A Kiel visszavágott a Veszprémnek

2015.12.06. 14:09
A piros mezes Veszprém rosszul jött ki a kieli véghajrából (Fotó: AFP/dpa)
Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata 25–24-re kikapott a Kiel otthonában a Bajnokok Ligája A-csoportjának 10. fordulójában.

A két csapat veszprémi mérkőzését 29–27-re a bakonyiak nyerték meg. A mostani összecsapáson mindkét féltől hiányzott egy vezéregyéniség, a hazaiaknál Domagoj Duvnjak eltiltás, a vendégeknél Momir Ilics sérülés miatt nem játszhatott – csakúgy, mint egy másik exkieli, Christian Zeitz.

Duvnjak távollétében Christian Dissinger állt a kieliek élére, a fiatal játékos háromszor is beköszönt a mérkőzés elején, az amúgy remekül védő Mirko Alilovicnak. A 19. percben 7–6-ra még mindig a német együttes vezetett, ezt követően azonban egy 4–0-s rohammal fordított a Veszprém. Jött is a hazai időkérés, amely hatásosnak bizonyult, a szünetig egy gólra faragták hátrányukat Marko Vujinék.

A második félidőben egyszer sem volt kétgólosnál nagyobb a különbség, de szinte végig a Veszprémnél volt az előny. A Kielbe jól szállt be Steffen Weinhold, gólokat lőtt, hétmétereseket harcolt ki. Utóbbiakat Vujin értékesítette a padról beszállva, egyet kivéve, akkor Mikler Roland hárított. Az 58. percben 24–23-ra a Veszprém vezetett, ám előbb Vujin egyenlített, majd Dominik Klein az utolsó másodpercekben a bal szélről megszerezte a Kiel győztes gólját is.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 10. FORDULÓ

THW KIEL (NÉMET) – MVM VESZPRÉM 25–24 (11–12)
Kiel, 10 000
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
KIEL: LANDIN – Sprenger, VUJIN 8 (6), DISSINGER 6, R. Toft-Hansen 1, Mamelund 1, Dahmke 3. Csere: Katsigiannis (kapus) 1, Weinhold 3, Anic, Ekberg, Klein 2.
VESZPRÉM: Alilovic – Gasper Marguc 4 (2), Sulic 2, NAGY L. 6, Schuch, Terzic, Pálmarsson 3. Csere: Mikler (kapus), Iváncsik G. 1, Sliskovic, NILSSON 5, Ugalde 3, Rodríguez, Gulyás, Lékai
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–2. 11. p.: 5–3. 19. p.: 7–6. 24. p.: 7–11. 35. p.: 12–14. 41. p.: 16–16. 50. p.: 18–20. 52. p.: 20–20. 58. p.: 23–24. 60. p.: 24–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
ALFRED GÍSLASON, a Kiel edzője:
– Nagyon büszke vagyok a csapatomra, amely erős moráljának köszönhette a győzelmet. Az utóbbi napokban nem tudtam pontosan, kivel számolhatok egyáltalán a Veszprém ellen. A meccs megmutatta, mitől csapatsport a kézilabda. Minden lehetséges, ha összetartunk. Fantasztikusan védekeztünk a BL jelenlegi legjobb csapata ellen. Támadásban csak négy játékosra számíthattunk, akik remek munkát végeztek. Fantasztikus a sikerünk!
XAVIER SABATÉ, a Veszprém edzője: – A Kiel a hiányzó Duvnjak és Canellas nélkül is jól játszott, főleg védelemben. Az elején lassúak voltunk, aztán Pálmarsson és Rodríguez gyorsított a játékunkon. Az esélyt mégis elszalasztottuk kétgólos vezetésünknél. Nem szokásom a bírókkal foglalkozni, mert nagyon nehéz a feladatuk és fontos a szerepük, még sincs rendben, hogy a hazai kispadnak felmutatott sárga lap után három másodperccel passzív játékot ítélnek. Ezen a szinten ez nem megengedhető. Egy ilyen döntés tönkreteheti az egész játékot.

