ér, a másik oldalon Kontrec azonban a kapu fölé pattint. 14–20
38. perc: Mrakovcic veri meg a fél szegedi védelmet, majd Sierra lábai között a kapuba lő, szegedi kapufa után Gaber kap két percet Vuglac visszarántásáért. Sierra lábbal védi Mrakovcic lövését, ez volt a horvát első hibája ma este. 14–19
37. perc: Bánhidi elleni szabálytalanság csak szabaddobást ér, a Gaber elleni azonban már hetest. Balogh a harmadik büntetőjét is belövi, összesen már a hatodik gólját szerzi. 13–19
36. perc: Nagyon keményen védekeznek a horvátok, passzívnál Zsitnyikov lerántása után Susnja kap két percet. 13–18
35. perc: Balogh lejátszását lelesik Gaber elől. Mandalinic lövését könnyedén védi Sierra. 13–18
34. perc: Láb a horvátoknál, majd a horvátok edzőjét figyelmeztetik sárga lappal. 13–18
33. perc: Vuglac pattintott átlövése utat talál a kapuba. Jön a válasz, Balogh pazar gólt lő a kapufa segítségével. 13–18
32. perc: Hét az öt ellen támadnak a horvátok, de így sem megy a gólszerzés. Kiegészül a Szeged, de Gorbok bejátszása pontatlan Gabernek. 12–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő, az emberhátrányban lévő Szegedé az első támadás. Pazar kínai, de Källman fölé pattintja a labdát. 12–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Újabb óriási Sierra-védés, Markovic átlövését hárítja a kapus. Gorbok bejátszása után Gaber harcol ki hetest. Balogh ezt a büntetőt sem hibázza el. Néhány másodperc van csak vissza, de Thiagust kiállítják, és jön egy időn túli szabaddobás is. Elakad a kezekben, így a Szeged öt góllal, 17–12-re vezet 30 perc játék után!
29. perc: A szegediek gyönyörűen megmozgatják a zágrábi falat, majd Balogh lő a kapu jobb oldalába. A csereként beálló Kastelic nem védhetett, a másik irányba indult. 12–16
28. perc: Gaber hibázik, majd Horvat büntet azonnal, a jobb szélről a rövid oldalt lövi ki. Carlos Pastor azonnal időt ké, hogy a horvátok közelebb léptek. Gorbok lő óriási gólt, de lépéshiba miatt visszafújják – legalább letelt a kiállítás, és kiegészült a Szeged. 12–15
27. perc: Blazevic kap teljesen jogosan két percet mezhúzásért. Mandalinic átlövése is jó, tisztán ugorhatott fel, ez így neki ziccer. 11–15
26. perc: Markovic a szaggatotton kívülről lő a bal alsóba. A Skube, Gorbok kapcsolat remekül működik, előbbi passzából utóbbi lő ismét a kapuba. 10–15
25. perc: Gaber érkezik a pályára, majd hiába szabálytalankodnak vele szemben, a lövése után a kapuban landol a labda. 9–14
24. perc: Újabb átlövés köt ki Skok kapujában, ezúttal Gorbok volt az „elkövető”. Mrakovcic révén ismét van válasza a horvátoknak, ő tartja a zágrábiakat. 9–13
23. perc: Egyedül Mrakovcic tudja tartani a Szeged ritmusát, ezúttal Sierra lábai között talál utat a lövése a kapuba. 8–12
22. perc: BUNTIC! Egészen elképesztő, egy lerohanás végén, betörés után talál a kapuba. Öt gólja van hat lövésből. 7–12
21. perc: Mrakovcic köszönt be ismét. A másik oldalon Skubét állítják meg, majd Buntic majdnem a szaggatottról lövi ki hajszálpontosan a jobb alsót. 7–11
20. perc: Gorbok emelkedik nyolc méterre a kaputól, majd kilövi a jobb alsó sarkot. 6–10
19. perc: Källmannak nem megy, vagy csak nincs szerencséje, a lövése megint kipattan a kapufáról. Sierra véd, de a kipattanót Mrakovcic összeszedi, és a kapuba vágja. 6–9