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc:
Labdát szerez a Kiel, de a szerb játékvezetők faultot láttak. Marad a Veszprémnél a labda, Xavier Sabaté időt kér. Nagy átlövését Landin védi. Támadhat a Kiel a győzelemért. Klein nagy helyzetbe kerül, és nem hibázza el, a bal szélről beugorva megszerzi a Kiel győztes gólját. Vége. 25–24
59. perc:
Vujin dobhat újabb hetest, de előtte még időt kér a kieli edző. Mikler ezúttal nem tudja védeni Vujin büntetőjét. 24–24
58. perc:
A következő támadásból már betalál Klein. Nilsson betalál. 23–24
57. perc:
Klein éles szögből beugrik a bal szélről, és az oldalhálóba cunderezik.
56. perc: Sulicot
csak sikerül megtalálni egy jó bejátszással (Pálmarsson volt az), a horvát beálló pedig nem hibázik. 22–23
55. perc:
Dissinger felugrik, de ezúttal mellé lő.
54. perc:
Időt kér a Kiel. Weinhold egyenlít, de Nagy visszaszerzi a vezetést. Hogy aztán Toft Hansen góljával ismét egál legyen. 22–22
53. perc:
Lékai hát mögötti passza jó Ugaldénak, ahogy a spanyol szélső lövése is. 20–21
52. perc:
Pálmarssont lesáncolják, majd Lékai lövését védi Landin. Dissinger egyenlít. 20–20
51. perc: Vujin kap jó elzárást, ki is használja. 19–20
50. perc: Nagy
talál be emberhátrányban. 18–20
49. perc:
Dissinger kissé felelőtlenül ellövi, szerencsére nem jól.
48. perc:
Mikler maradt a veszprémi kapuban. Landin védi lábbal Sulic ziccerét, majd Pálmarssont kiállítják Mamelund megütéséért.
47. perc: Ugaldét
szolgálja ki Nagy parádés passzal. 18–19
46. perc:
Sulic nyakon vágja Weinholdot, két percre leültetik a bírók. Toft Hansen újabb hétméterest harcol ki. A Vujin–Mikler párharcot a magyar kapus nyeri!
45. perc: Dissinger
átlövésből egyenlít. Nagy lövését védi Landin. 18–18
43. perc:
Labdaszerzés után Dahmke ziccert ront. Pálmarsson megmutatja, milyen egyszerű ez a játék, felugrik, és bedobja a labdát a fal fölött a kapuba. 17–18
42. perc:
Nagy ad remek labdát Nilssonnak, a svéd góljára azonban Dahmke szinte azonnal felel. Időt kér a Veszprém. 17–17
41. perc: Vujin
váltja gólra a Weinhold által kiharcolt büntetőt. 16–16
40. perc:
Kiegészült a Kiel, de a labdát elveszíti. Ugyanezt megteszi a Veszprém is sajnos.
39. perc: Weinhold
sunyi módon oldalra néz, majd passz helyett bevágja a labdát. Ugalde lövésébe beleér Landin, így nincs gól. 15–16
38. perc:
Toft Hansent kiküldik két percre. Elveszik a labdát a Veszprémtől.
37. perc:
Megint jó az összhang Dissinger és Toft Hansen között. Vujin értékesíti a hetest. Nilsson újabb szép gólt lő beállóból, Dahmke lövését védi Alilovic. 14–16
36. perc: Dissinger
góljára Nagy válaszol. 13–15
35. perc:
Két gyors lefolyású vendégtámadás, előbb Ugalde, majd Nilsson a befejezőember. 12–14
34. perc:
Sokáig támad a Kiel, de a veszprémi védelem állja a sarat.
33. perc:
Nagy lövését védi Landin.
32. perc:
Dissinger bejátssza Toft Hansennek a labdát, hétméteres a vége. Vujin bevágja a léc alá. 12–12
31. perc:
Nagy Lászlót leblokkolják, majd Sliskovicot is. Landin visszaállt a Kiel kapujába.

ELSŐ FÉLIDŐ
30. perc:
Veszprémi időkérés. Sulic lövi el szabaddobásból az utolsó másodpercben, de mellé megy a labda. Egy góllal vezet a Veszprém a szünetben.
29. perc:
Pálmarsson bejátszása után elütik a labdát Sulic elől, Dahmke a bal szélről jól céloz. 11–12
28. perc:
Dahmke indul, bevetődik, hetest kap érte. Vujin nem hibázik. 10–12
27. perc:
Pálmarsson ezúttal nem jó megoldást választ.
26. perc: Pálmarsson
gólja jókor jön, mint ahogy Alilovic védése is, Dissingerrel szúrt ki a veszprémi kapus. 9–12
25. perc: Weinhold
a léc alá lő, szép gól. Chema eladja a labdát, a Landint váltó Katsigiannis egész pályás gólt lő az üresen álló veszprémi kapuba. 9–11
24. perc:
Dahmke a bal szélről megpróbálja, ám Aliloviccsal nem bír. Jön a veszprémi lerohanás, Marguc fejezi be góllal. Kieli időkérés. 7–11
23. perc:
Klein lövését védi Alilovic, az ellentámadásból Sulic talál be. Terzic lekapja a levegőből Dissingert, két percet érően. 7–10
22. perc:
Dissinger lő, a sáncon lelassuló labda csemege Alilovicnak. Chemát löki két kézzel Toft Hansen, kiállítják két percre. Nagy bejátszása jó Nilssonnak, a svéd bevágja. 7–9
21. perc:
Megszerzi a labdát a magyar csapat. Sulic kibirkózik egy hétméterest. Marguc leülteti egy csellel Landint, majd felvarrja a bal felső sarokba a labdát. 7–8
20. perc:
Kiegészül a Veszprém. Nagy nagy lendülettel érkezik, és egyenlít. 7–7
19. perc: Vujin
értékesíti a büntetőt. 7–6
18. perc:
Sprenger beugrik a jobb szélről, Nilsson meglöki, hetes.
17. perc:
Vujin eszén újra túljár Alilovic. Több mint egy percig öli az időt a Veszprém támadásban, gól viszont nincs.
16. perc: Nagy
felmegy a levegőbe, és nagy gólt lő. Toft Hansen megkapja a labdát a veszprémi falban, de hárman zuhannak rá. Mamelund próbálkozik ezután, és kiállítják róla Sulicot. 6–6
15. perc: Mamelund
közbelő, meglepi Alilovicot. 6–5
14. perc:
Sliskovic megtalálja a rést, betörése hetest eredményez. Marguc Landin lábai alatt dobja be a labdát. Alilovic szó szerint megfogja a labdát Dissinger lövése után! Az indítás azonban nem jó, jöhet a Kiel. 5–5
13. perc: Alilovic védi Vujin lövését, a másik oldalon Sliskovic marad a földön, miután találkozik Toft Hansennel. Az ápolást követően nagyon jól védekezik a Kiel.
12. perc:
Landin védi Pálmarsson lövését, Dahmke indulás után talál be, Iváncsik gyorsan válaszol. 5–4
11. perc: A hosszú támadás végén Dissinger eredményes ismét. 4–3
10. perc: Hosszan támad a Kiel.
9. perc: Dissinger második góljával ismét egyenlő. Nagy játszik be Margucnak, aki azonban nem tudja megfogni a labdát. 3–3
8. perc: Mamelund betörés után nagy helyzetben lőhet, de Alilovic lábbal véd. Nagy
László labdát lop, egyből indítja Margucot, aki nem hibázik. 2–3
7. perc:
Pálmarssont leblokkolják, majd Sliskovic lövését Landin védi.
6. perc: Dissinger előtt szétnyílik a fal, egyenlít. 2–2
5. perc: Vujin avatja fel Alilovicot, a másik oldalon Landin védi Nagy próbálkozását. 1–2
4. perc: Pálmarsson villan, ennek már nem örülnek Kielben. 0–2
3. perc: Nagy szerzi az első gólt. Mamelund lövése nem jó, nekünk persze igen. 0–1
2. perc:
Nagy László eladja a labdát. Labdaszerzés után Iváncsik Gergő roboghat, de megállítja Mamelund.
1. perc: A Kiel támadott először, Dissinger átlövését Alilovic védte.