18. perc: Markovic talál be a bal oldalról, de Sierra kis híján ezt a ziccert is megfogja. Gorbok hát mögötti passza után Källman lövése kijön a kapufáról. 5–9
17. perc: Skube bejátszása után Bánhidi dob gólt, sőt Vorit ismét kiállítják két percre. Thiagus Petrus újabb labdát szerez, majd a felezővonalról az üres kapuba dobja a labdát. 4–9
16. perc: SIERRA! Előbb Markovic, majd Valcic lövését hárítja a spanyol kapus. 4–7
15. perc: Mandalinic megy fel, majd a lövése Sierra keze alatt valahogy utat talál a kapu bal oldalába. Buntic nem szórakozik, a harmadik lövését is gólra váltja. 4–7
14. perc: Mandalinic átlövését hárítja Sierra, több mint öt perce nem lőttek gólt a horvátok. Thiagusnak megjött a kedve, a távoli lövése azonban nem, talál kaput. Időt kérnek a zágrábiak. 3–6
13. perc: Sostaric lő a hálóba, de előtte a vonalra lép. Thiagus Petrus azonban gyorsan labdát szerez, majd góllal fejezi be a lerohanást. 3–6
12. perc: Sierra mutat be egy újabb védést, majd Skube bejátszása után Vorit állítják ki Bánhidiról.
11. perc: Sierra véd, Källman meglép a bal oldalon, ziccerét azonban nagy bravúrral védi Skok. A Szeged begyűjti a kipattanót, majd Buntic megszerzi a második gólját. 3–5
10. perc: Kapus nélkül támadnak a horvátok, majd Markovic hiába talál a hálóba, egy szegedi fault miatt közbefújnak. 3–4
9. perc: Valcic kap sárgát. Skube lövését védi Skok, de lövés közben meglökik, így hetest kap a Szeged, Mandalinic pedig két percre leül. Balogh magabiztosan a bal alsóba lövi a büntetőt. 3–4
8. perc: Kiegészül a Szeged, újabb vendéggól azonban most nincs. Mandalinic átlövése Sierra lába között a hálóban köt ki. 3–3
7. perc: MICSODA GÓL! Balogh tör be két ember között, majd egy gyönyörű cunderrel gólt lő. Horvat gyorsan szépít a jobb szélről. 2–3
6. perc: A Szeged jól játszik az idővel, majd Kontrec kap egy sárgát, így a kezüket is leveszik a bírók.
5. perc: Bánhidi is besárgul. Bánhidi tovább rángatja a beállóst, így ki is állítják. Sőt, szinte azonnal Buntic is kap egy két percet... BRAVÚR! Sierra kettős hátrányban mutat be egy nagyon fontos védést. 1–2
4. perc: Buntic kap sárgát, majd Markovic bejátszását halásszák el a vendégek, a lerohanás végén pedig Gorbok talál a kapuba. 1–2
3. perc: Jól védekezik a Szeged, majd a másik oldalon Skube bejátszása pontatlan, Bánhidit nagyon szorosan fogják. 1–1
2. perc: Buntic szinte azonnal egalizál egy átlövésből. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Markovic töri át a szegedi falat, majd kilövi a kapu jobb oldalát. 1–0

A zágrábiak tiszta fehérben, a szegediek pedig kék szerelésben léptek pályára.

A szegedi keretből Zubai Szabolcs és Fekete Bálint maradt ki.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a PPD Zagreb–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 2. fordulójában. Tartsanak velünk!

A férfi kézilabda BL 2017–2018-as kiírásának adatbankja

A Szegednek nem kezdődött jól a szezon a Bajnokok Ligájában, hiszen az A-csoport első fordulójában 30–26-ra kikapott a francia Nantes otthonában. Részletek a meccsről itt!

A PPD Zagreb a svéd Kristianstad otthonában 28–28-as döntetlennel kezdett a BL-ben.

A két együttes az elmúlt idényben is egy csoportban szerepelt, akkor mind a kétszer a Szeged nyert: idegenben 26–24-ra, hazai pályán pedig 26–21-re.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.